Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Smear Testi Bekliyorum Korkuyorum

Durum
    cnmcnm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Smear Testi Bekliyorum Korkuyorum

Merhaba benim sevgilimle birlikte olduktan altı ay sonra yani haziran ayında iki ay önce vajinamın üst bölgesinde küçük siğil gibi değil sivilceye de benzemeyen toplu iğne başı kadar oluşumlar farkettim. Sevgilimden başka kimseyle olmadığım için Lazerdendir diye doktora gitmedim o an ama daha sonra geçmediğini farkederek doktora gittim. Jinekolog ultrasonla içten kontrol ettiğinde temiz dedi sadece akut vajinit olduğunu söyledi bende yinede smear istedim daha sonra siğiller içinde cildiyeye yönlendirdi. Cildiyede ki doktor iki öğrencisi yanındayken baktı ve üçüde molluskum kondilom olduğu kararına vardılar. Kriyoterapi yaptırdım hepsi için. Daha sonrasında kan istediler kan verdim. Kan sonuçlarımda temiz çıktı. Şuan smear sonucumu bekliyorum ve geceleri uyuyamıyorum daha çıkmasına iki hafta var napıcam bilmiyorum. Siğillerin molluskum olması içimi rahatlatmıştı fakat hpv ve molluskum karıştırılabiliyormuş. Akıntım olduğu için ascus çıkma ihtimalide varmış. Herşeyim temiz görünüyor şuan ama smearim pozitif çıkabilir mi?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Smear Testi Bekliyorum Korkuyorum

Molluskum basit bir şey, tabi yine bulaşıcı ancak bebeklerde dahi görülüyor. Molluskumları dermatologa gidip dondurt çoğalmasınlar.
    Smear için de beklemekten başka yapacak bir şey yok, hpv ve molluskum görüntü biraz farklı oluyor öyle hemen karıştıırılmaz bence...