Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv pozitif 😞

Durum
    Dani09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv pozitif 😞

Merhabalar,

1 yıl önce şüpheli birliktelierim oldu. Yaklaşık 2 hafta önce evlilik işlemlerimden ötürü birtakım testler yaptırdım. Smear negatif HPV DNA sonucum pozitif çıktı... Herhangi bir siğil hiç olmadı. 27 yaşındayım ve doktorum alt tiplerini araştırmak için HPV Genetik testi istedi. Henüz sonucumu bilmiyorum. Tip 16 ve tip 18 in en tehlikeli tiplerini olduğunu öğrendim. Aynı zamanda 30 yaş altı kadınlarda vücudun kendiliğinden bu virüsü yeteceğini de duydum. Bu benim için umut verici oldu açıkçası. Sorum şu; HPV Genetik sonucunda tip ne olursa olsun yüksek riskli veya düşük riskli öpüşme ile eşime bulaştırır mıyım? Bir diğer sorum şu; Eğer düşük riskli bir HPV tipine sahipsem korunmasız cinsel ilişki ile siğilim olmamasına rağmen eşime bulaştırır mıyım?

Durum
    Ayseyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Hpv pozitif 😞

Alıntı Dani09 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

1 yıl önce şüpheli birliktelierim oldu. Yaklaşık 2 hafta önce evlilik işlemlerimden ötürü birtakım testler yaptırdım. Smear negatif HPV DNA sonucum pozitif çıktı... Herhangi bir siğil hiç olmadı. 27 yaşındayım ve doktorum alt tiplerini araştırmak için HPV Genetik testi istedi. Henüz sonucumu bilmiyorum. Tip 16 ve tip 18 in en tehlikeli tiplerini olduğunu öğrendim. Aynı zamanda 30 yaş altı kadınlarda vücudun kendiliğinden bu virüsü yeteceğini de duydum. Bu benim için umut verici oldu açıkçası. Sorum şu; HPV Genetik sonucunda tip ne olursa olsun yüksek riskli veya düşük riskli öpüşme ile eşime bulaştırır mıyım? Bir diğer sorum şu; Eğer düşük riskli bir HPV tipine sahipsem korunmasız cinsel ilişki ile siğilim olmamasına rağmen eşime bulaştırır mıyım?
    Şöyle ki oral cinsel iliski sonrasi agizda siğil yapabiliyor, o şekilde temasla belki agzina bulaşabilir. Ağız mukozasına bulasirsa agiz mukozalari veya cinsel organa bulasabilmektedir. Ama cinsel organindaki agzinda yoksa bulasmaz. Siğil olmadan bulas söz konusudur. Bağışıklığını yuksek tutup, düzenli muayene ve tedavi ile kanser olma riski düşüktür. Önüne geçilebilir. Ayrica pin pon etkisi vardir. Eger sen tedavi olmadan cinsellige devam edersen sen atlatirsin. Ama ona bulaştığı icin o sana tekrar bulastirir. Sonra o atlatir sen bulastirirsin Ve bu böyle devam eder. Vucuttan atilmasini zorlastirirsiniz.

Durum
    Dani09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv dna sonucum pozitif. Doktorum hpv genetik sonucumu değerlendirmeyi bekliyor. Sonucum 1 hafta içerisinde çıkacak. Daha önce hiç ağzımda veya genital bölgemde siğil çıkmadı. Alt tipi her ne olursa olsun ağzımda siğil olmadığı sürece erkek arkadaşımı öptüğüm takdirde ona da bulaştırır mıyım?

Bir diğer sorum hpv min tipi her ne olursa olsun yüksek riskli veya düşük riskli gerekli tedaviye başladığım takdirde 1-2 sene içerisinde tamamen bu virüsten kurtulur muyum yoksa sonucum negatif de çıksa ömür boyu bu virüsün taşıyıcısı mi olcam?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Dani09 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Merhabalar üzgünüm ama bazı yazılanlar gerçek hayata uymuyor. Mesela: 30 yaş altı kadınlarda vücudun kendiliğinden bu virüsü yeteceğini de duydum demişsiniz, cogumuz ahcc kullanarak yendik, yani eger belki 3 yıl bekleseydik ve o sigillerle hpv ile yaşasaydık bilmiyorum iyi beslenseydik ve cinsellik 3 yıl hiç olmasaydı yener miydik, belki yenerdik gerçekten. Ama bunun icin cok iyi bir bagısıklık düzeni gerekiyor, cogumuz 2-3 yıl beklemek istemediğimiz için ahcc kullandık. Bu sebeple 30 yaş altındaysan bu virüsü kendiliginden yenersin cumlesi kulaga basit geliyor, ama o işin aslı hiç öyle değil. Öncelikle cinselliğe devam ederseniz, jilet kullanmaya devam ederseniz, saglıksız beslenirseniz ve bunun yanında sigara kullanırsanız yenemezsiniz açıkçası, çünkü hep aktif kalır o virüs.

Hayatınızdan bir süre cinselliği cıkarmanız gerekiyor, sigil olsun olmasın sonucta sigil yokken siz bu virüsü kapmışsınız gibi düşünüyorum.
    Ve ''korunmasız ilişkiyi'' aklınızdan bile geçirmeyin derim. Biraz forumu araştırın, ama cinsellik olmaması gerekiyor bilginiz olsun, hpv'yi aktif tutan bir etken... bir süre ara vermek gerekiyor en azından baslangıc icin 6 ay diyelim.

sorunuzun cevabı evet; düşük risk olması sigil olmaması bulaşıcılıgı azaltmaz, evet her türlü bulaşır. sürekli birbirinize de bulaştırarak virüsü yenmeniz zaman alacaktır. o sebeple cinsellik önerilmiyor, birde siz bu virüsü havadan kapmadınız muhtemelen mustakbel eşinizden kaptınız, yani zaten onda vardır eger ilişkiniz varsa.

Bu Konu için Etiketler