Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: zerdeçal tüketiyor musunuz?

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

zerdeçal tüketiyor musunuz?

pek çok yerde karşıma çıkıyor ama tüketmedim şimdiye kadar fakat çok faydalı birşeymiş paylaşmak istedim

Evet “yine ve yeniden” bir zerdeçal notu daha var sırada. Özellikle konu bağışıklık bozukluğu ya da kanser olunca zerdeçal anında gündeme giriveriyor. Çünkü her ikisinde de en etkili doğal koruyuculardan birinin zerdeçal olduğu kesin. Sadece bu iki nedenle bile zerdeçalı sık sık yazmaya devam edeceğimizden emin olabilirsiniz.Bugünkü notumuz şu: Zerdeçalın içindeki etken aktif maddenin adı kurkumin. Kurkumin çok nazlı bir madde. Yemeklerle aldığınızda bağırsaklardan öyle kolayca emilmiyor. Emilimi için pek çok ortak besine ihtiyaç duyuyor. Mesela karabibere. Mesela zeytinyağına veya tereyağına.Zerdeçalın bir eksiği de kurkuminin bedendeki yarı ömrünün kısa olması, vücutta hemen parçalanıp yok olması. Bu da onun arada bir tüketilmesinin yeterli olmayacağını anlatıyor. Netice şu: Zerdeçala mutfağınızda daha sık ve bol yer açmalısınız. Osman Müftüoğlunun yazısından ..

Durum
    warpalawas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: zerdeçal tüketiyor musunuz?

Zerdeçal kesinlikle çok çok faydalı bir bahaarat. Kanserin bir çok türüne (cilt kanseri de bunlardan biri) iyi geldiği söyleniyor. Bağışıklığı güçlendirdiği, yaraların çabuk iyileşmesine yardım ettiği de söyleniyor. Hatırlattığın iyi oldu hepeve, bende hergün tüketmeye çalışcam.

Durum
    Moderatör

Alıntı warpalawas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zerdeçal kesinlikle çok çok faydalı bir bahaarat. Kanserin bir çok türüne (cilt kanseri de bunlardan biri) iyi geldiği söyleniyor. Bağışıklığı güçlendirdiği, yaraların çabuk iyileşmesine yardım ettiği de söyleniyor. Hatırlattığın iyi oldu hepeve, bende hergün tüketmeye çalışcam.
    nasıl tüketildiği önemli ben saglıklı beslenenleri takip ettiğimde kefir,zerdeçal,zeytinyağı,karabiber bu şekilde tükettiklerini görüyorum hergün içiyorlar bu sekilde .ama ben kefiri sevmiyorum pek .

Durum
    elturco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    ankara

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nasıl tüketildiği önemli ben saglıklı beslenenleri takip ettiğimde kefir,zerdeçal,zeytinyağı,karabiber bu şekilde tükettiklerini görüyorum hergün içiyorlar bu sekilde .ama ben kefiri sevmiyorum pek .
    nasıl yani ? kefir,zerdeçal,zeytinyağı,karabiber bunları karıştırıp mı içeceğiz?

Durum
    Moderatör

Alıntı elturco Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nasıl yani ? kefir,zerdeçal,zeytinyağı,karabiber bunları karıştırıp mı içeceğiz?
    içeceksin demedim içiyorlar dedim elturco evet aynen böyle yapıyolar ve hergün sabah acken sanırım

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

@Hepeve, çok teşekkürler canım böyle bir yazıyı paylastıgın icin. Aslında evet kesinlikle tüketmek lazım, ama ben üşeniyorum sanırım

Durum
    Moderatör

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Hepeve, çok teşekkürler canım böyle bir yazıyı paylastıgın icin. Aslında evet kesinlikle tüketmek lazım, ama ben üşeniyorum sanırım
    Aynen @arya rica ederim nedemek canım��

Durum
    elturco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    ankara

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    içeceksin demedim içiyorlar dedim elturco evet aynen böyle yapıyolar ve hergün sabah acken sanırım
    Bende içmek istiyorum ama

Bu Konu için Etiketler