Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv böyle bulaşabilir mi yoksa saçmalıyor muyum

Durum
    Misspoet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv böyle bulaşabilir mi yoksa saçmalıyor muyum

Çok yakın bir arkadaşım yazlığına davet etti onun yanına geldim. Laf arasında 1 hafta önce bi çocukla yakınlaştığını söyledi ve o çocuk benim de arkadaşım, aktif bir cinsel hayatı var ve bi ara hpv kaptığı ile ilgili bir şeyler söylediğini de hatırlıyorum.
    Aşırı gerginim çünkü bu kız arkadaşımla plaj çantasına ıslak havlularımızı beraber koyuyoruz, birbirine temas eden havluyla kurulandım kaç kere ve evde tek bir tuvalet var onu kullanıyoruz mecbur. Bu hastalığın bu şekilde de bulaşma riski olduğunu sanıyordum iyice tatili zehir etmeye başladım kendime. Burda aryanın yazdıklarını okudum havludan vs bulaşmaz demiş biraz içim rahatladı ama yine de yazmak istedim. Ahcc falan kullanmayı bile düşünüyorum. Sizce abartıyor muyum

Durum
    Milaperry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Hpv böyle bulaşabilir mi yoksa saçmalıyor muyum

Abartıyorsun cinsellik dışında bulaşı yok o denilenler biraz efsane dedi benim doktorum da

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Aşırı evham yapmıssın. Bu düşünce ile sıkıntı yaşarsın. O şekilde HPV bulaşmaz

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Hpv asla havludan bulaşmaz rahat ol, stres yapma

Durum
    Bergkamp1859 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hpv cansız yüzeyde 1 dakika kalacakta, elinde oranda mikro çatlak bulacakta vücuduna girecekte v.s v.s çok zor. Unut gitsin tatilin keyfini çıkart. Ten teması dışında bulaşma riski çok çok az böyle bir bulaşın kaynağıda yok

Durum
    Misspoet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Herkese teşekkürler cevap için.
    Benim çok yakın bir arkadaşım 1 yıldır bu hastalıkla uğraşıyor ve 3 kız arkadaş (ev arkadaşı bunlar) sırasıyla hpv oldu. Bana da birbirlerine bulaştırmış olabileceklerinden bahsetmişlerdi havlu tuvalet vs ile
    Bu kadar büyük tesadüf olamaz bencr bir de her kaynak farklı söylüyor bazıları evet kapılabilir bazıları kapamazsınız böyle diyor o yüzden kafam karıştı ve buraya sordum
    Panik yaptığımın farkındayım ama arkadaşımın psikolojisine yakından şahit olduğum için fazla endişelendim