Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hpvden de cin1’den de kurtuldum!!!

Durum
    suluk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

hpvden de cin1’den de kurtuldum!!!

merhaba. yaklaşık 1 yıldır hpv ile uğraşıyordum. ilk hpv + smear negatif gelmesine rağmen bundan 6 ay sonraki smear testinde lsil gözüktü. kolposkopi ile de doğrulanda. cin1 seviyesinde lezyonlar vardı. ilk çıkan hpv testi ya yanlış negatifti ya da o an henüz hpv enfekte olmamıştı, o testten sonra olup 6 ay gibi bir sürede lsile yol açmış olabilir emin değilim.

cin1 sonucundan sonra forumdaki yorumlar ve doktorumunda tavsiyesi ile deflagyn kullandım. forumdaki deflagyn ile ilgili her yorumu okumuştum, kullandıktan sonra negatif sonuç alanları gördükçe bir gün bende buraya gelip bunu yazacağım diyordum.

3 ay 3 kutu deflagyn kullanımından 1 ay sonra tekrar smear ve hpv testi yaptım ve sonuçları geçen hafta çıktı. hepsi tertemiz. hpv testi de negatif, smearde. bu süreçte hiç hpv pozitif gelmedi, belki de o ara dönemde pozitife dönüp, cin1e yol açıp deflagyn kullandıktan sonra negatife dönmüş olabilir. bu arada ilk testleri yaptırdığımdan farklı bir hastanede, tecrübeli bir onkolojik jinekolog ile ilerledim bu süreçte. normal kadın doğum doktorlarına yaptırmamanızı tavsiye ederim testlerinizi.

o kadar mutluyum ki anlatamam. bir gece daha kanser mi olacağım korkusuyla uyumayacağım artık.

Durum
    siyahkugu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: hpvden de cin1’den de kurtuldum!!!

Alıntı suluk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba. yaklaşık 1 yıldır hpv ile uğraşıyordum. ilk hpv + smear negatif gelmesine rağmen bundan 6 ay sonraki smear testinde lsil gözüktü. kolposkopi ile de doğrulanda. cin1 seviyesinde lezyonlar vardı. ilk çıkan hpv testi ya yanlış negatifti ya da o an henüz hpv enfekte olmamıştı, o testten sonra olup 6 ay gibi bir sürede lsile yol açmış olabilir emin değilim.

cin1 sonucundan sonra forumdaki yorumlar ve doktorumunda tavsiyesi ile deflagyn kullandım. forumdaki deflagyn ile ilgili her yorumu okumuştum, kullandıktan sonra negatif sonuç alanları gördükçe bir gün bende buraya gelip bunu yazacağım diyordum.

3 ay 3 kutu deflagyn kullanımından 1 ay sonra tekrar smear ve hpv testi yaptım ve sonuçları geçen hafta çıktı. hepsi tertemiz. hpv testi de negatif, smearde. bu süreçte hiç hpv pozitif gelmedi, belki de o ara dönemde pozitife dönüp, cin1e yol açıp deflagyn kullandıktan sonra negatife dönmüş olabilir. bu arada ilk testleri yaptırdığımdan farklı bir hastanede, tecrübeli bir onkolojik jinekolog ile ilerledim bu süreçte. normal kadın doğum doktorlarına yaptırmamanızı tavsiye ederim testlerinizi.

o kadar mutluyum ki anlatamam. bir gece daha kanser mi olacağım korkusuyla uyumayacağım artık.
    Gözünüz aydın Gerçekten deflagynin serviksi onarırken aynı zamanda negatif yaptığına çok kez şahit olduk. Prospektüsünde de zaten “patojenleri bağlar, patojenlerin yayılmasını önler, antioksidan koruma sağlar” yazıyor. Gayet yeterli bir açıklama Ben de CİN1im ve bir iki haftadır deflagyn kullanıyorum. Rahim ağzı için kontrole gittiğimde doktorum görüntünün çok olumlu yönde değiştiğini söylemişti o da inanamadı. Efektif bir tedavi yöntemi olduğu çok belli. Sizin de mesajınız umut oldu. Sizde hangi tipler vardı? Ve deflagyne ek olarak neler yaptınız? Takviye vs?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı suluk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

merhabalar çok sevindim cin1'in gerileme ihtimali zaten yüksektir (eğer yüksek riskli tip tasımıyorsanız) sizde deflagyn ile üstüne gitmişsiniz, iyi olmuş. tebrikler

Durum
    suluk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

tipini bilmiyorum açıkcası, yüksek risklilere bakan bir testti ve negatif geldi. düşük riskliler sadece siğile yol açmıyor mu, cin1 yapar mı onlar da?