Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Beklediğim an geldi ama içim buruk

Durum
    ercüment - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Beklediğim an geldi ama içim buruk

Herkese merhaba arkadaşlar. 2020 yılı kasım ayında oluşumları fark edip üroloji doktoruna gittiğimde bunlar bir şey değil deyip geçiştirmişti beni. Tabii ikna olmadım ama öteledim sadece. 2021 şubat ayında başka bir üroloji doktoruna kontrole gittiğimde hpv teşhisi aldığım da ilk doktorun kulaklarını çınlatıp, kendime de bir güzel kızdım... Akabinde internette derinlemesine araştırma yaparken bu siteyi buldum ve düşmanı tanıyıp kurtulmak için kendimce bir yol haritası oluşturdum. Dondurma, yaktırma vs. gibi tüm siğilden kurtulma yöntemleri yaşadığım şehir de pek mümkün olmayınca bende mecburen ''Anti hpv krem'' kullandım sitelerinde ki yorumlara güvenip şans vererek. Krem ile ilgili tecrübelerimi daha önce paylaşmıştım sitede. Kremi kullanıp siğilleri düşürünce AHCC'ye başladım. Yaklaşık 5-6 ay AHCC kullandım ama sigarayı bırakmadan. Bu süreçte dudağımda uçuk çıktı peşine yeni siğiller çıkınca sigarayı bırakıp AHCC kullanma süremi 10 aya uzatma kararı aldım. Tabii bu süreçte siğile benzer veya benzemeyen ne varsa genital de direk anti hpv krem ile müdahale ettim....2022 ocak ayında AHCC kullanırken yine bir şekilde siğile benzer bir şey tespit edince bu sefer de genel bağışıklık düzeyimi kontrol ettirmek aklıma geldi. Genel kan değerlerimin ölçülmesinin yanında CD4/CD8 analizi bile yaptırdım. Sadece D vitamini değerim 3,5 ve B12 vitamin değerimin düşük olması dışında herhangi bir sorun çıkmadı. D vitamini ve B12 takviyesi kullanıp AHCC yerine Endovir ile devam ettim.

Biraz uzun oldu ancak benim gibi umutsuz olup tüm tuşlara basarak bu lanetten kurtulmaya çalışanlar için elimden geldikçe fikir vermeye çalışıyorum...Endovir ile 3 ayımı devirip D vitamini değerimi 49 seviyelerine çıkarmayı başardım ancak temmuz başında 1 hafta ara ile 2 kez dudağımda uçuk çıkarmamla '' hadi bakalım başa sardık '' korkusu sardı ve hemen koşup kan değerlerime baktırdım. Vitamin değerlerim normal ama sadece WBC denen beyaz kan hücrelerim 3,96 değerine gerilemişti, doktor bu durumu uçuk çıkarmama bağlayıp tüm takviyeleri bırakıp sadece supradyn energy focus ve D vitamini kullanmamı önerdi. Ama genital de herhangi bir siğil tekrarı yaşamadım. Bu durum sonrasında Levent Türk hocaya kontrol olmaya karar verdim. Kendisine muayene olduğum da Büyütücü gözlük ile detaylı baktığında herhangi bir oluşuma rastlamadığını söyledi garanti olsun diye asetik asit ile tekrar kontrol ettiğin de yine herhangi bir şey tespit edemediğini söyledi. Test olsun garanti olsun dedim Testi sadece üretadan yaptırdım çünkü deri üzerinde oluşum olmayınca test yapılmasının manası olmuyormuş sanırım...

Ve bugün üretadan alınan numune ile yapılan test sonucum negatif geldi... Yaşadığım bunca şeye rağmen içim buruk, tam anlamıyla sevinemedim bir garip oldum bu hastalık benden 2 yılımı çaldı. 2 yıl boyunca gizli gizli kendimi kontrol ettim, tedavimi kendi başıma yaptım, her çeşit kaynaktan araştırma yaptım, önerilen neler varsa uyabildiğim kadar uymaya çalıştım. Evet giden zaman geri gelmeyecek ama bundan sonrası için nasıl yaşamam gerektiğini, neleri önemseyip neleri kafayı takmamam gerektiğini öğretti bu hastalık bana. Geçse de geçmese de artık daha bilinçliyim ve hayata karşı olan duruşum 2 yıl öncekinden çok daha farklı. Klasik bir söz vardır '' zafer inanlarındır '' diye aynen öyle...

Durum
    Milaperry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Beklediğim an geldi ama içim buruk

Çok geçmiş olsun, umarım bir daha uğraşmak zorunda kalmazsınız. Size sağlıklı bir ömür diliyorum

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Çok geçmiş olsun biraz sevinin ve kutlayın bence evet, çoğumuz bu süreçte zihnen fiziken yıpranıyoruz ve negatif test sonucuna sevinemeyecekmişiz gibi hissediyoruz. Benim de sürecim 6 ayı geçti siğil de yok ama test olmaya cesaret bile edemiyorum henüz, her şey daha da kötü olacakmış gibi geliyor. Ama bu kendimize yaptığımız bir haksızlık. Artık daha bilinçlisiniz ve SONUNDA negatifsiniz. Güzel bir kutlamayı hakediyor bence bu durum
    Umarım bir daha da karşılaşmazsınız bu virüsle

