Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv şüphesi Oral tip 6 pozitif

Durum
    karanlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv şüphesi Oral tip 6 pozitif

Merhaba arkadaşlar,

Kasık ağrısı nedeni ile üroloji ye muayene ye gittiğimde sünnet yerinde 3 adet et beni siğile benzer bir oluşum olduğunu söyledi doktor internetdeki fotolara göre penis siğillerini hiç benzemiyordu daha çok ben gibi duruyordu
    bunun üzerine 1 üroloji ve 2 dermatoloji uzmanına gördündüm onlarında görüşleri siğil olmadığı yönünde daha çok sünnet artığı veya sürtünme vs den oluşmuş olabilir dedi son dermatoloji doktoru yinede kripto terapi yapalım dondurulam dedi dondurduk 1 hafta geçti üstüne Gelişim lab'a test vermeye karar verdim.Tabi verdik vermeye oral içinde verelim dedik genital bölgede yapılan 21 test negatif fakat oral dada beklemediğim şekilde Tip 6 çıktı.

Soru 1: genital bölgede test yanlış sonuç vermiş olabilir mi ?
    Soru 2: oralda herhangi siğil gördüğüm kadarı ile yok bundan korkmalı mıyım? Herhangi birşey yapmama gerek var mı?
    Soru 3: hiç oral ilişkim olmadı nasıl bulaşmış olabilir ki?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hpv şüphesi Oral tip 6 pozitif

Çok ilginç genelde genital bölgeden bulasıcılık oral bölgeye göre çok daha rahattır, oral hpv'yi genitale göre daha zor olursun.
    Siğil yok ise iyi, tip 6 kanser yapmaz zaten. Ama sana bir tavsiye, sigara içiyorsan bırakmanı öneririm, yine kansere kadar götürmez süreci uzun vadede ama sigara agız bölgesini ve bogaz bölgesini cok etkiliyor, hpv ile güclerini birleştiriyorlar öyle söyliyim.

Hiç oral ilişkinin olmaması daha ilginç bir şey bence. Çünkü herhangi bir esyadan bulasmaz. Ama şöyle bir şey var; her ne kadar nadir olsa da, örnegin senin agzında aft veya yara vardır tamam mı, veya açık bir yaradır, o sırada öpüşmüşsündür, veya normalde asla çataldan kasıktan bulasmaz ama yine senin agzında/dilinde yara vardır veya hpv'nin ordan girebileceği ciddi bi cizik vs. baska birinde oral hpv varsa bu vasıtayla sana temas ettirmiş olur. Ama bunlar düsük ihtimaller.

Durum
    karanlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Hpv şüphesi Oral tip 6 pozitif

Ağızda bu zamana kadar yara olmadı çok şükür şüphelendiğim tek şey gittiğim dişçiler başka ihtimal gelmiyor aklıma

Bu Konu için Etiketler