Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: psikolojik yardım

Durum
    İyidegilbukız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

psikolojik yardım

merhaba arkadaşlar, saat şu an 5.52 ve hpv ile ilgilli bir sürü yazı okudum. psikolojik olarak gerçekten en dibi görmüş durumdayım uyku düzenim bozuldu, gece 2de kalp ağrısı ve bacak titremesi ile birlikte uyanıyorum çok çaresiz hissediyorum. bu virüsü gerçekten yenebiliceğime olan inancımı kaybetmeye çok yakınım. en çok korktuğum şey yalnız kalmaktı hayatta ve şu an da bu başıma geldi. ömür boyu yalnızlık çekmekten çok sevdiğim birine hpv bulaştırmaktan çok korkuyorum. yaşamak istemiyorum. başlarda vücudun bu virüsü gerçekten 2 sene de attığını düşünüyordum fakat koter tedavimden 3 ay sonra gözle zor görülen ufak kabartıları görünce, ömür boyu benimle gerçekten olabilieceğini düşünecek kadar karamsarlığı düştüm.gerçekten 2 sene sonra kendime gülebilecek, ya boşuna uykumu harap etmişim diyebilmek istiyorum ama şimdllik pek dayanma gücüm artık yok.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: psikolojik yardım

Merhaba, o kadar iyi anlıyorum ki seni ama yanındayım merak etme. Ben de hatırlıyorum gece 3-4lere kadar oturup hpv ile ilgili yazılar okuyup içmemem gereken sigaraların birini yakıp birini söndürüp çaresizlik içinde ağlayarak uyuduğum günleri. Ama gerçekten geride kaldı. Ben hpv sürecini 1 bucuk yıl yaşadım, sonra bitti. Böyle düşündüğünde aslında gözde büyümüyor. Şöyle bak konuya; biri sana gelip 2 yılda atacaksın ama bu 2 yıl boyunca bagısıklıgını yükselt, iyi beslen, cinsel ilişki ve jilet yasak dediginde ve sen tüm bunları yapıp birde ahcc kullandıgında veya bunu yapamıyorsan bile vücudundaki eksik vitaminleri tamamlatıp bagısıklıgı baska takviyelerle güçlendirmeye çalıştığında zaten geçecek. Ve ben sana bu sözü veriyorum 2 yıl kendini sık, çabala, sigara içiyorsan bırak veya çook azalt 2 yıla bile kalmadan bu forumda tekrar konuşalım.

İlk basta sigiller hep fazla olur, onlara sakın aldırma, ilk 6-7 ay hep çok çıkar veya nüks etme süresi sık olabilir, her zaman koter yaptırmak zorunda degilsin, kriyoterapi çok basit ve seni yormaz, dermatologlar yapıyor birde bunu dene. Yoruldugunda ağla, dinlen ama pes etme... Her geceyi ''yeter artık daha fazla ugrasmayacagım böyle sigilli kalıp ölüp gideyim'' diye sinirlenerek kapatıp her sabah aynı savaşma enerjisini kendimde buluyordum, bunu yapmalısın. Dayanma gücün de sandıgından daha fazla.

Durum
    İyidegilbukız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

selam ARYA , yanıtın için çok teşekkür ederim bugün göründüğüm doktor hpv'nin atılamayacağını söyleyip ömür boyu devam edebilir dedi. gerçekten doktorunda psikolojiyi bozan türü fena oluyor ama ben bugünden itibaren bu virüsü atıcağıma eminim pes etmek yok

Durum
    Bergkamp1859 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı İyidegilbukız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam ARYA , yanıtın için çok teşekkür ederim bugün göründüğüm doktor hpv'nin atılamayacağını söyleyip ömür boyu devam edebilir dedi. gerçekten doktorunda psikolojiyi bozan türü fena oluyor ama ben bugünden itibaren bu virüsü atıcağıma eminim pes etmek yok
    Hpv atılır. Artık atılamaz diyen doktorlar neye göre bu kanıya varıyor anlamakta çok zorluk çekiyorum. İşin kitabını makalesini yazmış bir doktor bile bu dediklerimi tekrarlar. Atılamama durumu varmı evet çok çok nadirde olsa var. Ama hep diyoruz önlem, tedavi, gözlem. Bu üçgeni uzun zaman hayatından çıkartma

Durum
    Admin

Hpv vücuttan atılabilen bir rahatsızlık, için rahat olsun. Hala atılamadıgını söyleyen doktorlar olsa da, atıldıgını söyleyen bir ton doktor ve güvenle bakabilecegin bu sitede pek çok örnek var. En başta ben varım 5 yıldır hpv negatif olarak buradayım.

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

merhaba arkadaşlar, saat şu an 5.52 ve hpv ile ilgilli bir sürü yazı okudum. psikolojik olarak gerçekten en dibi görmüş durumdayım uyku düzenim bozuldu, gece 2de kalp ağrısı ve bacak titremesi ile birlikte uyanıyorum çok çaresiz hissediyorum. bu virüsü gerçekten yenebiliceğime olan inancımı kaybetmeye çok yakınım. en çok korktuğum şey yalnız kalmaktı hayatta ve şu an da bu başıma geldi. ömür boyu yalnızlık çekmekten çok sevdiğim birine hpv bulaştırmaktan çok korkuyorum. yaşamak istemiyorum. başlarda vücudun bu virüsü gerçekten 2 sene de attığını düşünüyordum fakat koter tedavimden 3 ay sonra gözle zor görülen ufak kabartıları görünce, ömür boyu benimle gerçekten olabilieceğini düşünecek kadar karamsarlığı düştüm.gerçekten 2 sene sonra kendime gülebilecek, ya boşuna uykumu harap etmişim diyebilmek istiyorum ama şimdllik pek dayanma gücüm artık yok.
    Şu an kendine yaptığın stres Hpv den daha tehlikeli
    Vücutta sürekli kortizol hormonunu uyarıyorsun
    Bu hormonun sürekli yüksek kalması otoimmün hastalıkları tetikler
    Hpv yi atarsın
    Korkma
    Ben attım mesela
    Atılmayacak olsa ben de atamazdım

Durum
    Admin

Alıntı Detaycı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu an kendine yaptığın stres Hpv den daha tehlikeli
    Vücutta sürekli kortizol hormonunu uyarıyorsun
    Bu hormonun sürekli yüksek kalması otoimmün hastalıkları tetikler
    Hpv yi atarsın
    Korkma
    Ben attım mesela
    Atılmayacak olsa ben de atamazdım
    kesinlikle katılıyorum detaycıya, yaptıgımız stres, kendimize yükledigimiz kötü senaryo düsünceleri cok daha fazla etkiliyor bizi, sigil cıkarmamızı bile saglıyor, önce bunlardan arınalım, her şey gibi bu da gececek buna emin olun sadece biraz zaman, hayatınızın 1 maksimum 2 yılını bu hastalıgı yenmeye feda etmişsiniz çok mu? değil.