Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Oral hpv?

Durum
    Milaperry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Oral hpv?

Arkadaşlar paranoyak olduğum için devamlı ağzımın içini kontrol ediyorum. Gerci hastalığı kaptigim dusundugum kişiyle oral bir ilişki yaşamadım. Ama ya daha önceden kaptiysam diye de inanılmaz rahatsızım.

Geçen hafta klima carptigini düşündükten sonra boğazım acıyordu. Biraz önce de dilime bir cikinti geldi, flasla kontrol ettikten sonra buruşuk ve beyazimsi küçük bir bölge gördüm. Ama genital siğil gibi çıkık veya et beni gibi değil görüntüsü.

Ağızda hpv de genital siğil gibi mi çıkar? İnternette yaptığım gorsel araştırmalarda genital siğil gibi duruyor. Boğazımda herhangi bir takılma yok, yanma da klima olayından iki gün oldu bitti.

Gerçekten canımdan bezdim ne yaşama hevesim ne başka bir şey kaldı. Bu hayattan umutlu cıvıl cıvıl benden eser kalmadı, ailem olmasa canımdan geçeceğim neredeyse o derece psikolojik olarak tükendim.

Normal zamanda boğaz enfeksiyonu/acisinda beyazlatma olur ama her şeyden paranoyak olacağız ya işte. Bir risk olduğunu düşünmek istemiyorum daha fazla.

Durum
    Delicezeytin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Oral hpv?

Milaperry merhaba. Ağzında bir hpv olup olmadığını anlamak için oral test yaptırman gerekir. Yani ağzında gördüğün çoğu şey aslında oranın kendine has yapısı olabilir. Oral ilişkin olmadığına göre bu konuda rahatlayabiirsin. İstersen önce bir KBB ye görün için rahat etmezse oral test verirsin. Ayrıca orada olduğunu bilmek de ayrıca insanı strese sokuyor. Sen zaten orda da varsa bunu sağlıklı beslenerek atacaksın.