Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: bitkin

Durum
    Yoruldum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

bitkin

Selamlar kızlar herhangi bir sigilim yok doktorum smear ve hpv testi istedi aşı yapacaktım negatif gelse idi ama smear testi temiz hpv 16 56 pozitif geldi doktorum biopsy istedi ama benim yaşım 18 sizce gerekli mi?

Durum
    Yoruldum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: bitkin

Birde hpv testi reglden 10 gün sonra yapılması yazıyor google da reglden 3 gün sonra yapmıştım acaba yanlış pozitif gelmiş olabilir mi.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Biyopsinin yaşınızla alakası yok, gayet reşit yaşta birisiniz. Sadece bakire olunca smear alınması durumundan çekiniyorlar ve almıyorlar, tek etken bu olabilirdi ama sorun yok.
    Yalancı pozitifilik diye bir şey hpv'de işlemez, o aids için geçerli bir durum. Burada ben dahil kimse regl'den 3 gün sonra tarzında detaylara hiç takılmadık, belki en en doğru sonuç o şekilde geliyor olabilir ama bu şekilde de dogru çıkmış. Vücudunuzda hiç olmayan 2 tane hpv tipi, var diye çıkmaz testte, yani sonuç gerçektir.

Doktorun biyopsi istemesi çok dogru bir hareket bu arada, doktorunuza güvenin. 2 tane tip var bunlardan birini ben de yıllar yıllar önce taşıyordum ve beni biraz uğraştırdı tip 56, tip 16 da bilindiği gibi dirençlidir, ikiside yüksek riskli tipler oldugu için rahimde herhangi bir tahribat yaratmış mı diye bakacak doktor, eğer cin2-cin3 çıkarsanız ufak bir operasyon (Leep) yapmak isteyecektir, sonradan günlük yaşamınıza devam edip ayaga rahatlıkla kalkacagınız bir operasyon, öyle yatmalı falan degil merak etmeyin.

Durum
    Milaperry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Yüksek riskli tipler varsa hele özellikle 16, yaşınıza takılmayın ve önlemi elden bırakmayın. 30 yaş altının atması yine daha kolay olabilir ama bu düşük riskli bir tip değil kendi kendine geçmesi zor muhakkak doktor kontrolünde olmalısınız

Bu Konu için Etiketler