Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Korkumdan doktora gidemiyorum

Durum
    Gulsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Korkumdan doktora gidemiyorum

Kayıtlarda görüleceğini bildiğim için bu tedaviyi tek başıma atlatmak istediğim için doktora gidemiyorum aileme anlayabileceğim bir durum değil ne yapmam lazım bilmiyorum

Durum
    Portakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Korkumdan doktora gidemiyorum

Merhaba gülsen.
    Kayıtlar da gözüküyor evet ama bende yazdığı uyguladığı metodlar doktor dilinde anlaşılmıyor neler olduğu. Hastalığı yaşayan araştıran bilir. Yoksa diğer türlü zor. Ama tek başına mücadeleye etmeye çalışırsan zorlanacaksın her şeyi daha zora sokabilirisin. Bence bu seçenekten uzaklaşman lazım.

Durum
    Gkcck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Hiçbir şey sağlığınızdan daha önemli değil ki hpv ciddi bir sağlık problemi ve etkin bir tedavi müdahalesi yapılmadığı durumda yaşamınızın ilerleyen zamanlarında daha da ciddi ve tehlikeli boyutlara dönüşebilir. Evet kayıtlarda görünecek bu doğru fakat sizin kaydınızı kim inceleyecek ki özel bir merakı yoksa eğer? Sonuçta hpv bir hastalık bir virüs yani yasadışı bir suç değil ve eğer iş için tedirginseniz kimse anlamayacaktır bunu zaten. Özel yaşamdaki kişileri dert ediyorsanız eğer bunu açıklamanın elbette bir yolu bulunur diye düşünüyorum… Ve doktora gitme kararı alıp sonrasında birtakım nedenlerle sıkıntıya düşecek olsak bile kayıtlar ya da insanlar mı önemli yoksa sağlığımız mı? Cevabını iyi düşünmenizi tavsiye ederim nacizane.. Ayrıca tek başınıza atlatabileceğiniz bir hastalık
    olduğunu düşünmüyorum siğil oluşumu özellikle mevcutsa operasyona ihtiyaç duyacaksınız muhtemelen ya da virüsün takibi-kontrolü, testlerin yapılması vb tedavi sürecinizin stratejisini hekiminizle belirlemeniz daha sağlıklı sonuç almanızı sağlar sonuçta. Bir şekilde durumu çevrenizde destek alabileceğiniz bir yakınınızla paylaşmaya çalışın ki size destek olsun. Ve bu problemi normalize etmek için adımlar atın, cesur olmaya da gayret edin.. nacizane.. iyi dileklerimle..

Durum
    UsluCocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Merhaba kaç yaşındasın bilmiyorum ama sana bu durumu diş çürüğü ile anlatacağım.

Dişin çürür, dolgu yaptırmazsan kanal tedavisi gerektirir, onu da geciktirirsen dış kaybı olur. Ve yerine bir daha diş gelmez.

Eğer tedavini geciktirirsen bunun sonuçları daha ağır olur ve ciddi operasyonlar geçirmek zorunda kalabilirsin.

Yerinde olsam biran önce koter/kriyo tedavilerine başlardım.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Gulsen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kayıtlarda görüleceğini bildiğim için bu tedaviyi tek başıma atlatmak istediğim için doktora gidemiyorum aileme anlayabileceğim bir durum değil ne yapmam lazım bilmiyorum
    Kayıtlarını herkese gizli yapabileceğini biliyor muydun? Ayrıca gözüksün ne olacak ailen göremez, yasak hasta gizliliği var.
    Ayrıca bu kadar sıkıntı ediyorsan doktorla konuşursun, dert etme, farklı bir işlem gibi yazabilir miyiz dersin veya kondilom yani sigil değil de yaz bezesi vs. yazabilir mi diye sorarsın? Gitmeden bilemezsin.... Bu tedaviyi tek başına atlatmak zorunda kalacaksın, acı bir gerçek. Hepimiz bunu çektik maalesef. O yüzden kendini toparla ve doktora git derim.

Durum
    Tip16yas35. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Mutlaka tedavine başla.Ailene mantar,idrar yolu enfeksiyonu,kist vs gibi birşeyler söyle hepsine kadin doğum bakiyor.Rahim kanserine kadar gidebilen bir rahatsizlik bu.
    Tüm tibbi yardimlara rağmen senelerce uğraşiyoruz.Vücutta değişimler yapiyor.