Merhaba ben 25 yasındayım,vajinamda fark ettiğim kondilomlar sonrasında doktora göründüm ve Haziran 2022de HPV pozitif oldupumu öğrendim daha sonra patolojide LSIL tiplendirmede de HPV18,33,45 olduğumu öğrendim.HPV 18in yüksek riskli olduğunu araştırıp öğrendim ve o an dünyam başıma yıkıldı,çok korktum.Bunu kendi içimde yaşamak durumunda kaldım ve bu çok yorucuydu moralim sürekli düşüyor,doktorlardan bir açıklama hiçbir şekilde duyamıyorum.Daha sonrasında Temmuz ayında Ankara şehir hastanesinde kolposkopi yaptırdım ve takip edilmesi gereken bir parça olmadığı söyledi, o yüzden parça alınmadı.6 ayda bir kontrole gelmem gerektiği söylendi.Ama hala çok korkuyorum çünkü taşısığım 3 tip de yüksek rislki ve inatçı tipler ve baska bir doktora daha kolposkopi için gitmeli miyim onu düşünüyorum.Formun çok faydası oldu,bana ilk defa umut aşılayan yer burası açıkcası.Bazı doktorlar HPVnın vücuttan atılamayacağını söylüyor fakat ben AHCC ve sağlıklı beslenem ile atabileceğime inanıyorum.Maaşım yatınca AHCC kullanmaya başlayacağım fakat eylül ayında da yüksek lisans için yurt dışına gidiyorum.Tekrar siğil çıkarır mıyım orada nasıl yok izlerim onu düşünüyorum.Doktorum negatife dönmeden de avrupada aşıyı vurdurabileceğimi söyledi ama bilmiyorum tam olarak ne yapmalıyım.HPV18i yenen kişilerin deneyim ve önerileri benim için çok önemli ve adeta umut olacak biliyorum çünkü bazen bunu unutuyorum ve hayatıma hiç yokmuş gibi devam ediyorum ama bazen de aklıma gelince bütün neşem kayboluyor öncelikle sağlığımdan sonrasında da sosyal hayatımdaki her şeyden tedirgin oluyorum.Umarım hepimiz HPVyi yenmeyi başarabilriz.