Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tip 31 ve 52 . Ne olcak lütfen yardim edin 😰

Durum
    unhappy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Tip 31 ve 52 . Ne olcak lütfen yardim edin 😰

Arkadaşlar Merhabalar
    Bu siteyi bulduğuma inanılmaz sevindim 🙂
    Yillardir surekli vajinal mantar olan birisiyim en son smear baktirdim ve smear sonucu cok iyi gelmedi ascus suphesi ve hpv testi onerildi. ( Smaer'im vajinal mantarim varken yapıldı ) bende yaptirdim hpv tip 31. 52 pozitif çıktım. Kolposkopim temiz ama doktorum yinede biyopsi önerdi. Bu arada 2 yillik bi iliskim var ve ben hpv olduğumu bilmedigim icin birlikteligimiz oldu. Şimdi merakim şu erkek arkadasimda test yaptirmali mi ? Cinselligi tamamen bitirmelimiyiz ?
    Sevgilimde pozitifse nolcak diye düşünüp duruyorum. Bu arada bi tanidigim da da cikti ayni donemlerde hatta ve yeni evli . Ona da doktor hic cinselligi bitir vs dememis ama burda okuduklarim tam tersi aklimda milyonlarca soru belirdi 🤦🏻*♀️ bu konuda bilgilerinize ihtiyacim var. Simdiden hepimize bol bol saglikli ve hpvsiz gunler dilerim 🙏

Durum
    Yeni Üye

Cevap: Tip 31 ve 52 . Ne olcak lütfen yardim edin 😰

Ayrica sigilim yok. Erkek arkadaşımda da siğil yok.
    AHCC yi burasi sayesinde ogrendim arastirdim alicam .

Durum
    Portakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Öncelikle geçmiş olsun unhappy. Partneriniz de test yaptırmalı ve cincelliğe ara vermeniz gerekebilir. Ahcc düzenli olarak kullanın ve bırakmayın. Günde en az 2 kupa Yeşilçay ve 2 diş sarımsak içip yemenizi tavsiye ederim. Bağışıklığınızı destekleyici beslenin. Her hastalıkta olduğu gibi bunda da önemli faktör. Forumda atlatmış olan bir çok arkadaşın bir çok konusu var. Lütfen ilk olarak onları okuyun. Bu konu da fazlasıyla bilinçleneceğinizden şüpheniz olmasın.
    En önemlisi stres yapmayın atlatacaksınız

Durum
    Yeni Üye

Teşekkür ederim yanıtın için. Tavsiyelerine uymaya yarin itibariyle baslicam inşallah 🤗 evet forumda gercekten çok geniş bilgiler var ancak direk konu açıp su korkularimdan biraz siyrilabilmek adina aceleci davrandim sanırım 🤭

Durum
    Portakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Yok yok çok iyi yaptın forum bu yüzden var )

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı unhappy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayrica sigilim yok. Erkek arkadaşımda da siğil yok.
    AHCC yi burasi sayesinde ogrendim arastirdim alicam .
    Merhabalar, siğil olmasa bile şahsi fikrim ikinizde de hpv olma olasılıgı yüksek, yani onda da vardır prezervatif de tam korumuyor ama prezervatif ile korunduysanız ihtimali düşebilir. Erkek arkadaşınızda sigil olmadıgı için test yapılma ihtimali düşer, penis ucuna bir cubuk sokuluyor bu da acı verici, yaptıracagını sanmam. Ama sigil olsaydı, sigilden sürüntü alınarak hpv var mı yok mu bakılabilirdi.
    Bu hpv konusu biraz ugraştırıcı ve süreçli bir hastalık bundan dolayı cinsel hayatınızı bir süre kesmenizi öneririm en azından cinsel temas olmadan...

Durum
    grilibisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhabalar, 28 yaşında kadınım. Tek eşliyim ve uzun süredir bi ilişkim var bi sene kadar ondan önce de üç senedir ilişkim yoktu. Yaklaşık 5 gün önce makattan aşağı doğru yaklaşık 10-15 tane irili ufaklı siğiller farkettim. Erkek arkadaşımda da bi iki tane siğil vardı fakat ona kıl dönmesi demişlerdi ve bende Ne zaman oluştuğunu bilmiyorum hemen doktora gittim ama kadın doğum ilgilenmediğini söyledi haricinde rahim ağzı yaram çıktı bunun çok önemli olmadığını yakılarak geçtiğini söyledi; bi sürü sayısız şeyler okudum, sanırım hpvyim çokta korkuyorum. Ne yapabilirim nasıl önleyebiliriz nasıl durdurabilirim bilmiyorum, gün gün fotoğraf ile tutuyorum sanki beyazlaşma ve kabul tutan yerler var gibi. Kaldığım yerde hastahane ve ulaşım imkanları çok sıkıntılı. Lütfen bana yardım olun😔

