Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 60 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: CİN Evrelerinin İlerleme Hızı

Durum
    siyahkugu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

CİN Evrelerinin İlerleme Hızı

Arkadaşlar merhaba, CİN evreleri arasında ne kadar süre oluyor ortalama? Yani mesela bulaştan ortalama ne kadar süre sonra CİN 2 ve ya CİN3 oluyor? Bana CİN 1 teşhisi konuldu ama doktor ben adet olmadan deflagyne başlatmıyor ve ben 5 HPV tipine(3ü yüksek) ve CİN1 seviyeme rağmen servikse müdahale olarak vajinal iyot dışında hiç bir şey yapamıyorum. deflagyn kutusuyla haftalardır boş boş bakışıyoruz İyice gerilmeye başladım. 3-4 haftada umarım CİN 2 olmaz.

Durum
    Delicezeytin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: CİN Evrelerinin İlerleme Hızı

Cin1 gerilemesi çok muhtemel ki.. Sen bizim cin2leeimizden cin3lerimizden etkileniyorsun. Sen sağlıklı beslen. Zaten gerileme olmasa sence doktorun bunu göze alır mı? Forumdan çık Cin1ini de al git, gez toz biraz

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Delicezeytin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cin1 gerilemesi çok muhtemel ki.. Sen bizim cin2leeimizden cin3lerimizden etkileniyorsun. Sen sağlıklı beslen. Zaten gerileme olmasa sence doktorun bunu göze alır mı? Forumdan çık Cin1ini de al git, gez toz biraz
    Delicezeytinim benim, CİN 1 gerileyebilir bunu biliyorum ama 10 aydır yüksek tiplilerden 16,31 ve 56 taşıyorum üçü de inatçı ve agresif türler. Yoksa 1-2 tip olsa ve ya inatçı türler olmasa inan takıntı yapmazdım.

Durum
    Tecrübeli Üye

Siyahkuğum..ne güzel ne şanslısın ki bedenin seni koruyor. İlerlemiyor bu çok iyi değil mi? Bende de 10aydır tip31 varmış ve cin3müş. Bir varmış bir yokmuş ama bir tekmiş.şarkıya gitti aklım.. Kafayı kırdım gerçekten. bak Siyahkuğum senin yaşın genç, sigara kullanmıyorsun bunlara odaklan.demek ki bunlar sayesinde 10aydır cin1den ileri gitmiyorsun. Ve tabi bağışıklık sistemi her kişinin farklı.. İçin rahat etmiyorsa başka bi doktora daha görün fikir almak için ne dersin? Deflagyn kullanmak istiyorsun sanırım onu sor.. Kendinle iyi geçin cinlerinle de

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Delicezeytin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siyahkuğum..ne güzel ne şanslısın ki bedenin seni koruyor. İlerlemiyor bu çok iyi değil mi? Bende de 10aydır tip31 varmış ve cin3müş. Bir varmış bir yokmuş ama bir tekmiş.şarkıya gitti aklım.. Kafayı kırdım gerçekten. bak Siyahkuğum senin yaşın genç, sigara kullanmıyorsun bunlara odaklan.demek ki bunlar sayesinde 10aydır cin1den ileri gitmiyorsun. Ve tabi bağışıklık sistemi her kişinin farklı.. İçin rahat etmiyorsa başka bi doktora daha görün fikir almak için ne dersin? Deflagyn kullanmak istiyorsun sanırım onu sor.. Kendinle iyi geçin cinlerinle de
    Teşekkür ederim bakış açın çok güzel. Bipolar oldum galiba; bir gün dünyanın en pozitif insanı oluyorum ertesi gün depresyona giriyorum Sen de bayramdan sonra CİNlerinden komple kurtuluyorsun bunu kutlamalısın ve geriye kalan tip 31i de aslanlar gibi atacaksın sende o enerjiyi gördüm.
    Operasyondan sonra ses ver, seni merak ederiz

Durum
    Tecrübeli Üye

Deliye her gün bayram misali oldu benimki. Onkolog ağustosa gün verdi. İşkenceyi uzatıyor beklemek.. Elbette ses ederim o gün gelince. Sen de hepsini atacaksın.. Endişe etmeyesin.

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Bende tip 16&11 ve cin1 var. Hpv testim ve kolposkopi yapıldığında 29 yaşımın sonlarındaydım. Şu an 30'um. Geçen hafta başka bir şeye kuruntulandığımdan farklı bir doktora gittim. "Acaba uzun yıllardır hpv taşıyorum da en sonunda cin1 mi oldum ki" diye düşünüp cin seviyesine ne kadar sürede geliyor diye ben de doktora sordum. O da bu yaşta hpv testinin yapılmasını bile onaylamadığını, zaten hpv pozitifsin, smear temiz gelmiş, cin1 her koşulda gelecekti diyerek görüşünü paylaştı. Hpv testini şimdi değil de 1 yıl 2 yıl sonra yapsan belki negatif çıkacaktın dedi.

Katılmadığım kısımları var ama doktor görüşü olduğu için paylaşmak istedim

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı mukaddes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende tip 16&11 ve cin1 var. Hpv testim ve kolposkopi yapıldığında 29 yaşımın sonlarındaydım. Şu an 30'um. Geçen hafta başka bir şeye kuruntulandığımdan farklı bir doktora gittim. "Acaba uzun yıllardır hpv taşıyorum da en sonunda cin1 mi oldum ki" diye düşünüp cin seviyesine ne kadar sürede geliyor diye ben de doktora sordum. O da bu yaşta hpv testinin yapılmasını bile onaylamadığını, zaten hpv pozitifsin, smear temiz gelmiş, cin1 her koşulda gelecekti diyerek görüşünü paylaştı. Hpv testini şimdi değil de 1 yıl 2 yıl sonra yapsan belki negatif çıkacaktın dedi.

Katılmadığım kısımları var ama doktor görüşü olduğu için paylaşmak istedim
    Ben de şu an 27yim. Üç tane doktorla görüştüm üçü de hiç o teste girip kafanı bulandırma dedi ama girdim teste. Bu benim huyumdur herkese danışıp yine kendi bildiğimi yaparım

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Belirlenen net bir süre yok. Hızlı da olabilir yavaş da, ama bildiğim şey şu; cin3'ten direkt rahim kanserine dönme evresi bugünden yarına olmuyor. Daha uzun bir zaman geçiyor genelde. Genç yaşta rahim agzı kanserine yakalanan az kişi vardır ama yaş ilerledikçe özellikle 40lı civarı ve sonraki dönemlerde daha çok yakalanır kadınlar.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belirlenen net bir süre yok. Hızlı da olabilir yavaş da, ama bildiğim şey şu; cin3'ten direkt rahim kanserine dönme evresi bugünden yarına olmuyor. Daha uzun bir zaman geçiyor genelde. Genç yaşta rahim agzı kanserine yakalanan az kişi vardır ama yaş ilerledikçe özellikle 40lı civarı ve sonraki dönemlerde daha çok yakalanır kadınlar.
    Teşekkür ederiim. Bu kadar takip ederken bence hiç birimiz kanser olmayız ama Cin1den de gerilerim umarım. Leep korkulacak bir şey değil biliyorum ama yine de ben de herkes gibi leep e bile gerek kalmasın isterim.