Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV miyim?

Durum
    fancymind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

HPV miyim?

Merhaba, yaklaşık 2 hafta önce vajina girişinde bazı pütürler farkettim ve doktora gittim, HPVden haberdardım ve olmasından çok korkuyordum ancak internette baktığım siğil fotoğraflarına pek benzemiyordu, daha çok yine burası sayesinde haberdar olduğum “vestibular papillomatosis” a daha çok benziyordu. Biraz umutlanmıştım açıkçası, Sonra doktora gittim ve direkt bakıp hpv siğil başlangıcı dedi, başlangıç olduğu için yakmamıza gerek yok diyip anti hpv kremini önerdi, bana hiçbir test yapmadan 6-11 tipleri var dedi, Bu ne kadar kesin bi görüş olabilir? Tiplendirme yapmayacak mısınız diye sordugumda 30 yaşının altındasın gerek yok riskli değil dedi. Ama ben yine de rahat edemiyorum. Eczane anti hpv krem diyince aldara verdi onu kullanıyorum o da sanırım çok etkili değil. Sizce anti hpv kremi de alıp ikisini birlikte kullanmalı mıyım? Farklı bir doktora gitmeli miyim? Ayrıca 3 aylık bi ilişki içerisindeyim ve erkek arkadaşomda hiçbir belirti yok. Bana daha önceki partnerimden mi geçti sizce? İnanın psikolojim yerle bir oldu surekli ağlıyorum, belirsilik ve bilinmezlik çok yorucu. d, b12 ve çinko takviyeleri aldım, ahccye su an gerek var mı bilmiyorum, hpv miyim emin bile değilim. Doktor kültür ve smear tesri aldı. Haftaya çıkacak sonucu. Hpv testini devlet hastaneleri yapıyor mu? Mavi lab, gelişim lab gibi yerlerde tiplendirme fiyatı nedir? Yardımcı olabilen biri çıkarsa çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler. Ayrıca bu forum için de çok teşekkür ederim.🙏🏻

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: HPV miyim?

Hiçbir test yapmadan sende hangi tip oldugunu bilemez kesinlikle. 6-11 demesinin sebebi çok akıllı oldugu icin; en çok sigil yapan tiplerin bu tipler olması ama gel gör ki durum öyle değil zamanında 8-9 ay sigil cıkardım ve tip 56'ydım. Burada pek çok kişi sigil cıkarıyor ve herkes tip 6-11 değil. Fazla rahat, yanlış bilgi vermekten de çekinmeyen bir doktormuş, ben anında bırakırdım lafımı da sokardım

Kimden geçtiği konusuna fazla kafa yormamanı öneririm, bu bir girdap sonucta hpv 2-8 ay arasında ortaya cıkıyor. Şu anki erkek arkadaşında ''belirti olmaması'' hpv taşımadığı anlamına gelmez, erkeklerin çoğu taşıyıcıdır ve belirti göstermeyebiliyorlar, bazılarında sigil cıkıyor sadece.
    Hpv testini araştırma ünileri yapıyor diye biliyorum ama devlet ile ilgili benim bir bilgim yok. Özel hastane yerine laboratuvarda yaptırmanı tavsiye ederim. Fiyatı sen arayıp kendin soracaksın.

Durum
    Portakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Arya nın söylediklerine ek olarak ahcc kullanmanı tavsiye ederim. Doktorum da beni ve benim gibi çoğu kişiyi öyle yönlendirdi önemsemedi atacak dedi. 2 sene oldu hala bitmiş değil. Ahcc başladım. 2 ay olacak benim profilimde yazımı okuyabilirsin. Yanlış yaptığım hatalardan geçmeni istemem. Sağlıkla kal …

Durum
    Yeni Üye

Geri dönüşünüz için çok teşekkür ederim ben de aynı düşünüyorum doktor hakkında, bir de bana aşı icin 2023ü bekle yeni aşı gelecek dedi, bu konu hakkında bilginiz var mı?

