Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Biraz dertleşsek?

Durum
    siyahkugu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Biraz dertleşsek?

Alıntı metaxa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aşıyı abd de yaptırmayı düşünüyordum ama ani ölüm vs gibi komplikasyonları olabiliyor denildi bir de bazı doktorlar aşının koruma sağladığına dair bütün yazılı materyalleri aşıyı üreten firmaların fonladığını söylemesi kuşkuyu arttırdı. oysa ne çok isterdim böyle bir aşı olsun korkmadan rahat hareket edebilsek...
    Haydaa… peki örneklerine rast geldiniz mi? Hani aşı oldum ama virüs bulaştı gibi örnekler? Bence belki yüzde yüz koruma sağlamasa da bir parça işe yarıyordur diğer türlü insanlar dava açardı neticede dünya genelinde kullanılan bir aşı. Bilemedim. İlaç, aşı sektörlerine güvenim yok zaten, bir şey diyemiyorum. İşimiz Allaha kalmış, Fahrettin Kocanın dediği gibi “bu virüse karşı elimizde büyük bir koz var: yakalanmamak” d

Durum
    mumushum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhabalar, Ben agustos 2022de hpv 16 ve kolposkopi cin 3 ciktim. leep oldum cin2 geldim sinirlar salimdir yaziyordu. doktor kanser yok dedi. deflagyn verdi 3 ay kullamim. 6 ay sonra kontrol dedi. subat 2023te kontrolum var. hpv 16 negatif olur mu sorularima pek cvp vermiyor. internetten bakiyorum en gec 2 sene icinde negatif olur diyor. merak ettigim cin3 olana kadar vucudum bunu atmadiysa 2 senede nasil atacak ? benimle benzer surecten gecmis birileri varsa yardimci olabilir misiniz ? beni neler bekliyor tecrubeli birinden dinlemek isterim. sevgiler.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı mumushum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, Ben agustos 2022de hpv 16 ve kolposkopi cin 3 ciktim. leep oldum cin2 geldim sinirlar salimdir yaziyordu. doktor kanser yok dedi. deflagyn verdi 3 ay kullamim. 6 ay sonra kontrol dedi. subat 2023te kontrolum var. hpv 16 negatif olur mu sorularima pek cvp vermiyor. internetten bakiyorum en gec 2 sene icinde negatif olur diyor. merak ettigim cin3 olana kadar vucudum bunu atmadiysa 2 senede nasil atacak ? benimle benzer surecten gecmis birileri varsa yardimci olabilir misiniz ? beni neler bekliyor tecrubeli birinden dinlemek isterim. sevgiler.
    @mumushum, Siz alakalı alakasız her başlığa şu yazdığınız yazıyı copy - paste yapmışsınız. Lütfen forumu kurallar çerçevesinde kullanalım.
    Aksi halde 3 uyarıdan sonra banlamak durumunda kalacağım.

Durum
    Mlkdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba biraz dertleşmeye ihtiyacım var bu başlığı görünce geldim.Bu durumu öğreneli 3 gün oldu ama öyle bir korku ve panik içerisindeyim ki anlatamam zaten okb var her şeyi en üst düzeyde yaşıyorum önerilerinizle hemen ahcc sipariş ettim propolis kefir hepsini aldım d vitamini zaten kullanıyordum.Kolposkopi randevusunu 2 ay sonraya verdiler sonuçlar kötü gelirse diye çok korkuyorum ve bekarım ailemle de bu durumu paylaşamam tedavi sürecinde yalnız olmak da ayrıca canımı sıkıyor sonuçların kötü gelmesinden çok bunu aileme nasıl açıklarım diye düşünüyorum.Bir de oral hpv mevzusu var acaba var mı diye ağız içimi kontrol edip duruyorum her şey siğile benziyor sanki bu konuda da neler yapmam gerektiği konusunda tavsiyenize ihtiyacım var.

Durum
    ThisTooShallPass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Merhaba @mlkdmr. Geçmiş olsun. Umarım çabucak negatife dönersin.
    Bende de hem oral hem genital var... Siteyi iyice incelersen tavsiyeleri bulacaksın. Korku ve panik çok normal, hepimiz aynı durumdayız. Ama bunu kontrol etmek ve bunun geçici bir süreç olduğuna odaklanmak gerekiyor. Beynimizi iyiye şartlayalım, neye inanacağımızı kendimiz belirliyoruz. Bağışıklık takviyelerini almak, siğilleri doktor kontrolünde yok etmek, ve sabırla beklemek şu anda yapabileceklerimiz. Sana yazarken kendime de hatırlatıyorum bunları Aşıyı da öneriyor çoğu doktor. Ben 2 doz 4'lü aşı oldum, 3.'yü 9'lu aşı olarak planlıyorum.

Durum
    ThisTooShallPass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Tabii ek olarak HPV tipine göre, yüksek riskli grupta ise kolposkopi ile detaylı inceleme yapmak gerekir.

Durum
    Pilavyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Merhaba Mila sen daha tedavi surecine baslamadin mı? Eğer öyleyse bir an önce başlamalısın kendin için buhu yapmalısın. Utanılacak bir şey yok unutma sağlığın önemli

Durum
    Mila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Aynısını yaşadım….

Durum
    Mila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Pilavyer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Mila sen daha tedavi surecine baslamadin mı? Eğer öyleyse bir an önce başlamalısın kendin için buhu yapmalısın. Utanılacak bir şey yok unutma sağlığın önemli
    Hayır başlamadım çünkü gidip smear vermeye korkuyorum maddi olarakta çok iyi bi süreçte değilim sigortam yok martta faydalanmaya başlayacağım ne yapacağımı bilmiyorum çok korkuyorum sadece eğer çok ileri bi evredeysem diye sürekli kötü senaryolar kuruyorum