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Milaperry Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun, umarım bir daha uğraşmak zorunda kalmazsınız. Size sağlıklı bir ömür diliyorum
    çok teşekkür ediyorum, size de.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı mukaddes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun biraz sevinin ve kutlayın bence evet, çoğumuz bu süreçte zihnen fiziken yıpranıyoruz ve negatif test sonucuna sevinemeyecekmişiz gibi hissediyoruz. Benim de sürecim 6 ayı geçti siğil de yok ama test olmaya cesaret bile edemiyorum henüz, her şey daha da kötü olacakmış gibi geliyor. Ama bu kendimize yaptığımız bir haksızlık. Artık daha bilinçlisiniz ve SONUNDA negatifsiniz. Güzel bir kutlamayı hakediyor bence bu durum
    Umarım bir daha da karşılaşmazsınız bu virüsle
    teşekkür ediyorum. içimde bu durumu yeterince kabullenince kutlamaya başlayacağım sanırım umarım siz de emeklerinizin karşılığını negatif sonucu ile alabilirsiniz

Durum
    Delicezeytin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Merhaba.. Çok sevindim negatif olmanıza.. Geçen gün ömürdendir evet çok zor bir psikoloji gerçekten.. Fakat kendi başınıza mücadelenizi kazanmışsınız. Umarım bu ilk şoke hali geçer ve kendinizi kutlarsınız. Çok sevindim gerçekten dilerim bi daha da hiç karşılaşmazsınız..

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Delicezeytin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba.. Çok sevindim negatif olmanıza.. Geçen gün ömürdendir evet çok zor bir psikoloji gerçekten.. Fakat kendi başınıza mücadelenizi kazanmışsınız. Umarım bu ilk şoke hali geçer ve kendinizi kutlarsınız. Çok sevindim gerçekten dilerim bi daha da hiç karşılaşmazsınız..
    iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. umarım sizde güzel gelişmeler yaşarsınız.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Geçmiş olsun tebrikler vücudunuzdaki eksik kalmış vitaminleri tespit etmeniz iyi olmuş ama parça parça zamanla tespit süreci yavaşlatmış tabi böylesi kısmetmiş kurtulduğunuza çook sevindim, biraz uğraştırmış ama değmiş

Durum
    Tecrübeli Üye

Çok teşekkür ediyorum arya evet süreç biraz uzadı, tüm tuşlara basarak ilerledim ama değdi Nacizane bu lanet ile yeni karşılaşan arkadaşlara bir kaç tavsiyede bulunayım;
    - yaşadığımız hastalığı iyi tanımalıyız. ( belirtileri, tedavi yöntemleri, uyulması gereken kurallar, bilimsel gelişmeler vb. forumda bulunuyor bir çoğu)
    - vücudumuzu iyi tanımalıyız ( Bu hastalıkla mücadele ederken yüksek tutmamız gereken vitamin ve ya kan değerleri neler öğrenmeliyiz ve gerekli kontrollerimizi düzenli yaptırmalıyız.)
    - herkesin kullanıp bu hastalığın atlatılmasını kolaylaştıran takviyeleri veya gıdaları araştırmalıyız( AHCC, Yeşil çay, beta gulukan vb.)
    -Kesinlikle sigarayı bırakmalıyız ve yoğun sigara dumanına mağruz kalmaktan kaçınmalıyız.(sigara kullanırken alınan tüm takviye gıdalar ve ya faydalı besinler boşa gidiyor)
    -Psikolojimiz bozuluyor mücadele ederken evet ama forumda bu hastalıktan kurtulan insanların hikayeleri ile motive olabiliriz ve gerekiyorsa bize iyi gelmeyen bizi dibe çeken her şeyden uzaklaşıp, sakin bir hayat yaşayarak hedefimize odaklanmalıyız.

umarım herkes bu süreci en az yara alarak ve en kısa zamanda tamamlayarak yeni hayatının ilk gününe huzurlu bir şekilde ulaşabilir

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı ercüment Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ediyorum arya evet süreç biraz uzadı, tüm tuşlara basarak ilerledim ama değdi Nacizane bu lanet ile yeni karşılaşan arkadaşlara bir kaç tavsiyede bulunayım;
    - yaşadığımız hastalığı iyi tanımalıyız. ( belirtileri, tedavi yöntemleri, uyulması gereken kurallar, bilimsel gelişmeler vb. forumda bulunuyor bir çoğu)
    - vücudumuzu iyi tanımalıyız ( Bu hastalıkla mücadele ederken yüksek tutmamız gereken vitamin ve ya kan değerleri neler öğrenmeliyiz ve gerekli kontrollerimizi düzenli yaptırmalıyız.)
    - herkesin kullanıp bu hastalığın atlatılmasını kolaylaştıran takviyeleri veya gıdaları araştırmalıyız( AHCC, Yeşil çay, beta gulukan vb.)
    -Kesinlikle sigarayı bırakmalıyız ve yoğun sigara dumanına mağruz kalmaktan kaçınmalıyız.(sigara kullanırken alınan tüm takviye gıdalar ve ya faydalı besinler boşa gidiyor)
    -Psikolojimiz bozuluyor mücadele ederken evet ama forumda bu hastalıktan kurtulan insanların hikayeleri ile motive olabiliriz ve gerekiyorsa bize iyi gelmeyen bizi dibe çeken her şeyden uzaklaşıp, sakin bir hayat yaşayarak hedefimize odaklanmalıyız.

umarım herkes bu süreci en az yara alarak ve en kısa zamanda tamamlayarak yeni hayatının ilk gününe huzurlu bir şekilde ulaşabilir
    Foruma katkın ve tüm desteğin için teşekkürler <3
    Bizi tamamen unutma ama ayda 1-2 de olsa gel, buradaki insanların negatif birilerini görmeye çok ihtiyacı var