Merhabalar,
Siğil oluşumu bende haziranda başladı fakat sivilcedir vs diyerek bi hafta erteledim ve bu süreçte jilet de kullandığım için ( ki önceden de kullanıyordum sonuçta bu virüs vücuduma haziranda girmedi..) yayılım gösterdi. Anal bölgemde de hissedince baktığımda anormal şeylerin olduğunu anladım ve bu hastalıktan habersizdim. Sınav dönemimde olduğum için haziranın sonuna genel cerrahiye randevu aldım ve cildiyeye yönlendirdi. Cildiyeye gittiğimde ise mantarım da olduğu için 10 gün mantar tedavini ol sonra gel donduralım dedi ve beni çoğu konuda rahatlattı. Bakire ve tek bi kişiyle sürtünme yaşamış birisi olarak yıkılsam da bu forumla tanıştım ve açıkçası daha pozitif olmaya başladım.
Maalesef 10 gün sonra doktoruma gidemedim çünkü apar topar memleketime döndüm bi sebepten ötürü. Maalesef burada da randevu bulamadım. Erkenden gidip alınabilirdi belki ama ailem durumu bilmediği için bunu da yapamıyordum. Temmuzun ortasında vajina girişimde değişik yapılar olduğunu görüp büyük evhama kapıldım. Acaba vulva kanseri miyim vs... Temmuzun sonunda bi jinekolog randevusu buldum ve çok tatlı bi kadındı gitmeden önce de araştırmıştım ve HPV ile ilgili bi sürü araştırma yapmış olduğunu görmüştüm. Her neyse doktorum bunların kendi yapım olduğunu ve dönemsel çıktığını söyledi. Bunları anlatmamdaki amaç ise hemen endişelenip lütfen kendinizi üzmeyin. Çünkü ben bunu görene kadar düzenli beslenip düzenli spor yapıp yeşil çay, kefir, propolis tüketiyordum ve moralim iyiydi bu süreçte siğillerim azalmıştı taa ki kendimi acaba kanser miyim diye bunaltana kadar. Dediğim gibi gerçekten azalma olmuştu ve küçülmüşlerdi.
Maalesef şuan daha fazlalar hem anal bölgemde hem de vajinam çevremde var. Ama kendimi üzmemeye çalışıyorum. Doktorum daha genç olduğum için (20) yakma işlemini önermedi izi kalır vs diye. Bu yüzden kriyo yapmamın daha uygun olduğunu söyledi. Zaten regl dönemine gireceğim için bu süreci etkilemesin diye agustosun 11ine randevu aldım. Çok uzun bi yazı oldu fakat kimseye derdimi tam olarak anlatamadığım için bunları burada paylaşmak beni rahatlattı açıkçası. Sizlerden öğrendiğim çok şey oldu gerçekten umarım ben de bu sürecimi burada paylaşarak HPV'yi yendiğimde (ki yeneceğime inancım tam ) sizlere yardımcı olabilirim ve rahatlatabilirim.
Bu arada ek olarak bana önerebileceğiniz şeyler var mı acaba? AHCC hariç çünkü maalesef öğrenci olduğumdan maddi durumum yetmiyor.