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Portakal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arya nın söylediklerine ek olarak ahcc kullanmanı tavsiye ederim. Doktorum da beni ve benim gibi çoğu kişiyi öyle yönlendirdi önemsemedi atacak dedi. 2 sene oldu hala bitmiş değil. Ahcc başladım. 2 ay olacak benim profilimde yazımı okuyabilirsin. Yanlış yaptığım hatalardan geçmeni istemem. Sağlıkla kal …
    Ahcc maddi olarak beni cok zorlayacak, yanlis anlamadiysam 20 gunde bir yenisini almam gerekiyor gunde 6 tablet atildigi icin. Yine de testlerden sonra tum imkanlarimi zorlayacagim. Cok tesekkur ederim cevabiniz icin

Durum
    Milaperry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bende yalnızca yüksek tipler var ve normalde hiçbiri siğil çıkaran tip değil ama siğil çıkardım öyle haberdar oldum. Ayrıca smear da negatif gelmesine rağmen cin2 çıktı. Yani tiplendirme olmadan bu şekilde budur önemli değil demesi mantıklı değil hiçbir sekilde

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

30 yaş altına hpv testi yapmayı gerçekten istemiyorlar. Geçtiğimiz hafta yeni bir doktora gittim ve teşhisimi aldığımda 29 yaşımın sonlarında olmama rağmen ona bile tepki gösterdi 😃 30 yaş altı hpv pozitif çıkması çok çok olası ve o kadar gereksiz tıbbi işleme maruz bırakıyoruz ki hastaları, muhtemelen kendi kendine 1 yılda geçecek bir rahatsızlık için birsürü işlem yapıp bir de psikolojilerini olumsuz etkilemiş ooluyoruz diyor. Burda katılmadığım kısımlar var ama genel kanı bu doktorlar nezdinde..

Bende de 16 ve 11 var çıkardığım toplam siğil sayısı 3-4 falandır ve o da ilk zamanlardı. Doktor en sık görülen ve siğil yapan tipler 6-11 olduğu için öyle demiştir sana. Aldara çok kişide etki etmiyor biliyorum ama benimkiler aldara ile geçti ve bir daha çıkmadı. Belki çok erken teşhis ettiğimden belki viral yük düşük olduğundandı bilmiyorum ama olumlu etkisini gören nadir kişilerdenim. Bu sebeple sen de bir şans verebilirsin baktın çözüm alamıyorsun 2.kutuyu almaz başka yollar denersin

Çok geçmiş olsun, umarım sorunsuzca geçer bugünlerin

Durum
    Yeni Üye

İlgili cevabın için çok teşekkür ederim, gittiğim doktor istifa etmiş o yüzden sonuçlarımı gösteremedim🤷🏻♀ Pazartesi baska bi doktora gidecegim, bu sirada doktorun sigil dedigi puruzler yok oldu. Ya sigil degillerdi ya da aldaranin etkisi. Umarim ki sigil olmasinlar Tesekkur ederim.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı fancymind Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlgili cevabın için çok teşekkür ederim, gittiğim doktor istifa etmiş o yüzden sonuçlarımı gösteremedim🤷🏻♀ Pazartesi baska bi doktora gidecegim, bu sirada doktorun sigil dedigi puruzler yok oldu. Ya sigil degillerdi ya da aldaranin etkisi. Umarim ki sigil olmasinlar Tesekkur ederim.
    doktorun istifa etmiş olması da nasıl bir denk gelmedir arkadaş ya hahahahah

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı fancymind Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya aldara olabilir çünkü ben de aldaraya başladığımdan 2 hafta sonrasında yeniden doktora gitmiştim, o muayenede doktor tüm siğillerin temizlendiğini söylemişti. Geçenlerde de süleyman engin hocanın web sitesini incelerken aldaranın neden bazı kişilerde etki edip neden bazı kişilerde etki etmediğini detaylıca anlatmış. Bir şans verin ama etki almıyorsanız zorlamayın demiş. Senin de kullanman çok iyi olmuş