Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv akıntı ve kaşıntı yapar mı? Eşimdeki siğiller nasıl tedavi edilmeli?

Durum
    Hyt04 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv akıntı ve kaşıntı yapar mı? Eşimdeki siğiller nasıl tedavi edilmeli?

Arkadaşlar merhaba. Siteye yeni üye oldum. Yardıma ihtiyacım var. Yaklaşık bir ay önce yapılan kolposkopi sonucunda hpv tip 16 tanısı konuldu. Doktorum pek fazla üzerinde durmadı. Herhangi bir ilaç tedavisine başlamamız gerekmediğini, bağışıklık sistemimi iyi tutmam gerektiğini söyledi. Fakat tam olarak ne yapmam gerektiği bilmiyorum. Sitede herkes yeşil çay kefir ve ahccden bahsediyor acaba doktor neden bana bu hapı vermedi? Ayrıca herkeste de böyle mi bilmiyorum ama bende çok çok fazla sarı renk akıntı ve vajinada tahriş hissi var. Bu akıntı kaynaklı da inanılmaz şiddetli kaşıntılarım oluyor, mantar sanırım. Vajinal ovül ve antibiyotik kullanmaya başladım ama bundan daha önce de 2 kez kullanmıştım pek bir değişiklik görmedim. Bu hpv kaynaklı olan birşey mi onu da anlamadım açıkçası. Çok da dikkat ediyorum. Yabancı yerde tuvalete oturmama iç çamaşırlarını 90 derecede yıkama ve ütüleme soğuk almamaya dikkat etme vs ama düzelmiyor. Çok yoruldum. Bu arada evliyim ve eşimde de sürekli bitmeyen siğiller mevcut. İlaç kullanıyor bitiyor ama sonra yeniden çıkıyor. Sanırım bendeki sorun bitmeden ondaki siğiller de düzelmeyecek. İnanın hem çok kafam karışık hem psikolojik olarak çökmüş durumdayım kendimi kötü hissediyorum. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler

Durum
    metaxa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Hpv akıntı ve kaşıntı yapar mı? Eşimdeki siğiller nasıl tedavi edilmeli?

siz doktorunuzu değiştirip mümkünse nettende araştırıp bu konulara daha dikkatli yaklaşan bir jinekolog ile görüşün bencede o akıntının hpv ile alakası yok mantar ya da bakteri kaynaklı bir hastalığa benziyor. eşinizin durumuda böyleyse bir süre ilişkiye ara verip tedaviye odaklanmalısınız. kefir, ev yoğurdu ahcc(ben kullanmadım faydası var deniliyor) gibi destekler alın bağışıklık bağırsaklarda başlıyor bağırsak floranızı destekleyecek şeyler tüketin antibiyotik iyi olanalrla beraber kötü olanalrıda öldürür yani enfeksiyonu kessin derken vucunuza faydası olan şeyleride yoke diyorsunuz.

Durum
    siyahkugu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Hyt04 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Siteye yeni üye oldum. Yardıma ihtiyacım var. Yaklaşık bir ay önce yapılan kolposkopi sonucunda hpv tip 16 tanısı konuldu. Doktorum pek fazla üzerinde durmadı. Herhangi bir ilaç tedavisine başlamamız gerekmediğini, bağışıklık sistemimi iyi tutmam gerektiğini söyledi. Fakat tam olarak ne yapmam gerektiği bilmiyorum. Sitede herkes yeşil çay kefir ve ahccden bahsediyor acaba doktor neden bana bu hapı vermedi? Ayrıca herkeste de böyle mi bilmiyorum ama bende çok çok fazla sarı renk akıntı ve vajinada tahriş hissi var. Bu akıntı kaynaklı da inanılmaz şiddetli kaşıntılarım oluyor, mantar sanırım. Vajinal ovül ve antibiyotik kullanmaya başladım ama bundan daha önce de 2 kez kullanmıştım pek bir değişiklik görmedim. Bu hpv kaynaklı olan birşey mi onu da anlamadım açıkçası. Çok da dikkat ediyorum. Yabancı yerde tuvalete oturmama iç çamaşırlarını 90 derecede yıkama ve ütüleme soğuk almamaya dikkat etme vs ama düzelmiyor. Çok yoruldum. Bu arada evliyim ve eşimde de sürekli bitmeyen siğiller mevcut. İlaç kullanıyor bitiyor ama sonra yeniden çıkıyor. Sanırım bendeki sorun bitmeden ondaki siğiller de düzelmeyecek. İnanın hem çok kafam karışık hem psikolojik olarak çökmüş durumdayım kendimi kötü hissediyorum. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler
    Merhaba, ben de mantar ve akıntı şikayetiyle doktora gittikten sonra HPV pozitif olduğumu öğrendim. Doktorumun söylediğine göre, vajinada virütik bir durum söz konusu olduğunda o bölge, diğer vajinal enfeksiyonlara karşı da(mantar,bakteri vs) daha açık ve savunmasız bir hale geliyormuş. İşin kötü tarafı bu enfeksiyonlar var olan virüsü kötü etkileyip vajen içerisinde yayılmasını hızlandırıyormuş; o yüzden mantar vs durumlarında derhal oral ve vajinal antibiyotikle müdahale edilmesi gerektiğini söylemişti doktorum. Bildiklerim bunlar

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Hyt04 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Merhabalar en öncelikli şey; eşinizde sürekli bitmek bilmeyen sigil varsa bir ürologa düzenli gidip bu sigillerden kurtulması. Dermatologa da gidebilir, kriyoterapi yapabilirler ve bir süre cinselliğe ara vermenizi tavsiye ederim. Hatta yapabiliyorsanız hpv'den kurtulana kadar ikinizde, cinsel temas olmasın diyeceğim ama evlilikte çoğu kişi bunu başaramıyor bu yüzden sürekli korunmanız onemlidir. Zatencift olarak hpvsiniz, bagısıklıgınızı güclendirmeniz, epilasyon olarak jilet kullanmamanız hatta bir miktar tüy olursa daha iyi olur bu sekilde birlikte olmanız önemli (illa birlikte olunacak ise! normalde tavsiye etmem) cünkü ordaki tüy tabakası hpv'nin jiletle yarattıgı mikro çatlaklardan geçmesini önlüyor, bu yüzden jilet önerilmiyor bu hastalık varken. çok acilse tüy dökücü ama genelde makasla kısaltma önerilir.

Ahcc'yi öneren doktor sayısı az, çünkü ahcc'den hala haberleri yok. ahcc bir deney ve bu deney sayesinde negatif olan pek çok kişi var ben de onlardan biriyim, günde 3 gram ahcc kullnarak genelde 6-8 ay arası hpv ile negatif olunma ihtimali yüksek, ama tabi negatif olmama ihtimali de her zaman var. Siz de forumu okuyuo araştırabilirsiniz, ahcc kullananlar kısmına bakıp fikir sahibi olabilirsiniz.

Durum
    UsluCocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ben kız arkadaşımla beraber olurken de akıntısı geliyordu, sorduğumda döngüden veya d.kontrol kapıdan olduğunu falan söylemişti.
    Ve artık son zamanlarda ben hiçbir şey hissetmediğim halde acı çektiğini ifade ediyordu.

Yani belirtileriniz normal olabilir.
    .

Bence 1 sene gibi bir süre eşinizle pehriz yapın nitekim sürekli birbirinizi enfekte edebilirsiniz.