Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yeni evleniyorum, tip 6 hpv pozitifim

Durum
    Mrtatak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Yeni evleniyorum, tip 6 hpv pozitifim

Merhaba ben 1 ay sonra evleneceğim. Mayıs ayında hpv taşıdığımı öğrendim. Aslında aylardır var olan siğili et beni sanıyordum. 3 kez koterle yaktırdım, yine çok küçük birkaç tane çıktı onları da kendim eve aldığım koterle yaktım doktorun anlattığı gibi. Daha önce şki kez hpv dna testi yaptırdım 100 tane tipe baktırdım sadece tip 6 pozitif çıktı. Açıkcası kötü huylu hpv taşımıyorum ama eşime bulaştırıp onu da uğraştırmak istemem. O da aşısını haftaya olacak ama evliliğimin ilk aylarını eşimden uzak durarak yaşamak istemiyorum. Siğiller yakıldıktan ne zaman sonra eğer yeni siğil yoksa tabikorunarak ilişkiye girebilirim?

Durum
    Mrtatak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Yeni evleniyorum, tip 6 hpv pozitifim

Muhtemelen mayıs ayında öğrenmeden önce jilet yaptığım için su an o yaydıklarım çıkıyor

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Yeni evleniyorum, tip 6 hpv pozitifim

Henüz birlikte olmadıysanız bu iyi bir şey bence eşiniz hemen aşılarını olsun. Aşının tüm dozlarını olmak 6 ay sürüyor. Bana kalırsa siz tamamen iyileşene kadar kesinlikle birlikte olmamalısınız ama illa olacağız diyorsanız da eşiniz aşılarını olsun öyle dikkatli bir şekilde doktorun da önerisini dikkate alarak birlikte olun.

Ancak hpvnin bulaşırken tip değişitrdiğini çok duyduk aşının korumadığı bir tipe dönüşürse maalesef bile bile hpv bulaştırmış oluyorsunuz. Bu riske değer mi bilmiyorum, ben şahsen birliktelikten kaçınırdım. Kadının süreci çok daha zorlayıcı geçiyor hpvde.