Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV/ Mantar/ Erkeklerde risk

Durum
    ytdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

HPV/ Mantar/ Erkeklerde risk

Herkese merhabalar,
    Uzatmadan konuya girmek istiyorum yaklaşık 1 senedir tek eşliyim. Erkek arkadaşımla girdiğimiz ilk ilişkide vajinamda inanılmaz bir şişlik oluştu. Doktora gittiğimizde mantar olduğumu ve antibiyotiğe başlamam gerektiğini söyledi. Bu süreçte her şeyden çok korktuğum için smear testi de yaptırdım. tip18 pozitif geldi bu testi aralık 2021 de yaptırdım, 2. Testimi daha yaptırmadım. Erkek arkadaşımda ya da bende herhangi bir siğil belirtisi olmadı hiç. 1 senedir mantar tedavimde bir sonuç alınamadı çünkü doktorlar çok yanlış olmasına rağmen sürekli antibiyotik verip yolladılar şu an hala tedavi görüyorum büyük oranda iyileşme var fakat cinsel ilişki sırasında beyaz sümüksü bir akıntı oluyor ve çok fazla. Konuyu biraz dağınık anlattım okuyanlardan özür dilerim.
    Sorularım şunlar
    1) Mantar ve hpv arasında net bir ilişki var mıdır?
    2) Ben hpv isem erkek arkadaşım da öyle diye düşünüyorum erkekler için bir test var mı?

Durum
    ytdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: HPV/ Mantar/ Erkeklerde risk

2. Smear testimi daha yaptırmadım yenememiş olma konusunda çok kaygı yaşıyorum 1 seneden önce de yaptırmana gerek yok demişti ilk sonuçlara bakan doktorum. Şu an mantar tedavisi aldığım doktoruma bağışıklığımı güçlendirmek için ne yapabileceğimi sordum. İmmuneksi önerdi fakat ahcc ile karşılaştırıldığında çok da bir etkinliği olduğunu sanmıyorum.

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Merhaba mantar mantardır Hpv ise hpv
    Aralarında bir bağ yoktur
    1 yıldır ilişkiniz varsa erkek arkadaşsızda da hpv vardır.
    Yaşınız 30 un altındaysa sigara kullanmıyorsanız atarsınız
    Çok fazla antibiyotik alıp bağırsaktaki faydalı bakterileri öldürürseniz hpv yi atmanız zorlaşır
    Vücuttaki Candida mantarının çoğalmasına imkan vermeyin
    Stressiz bir hayat ve Candida diyeti öneririm

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Bu arada 6 Ay ahcc kullanıp virüsü atamadım diyen arkadaşların atamama sebebi bağırsak florasının bozuk olması olabilir. Ayrıca vücutta sadece Hpv virüsü yok. Adını bilmediğiniz onlarca virüs taşıyorsunuz. Helicobakteria , salmonella, Herpes , calici, coxsacki, filo vs vs onlarca virüs var. Bu virüslerden ne kadar çok varsa o kadar zorlaşır atmanız. Şekerli yiyeceklerden uzak durun, alkolü kesin. Beyaz şarap haftada bir kadeh ideal. Bir de her insanın Yüksek reaksiyon gösterdiği gıdalar var. Bu gıdaları belirleyin ve bir süre yemeyin. Bağırsaklarınız temiz olursa o zaman AHCC daha fazla işe yarar

Durum
    Delicezeytin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Hpv ile candida mantarı arasında bir ilişki olduğunu - adını unuttum- bir üniversite araştırmasında okumuştum. Forumda görüştüğüm birkaç kişide de ilişki sonrası Candida ile kendini gösteriyor aslında hpv. Candida sebep değil sonuç aslına bakarsanız. Herkeste ağız bağırsak genital bölgede var fakat o bölgelerin florası bozulunca ortaya cıkan fırsetçı istilacı tipler hülasa kendini geliştirmiş birkaç jinekologdan da öğrendiğim şu ki Candida, akıntı hpv ile ilişkili imiş.

