Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv pozitif smear negatif

Durum
    Dani09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv pozitif smear negatif

Merhabalar,
    1 sene önce riskli bir birlikteliğim oldu. Herhangi bir belirtim olmadı ancak yakın zamanda evleneceğim için cinsel yolla bulaşan hastalıklara dair testler yaptırdım. Smear, hepatit b, sfiliz aids, vajinal kültür mantar, ve kan testi sonuçlarımın hepsi negatif çıktı ancak HPV test sonucum pozitif çıktı. Doktor HPV alt tiplerinin araştırılması için tekrar test yapmak istediğini söyledi. Hiçbir zaman siğil gibi belirtim olmadı. Bütün her şey normal ama HPV sonucum pozitif... Böyle bir durum yaşayan var mıdır? Bir kadın olarak ömür boyu HPV taşıyıcısı mi olcam yoksa bu virüsten kurtulabilir miyim? Tedavi olduktan sonra korunmasız ilişki ile eşime de bu virüs bulaşır mı? Bilgisi olanlar beni aydınlatabilirse çok sevinirim.
    Sağlıklı günler dilerim.

Durum
    Milaperry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Hpv pozitif smear negatif

1) böyle bir şey olabilir, smear negatifken hpv testleri pozitif gelebiliyor.(benimki dahil)
    2) virüsün tamamen atılmadığıni söyleyenler olsa da artık yeni calismalar ve güncel takip eden doktorlar vücuttan tamamen atıldığını gösterdi.
    3) eşiniz aşı olsun, negatif sonucuyla sıfıra döneceksiniz tabiki korunmasız ilişki yaşarsınız.

Benim diyebileceklerim bunlar ama benden daha bilgili arkadaşlar da var, forumda da bunların hepsi tartışıldı geçmişe bakabilirsiniz.. geçmiş olsun

Durum
    Yeni Üye

Öncelikle çok teşekkür ederim. Sizin tedavi sürecinin nasıl ilerledi veya ilerliyor? Sonucunuz tamamen negatife döndü mü?

Durum
    Milaperry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Ben henüz teşhisi alalı bir aydan biraz fazla oldu ve beş tipim var. Ben tüm tuşlara basanlardanim. Tedavi yöntemleri başlığında özellikle ahcc konusunu araştırmanızı öneririm forumda ahcc, immutor, vitamin mineraller vs kullanan herkes yazıyor yapabilecegimiz tek şey bağışıklık sistemini yüksek tutmak çünkü.

Durum
    Yeni Üye

30 yaş altı kadınlarda vücut HPV 'yo 1-2 yıl içerisinde tamamen atıyormuş bağışıklık sisteminin gücüne bağlı olarak. Arkadaşım 27 yaşında bir kadın ve üniversite hastanesindeki bir profesör kadın doğum uzmanı 30 yaş altında olduğu için HPV genetik testine gerek bile duymamış, sadece smear almış ve vücut kendi atacak HPV'yi demiş. Vücut gerçekten kendi atar mı emin olamıyorum... Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Durum
    Delicezeytin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Sizin de bildiğiniz gibi bağışıklık sistemi HPV yi bir şekilde atıyor vücuttan. Özellikle 30 yaş altı avantajlı. Ve tabi ki en başta sigara içiliyorsa bırakılmalı. Beslenme sebze ağırlıklı olmalı çöp gıda dediğimiz paketli ürün tüketimi sınırlandırılmalı. Yeşil çay propolis tüketimi önemli bir de d vitamini seviyenizi de 70 80 civarı tutmanız faydanız olacaktır. Geçmiş olsun.

Durum
    Yeni Üye

Bilgilerinizi paylaşmanız benim için çok kıymetli, çok teşekkür ederim. Size de geçmiş olsun🙏🏼

Bu Konu için Etiketler