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı grilibisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, 28 yaşında kadınım. Tek eşliyim ve uzun süredir bi ilişkim var bi sene kadar ondan önce de üç senedir ilişkim yoktu. Yaklaşık 5 gün önce makattan aşağı doğru yaklaşık 10-15 tane irili ufaklı siğiller farkettim. Erkek arkadaşımda da bi iki tane siğil vardı fakat ona kıl dönmesi demişlerdi ve bende Ne zaman oluştuğunu bilmiyorum hemen doktora gittim ama kadın doğum ilgilenmediğini söyledi haricinde rahim ağzı yaram çıktı bunun çok önemli olmadığını yakılarak geçtiğini söyledi; bi sürü sayısız şeyler okudum, sanırım hpvyim çokta korkuyorum. Ne yapabilirim nasıl önleyebiliriz nasıl durdurabilirim bilmiyorum, gün gün fotoğraf ile tutuyorum sanki beyazlaşma ve kabul tutan yerler var gibi. Kaldığım yerde hastahane ve ulaşım imkanları çok sıkıntılı. Lütfen bana yardım olun😔
    Muhtemelen hpv'yi erkek arkadaşınızdan aldınız. Öncelikle yapmanız gereken şey, birlikte olmamak olur çünkü cinsel temas devam ettikçe hpv devam eder ve viral yük artar. Özellikle sigillerin olması birbirinize bulaş halinde oldugunuzu gösterir. Eğer ilişkiniz devam edecek ise yani sonraki süreçlerde de, bu virüsten kurtulmak için simdilik 6 ay birlikte olmayı bırakmanız gerekir, çünkü ikinizde hpv iken hpv'li biriyle birlikte olmak hastalık sürecinizi uzatır, bunun tek yolu çaresi bu.. Birde hpv dna genotipleme testi yaptırıp (sigillerinizden sürüntü aldırabilirsiniz + smear testi gibi sürüntü alır vajinadan) hangi tip taşıdığınızı öğrenebilirsiniz. Erkek arkadaşınızda mutlaka sigillerinden sürüntü aldırsın, sigilleri yok etmeden önce. Çünkü hangi tip taşıdığı belirlenecek. Özel laboratuvarlarda yaptırabilirsiniz hastaneler daha pahalı ve daha az tip bakıyorlar. Sizlere gelişim tıp lab, ahenk lab, mavi lab gibi laboratuvarları öneririm.

Jilet yapmayın aman dikkat, sigilleri artırır. Epilasyon için sadece makasla kısaltma, makina kullanma, sadece gerektiğinde elzemse tüy dökücü.. Rahim ağzındaki yaranın boyutuna bağlı olarak o yara alınıp patolojiye gönderilebilirdi böylece cin1-cin2-cin3 var mı bakılırdı ama bu şans kaçmış.. Sigilleri hiçbir zaman vücudunuzda uzun süre tutmanızı önermem. Çok fazla çıkıyorsa 2-3 haftada 1, çok çıkmıyorsa ayda 1 sigillerden kurtulun. Koterizasyonu jinekologlar ve ürologlar yapar, kriyoterapiyi dermatologlar yapar. Kriyo, kotere göre iyileşme süresi daha hızlıdır, anestezi alınmaz ve acısı da azdır, aklınızda olsun ben genelde kriyo yaptırmıştım. Ama sigilleriniz içeri kısımlarda var ise, onlara koter yapılır.

Sigara kullanımı varsa bırakmayı deneyin lütfen çok önemli çünkü bu hastalıkta. Alkol ise düzen kurduktan sonra 2-3 ayda 1 kez olabilir. Ama önce saglıklı beslenme düzeni ve diğer seyleri yapmanızı öneririm. Ahcc alacak bütçeniz var ise mutlaka çift olarak kullanmanızı öneririm (dediğim gibi birlikteliğiniz devam edecek ise. Çünkü bu sürecin sonunda yine birlikte olacaksanız ikinizin de negatif olması önemli, yoksa dönüp durup bulaş riski hep olur aranızda ve negatif olmanız güçleşir) Ve tüm bunlar için kendinize 1 yıl verin. 1 yıl boyunca saglıklı beslenme düzenine geçip bu dediklerimi yapıp ahcc kullanırsanız umuyorum ki 1 yıl içinde negatiflik gelir (eğer tek tip taşıyorsanız). Birden fazla tip var ise 1,5 yılı bulabilir.