Durum
    siyahkugu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Candida olasılığı için ne yapacağız o zaman? Olabildiğince antibiyotikten kaçınıp probiyotik mi kullanalım?

Durum
    siyahkugu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı siyahkugu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Candida olasılığı için ne yapacağız o zaman? Olabildiğince antibiyotikten kaçınıp probiyotik mi kullanalım?
    Ben ilk siğilimi, diş operasyonundan sonra kutu kutu antibiyotik bitirdikten sonra gördüm de. O yüzden bu candida antibiyotik vs muhabbeti dikkatimi çekti

Durum
    Delicezeytin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Candidanın diyeti var. Aralıklı oruç ile birlikte yapılınca diyet baya etkili. Bağırsak florasının toparlandığını hissediyorsun. Zor bi diyet ama düzeni oturtunca daha kolay gidiyor. Gluten kazein şeker yok. Hatta tatlı meyve bile yok. Tahıl ve bakliyat grubu da bi süre olmuyor diyette. Probiyotik beslenme çok önemli. Antibiyotik ten uzak durulmalı elbette. Bağırsakların onarımı önemli. 2.beyin çünkü. Hatta beynin sadece adı var asıl iş bagırsakta

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı ytdev Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar,
    Uzatmadan konuya girmek istiyorum yaklaşık 1 senedir tek eşliyim. Erkek arkadaşımla girdiğimiz ilk ilişkide vajinamda inanılmaz bir şişlik oluştu. Doktora gittiğimizde mantar olduğumu ve antibiyotiğe başlamam gerektiğini söyledi. Bu süreçte her şeyden çok korktuğum için smear testi de yaptırdım. tip18 pozitif geldi bu testi aralık 2021 de yaptırdım, 2. Testimi daha yaptırmadım. Erkek arkadaşımda ya da bende herhangi bir siğil belirtisi olmadı hiç. 1 senedir mantar tedavimde bir sonuç alınamadı çünkü doktorlar çok yanlış olmasına rağmen sürekli antibiyotik verip yolladılar şu an hala tedavi görüyorum büyük oranda iyileşme var fakat cinsel ilişki sırasında beyaz sümüksü bir akıntı oluyor ve çok fazla. Konuyu biraz dağınık anlattım okuyanlardan özür dilerim.
    Sorularım şunlar
    1) Mantar ve hpv arasında net bir ilişki var mıdır?
    2) Ben hpv isem erkek arkadaşım da öyle diye düşünüyorum erkekler için bir test var mı?
    Merhabalar, mantar ve hpv arasında bir ilişki yok ancak şöyle dolaylı bir baglantı var; kişi hpv oldugu zaman diğer cinsel hastalıklara da açık hale gelebiliyor; örnegin mantar, örneğin molluskum gibi.. Böyle bir şey olabilir.

Evet kesinlikle erkek arkadaşınızda da vardır. İlk ilişkiye girdiğimizde diyorsunuz, kaç kere girdiniz muhtemelen çokçadır, 1 sene öncesinden söz ediyoruz. İkinizde de hpv oldugu için prezervatifsiz asla veya bana kalırsa bir süre cinsel temaslı olacak şekilde olan bir cinselliği hayatınızdan çıkarmanızı öneririm. Jilet vs kullanmayın ve illa ki ilişki yaşayacaksanız ikinizde de biraz tüy olması iyi olur, o bölgede bariyeri artırıyor tüy olması.

Durum
    Elor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Arya gerçekten mantar ve hpv arasında bir bağ yok mu? Hpv dönemlerinde bende mantar olmustum. Hayatımda ilk defa olmuştu. Ama ben aşırı stres içindeydim ,stresten regli bile olamıyordum tam o dönemde mantar oldum. Muhtemelen stres kaynaklı. Çünkü benim vajinada hiç siğil çıkmadı sadece makatta çıktı ilişki olmaması beni cok rahatlattı suan