Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 60 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: CİN Evrelerinin İlerleme Hızı

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: CİN Evrelerinin İlerleme Hızı

Alıntı siyahkugu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederiim. Bu kadar takip ederken bence hiç birimiz kanser olmayız ama Cin1den de gerilerim umarım. Leep korkulacak bir şey değil biliyorum ama yine de ben de herkes gibi leep e bile gerek kalmasın isterim.
    Olmayız tabii ki. merak etme

Durum
    Pinkirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Herkese merhabalar, siteye yeni üye oldum ve özellikle bu başlık altına yazmak istedim. Geçen sene hpv 16 taşıdığımı öğrendim,smear sonucum da ascus çıkmıştı, kolposkopi yaptırdım sonuç temiz gelmişti. Doktorumun önerisiyle bu sene tekrar smear ve hpv dna yaptırdım. Smear temiz hpv ise 16 duruyor ayrıca 39 da eklenmiş. Smear temiz gelince içim rahat etmişti ama doktorum ne olursa olsun hpv pozitif olduğunuz sürece kolposkopiyi her sene yapacağız dedi. Yaptık ve sonuç çok üzgünüm ki cin3 geldi. Haftaya leep olacağım lütfen bana dua edin onun sonucu temiz çıksın.

Durum
    Delicezeytin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Pinkirit merhaba.
    Benim de cin3 çıktı ve ben de salı günü leep olacagım. İyi şeyler düşünmeye çalış. Endişeni anlıyorum. Daha çok yakın zamanda leep olan birkaç kişi daha vardı. Şu an iyiler. Dilerim hepimizin sonuçları temiz gelir. Gelmese bile her şeyin bi çözümü tedavisi var. Yalnız değilsin. Burda bi sürü kişiyiz.. En yakın zamanda leep olan Milaperry var onun yazılarını oku. Geçecek! Hepimiz zaman zaman dibe çekiliyoruz ve bu çok insani.. Geçmiş olsun..

Durum
    Yeni Üye

Çok teşekkür ederim Delicezeytin. 1 sene önce cin oluşumu yokken bu kadar çabuk cin3 e ilerlemesi kafamı çok karıştırıyor. Leep sonucu daha da kötü çıkarmı diye korkuyorum açıkçası.

Durum
    Delicezeytin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Bu korkuları duyman normal haliyle. Ama olacak olanı değiştiremeyiz kontrol edemeyiz bazı şeyleri.. Seni daha çok stres yapacak bu düşünceler.. Ki stres herkesi olumsuz etkiler.. Adım adım gideceğiz. Leep var önümüzde bizim yaoavibikeceğimiz şeyler neler onlara odaklan sağlıklı beslenme spor olumlu düşünce sigarayı bırak vitamin eksiklerini yerine koy.. Aynı gemideyiz...kaygın korkun bende de var.. Umutlu olmak istiyorum.

Durum
    Milaperry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Pinkirit merhaba, leepten korkulacak bir durum yok. Herkese göre değişse de benim ilk hafta hiç kanamam olmadı, ikinci haftaya girerken hafif regl gibi yeni kanamam başladı. Ağrı dahi duymadım.
    Güzel şeylere odaklanalim, hepimiz daha iyi olacağız insallah

Durum
    OldNova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belirlenen net bir süre yok. Hızlı da olabilir yavaş da, ama bildiğim şey şu; cin3'ten direkt rahim kanserine dönme evresi bugünden yarına olmuyor. Daha uzun bir zaman geçiyor genelde. Genç yaşta rahim agzı kanserine yakalanan az kişi vardır ama yaş ilerledikçe özellikle 40lı civarı ve sonraki dönemlerde daha çok yakalanır kadınlar.
    Cinliler için Ferahlatan açıklama yine Arya’dan geldi

Doktorumun da dediği şuydu, “önemli olan bunu biliyor olman. Kansere dönüşenleri maalesef hpv taşıdığını bilmeyenlerde görüyoruz. Düzenli kontrollerini yaptırdıktan sonra endişelenmene gerek yok” demişti. Çünkü zaten takipteyiz, önlemlerimizi alıyoruz ve bir ilerlemede fark edip gerekli işlemi yapacağız.

Aslında en önemli adım farkına varmak ve bilinçlenmekti, bunu yaptık.

Sevgiler…

Durum
    Yeni Üye

Hepinize çok teşekkür ederim, en kısa zamanda güzel haberlerle görüşmek üzere inşallah. Herbiriniz dualarımdasınız ❤

Durum
    siyahkugu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Pinkirit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar, siteye yeni üye oldum ve özellikle bu başlık altına yazmak istedim. Geçen sene hpv 16 taşıdığımı öğrendim,smear sonucum da ascus çıkmıştı, kolposkopi yaptırdım sonuç temiz gelmişti. Doktorumun önerisiyle bu sene tekrar smear ve hpv dna yaptırdım. Smear temiz hpv ise 16 duruyor ayrıca 39 da eklenmiş. Smear temiz gelince içim rahat etmişti ama doktorum ne olursa olsun hpv pozitif olduğunuz sürece kolposkopiyi her sene yapacağız dedi. Yaptık ve sonuç çok üzgünüm ki cin3 geldi. Haftaya leep olacağım lütfen bana dua edin onun sonucu temiz çıksın.
    Merhaba, 1 yılda Cin3 hızlı bir ilerleyiş olmuş. Ama bu ilerleyişi açıklayan bazı faktörler var örneğin bu 1 yıl süre zarfında sigara içtiniz mi, başka hastalıklardan sebep bağışıklığınız sık sık düştü mü, covid geçirdiniz mi, çok stresli dönemlerden geçtiniz mi, 30 yaşın üstünde misiniz, spor ve doğru beslenmeye özen gösterdiniz mi??? vs vs Bu sorular uzar gider. Bunların her biri CİN ilerleyişinde çok önemli rol oynuyor.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı siyahkugu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, 1 yılda Cin3 hızlı bir ilerleyiş olmuş. Ama bu ilerleyişi açıklayan bazı faktörler var örneğin bu 1 yıl süre zarfında sigara içtiniz mi, başka hastalıklardan sebep bağışıklığınız sık sık düştü mü, covid geçirdiniz mi, çok stresli dönemlerden geçtiniz mi, 30 yaşın üstünde misiniz, spor ve doğru beslenmeye özen gösterdiniz mi??? vs vs Bu sorular uzar gider. Bunların her biri CİN ilerleyişinde çok önemli rol oynuyor.
    Bende kendi adıma şu cümlelere örnek olayım; bende de cin3'e hızlı bir ilerleme olmuştu. Ve hpv'den önce günde 1 paket sigara içiyordum tabi o etken olmuştur. Sağlıksız beslenebiliyordum öğrenci olduğumdan ötürü Ve özellikle kış aylarında 1-2 kere hasta olan bir yapım var. Tespitleriniz doğru, katılıyorum cin'e giden yolda bunlar ve taşınan hpv tipi/tipleri çok önemli. Benim hpv negatif olmadan önceki tipim tip 56 idi ve bu yüksek risklidir, eminim bu da cin3 olmasında etken olmuştur.