Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bu hpv testlerinde kime güveneceðiz þaþýrdým

Durum
    brave - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Bu hpv testlerinde kime güveneceðiz þaþýrdým

Þöyle ki arkadaþlar þans eseri tip 84 cýktý bende ve bu testide mavilab Haseki þubesinde yaptýrdým o kadar olumsuz konuþtular ki kendileri sýrf para için düþünüyorum bilmiyorum boðaz içinde test yaptýrmanýzda fayda var denildi neyse Beykent üniversitesi Hastanesi'nde sanýrým 1 hafta boyunca gidip geldim prof doktorundan tutunda öðretim üyesi doktorlarla görüþtüm ve bu testin yanlýþ olabileceðini söylediler ve emin olmak adýna hpv testi yaptýrdým hastane de hastanenin baktýðý tip sayýsý 31 mavilab ise biz 100 tipe bakýyoruz dedikleri halde 42 tipe bakmýþlar sadece ve geliþim lab ise belli bir tip sayýsýna bakýyor benim anlamadýðým hangisi doðru peki? Demek istediðim bence tek bir labaratuvar ile kalmamak lazým sanýrým çünkü bugün ekstradan 42 yýllýk neredeyse bu alanda ilerlemiþ doktorla görüþtüm o bile kendisi bu tipi unutmamý ve yokmuþ gibi davranmamý söyledi bence yanlýþ bu test diyip konuyu kapattý þaþýrýyorum ya bizim türk hekimler bilinçsiz yada artýk herkes çýkar uðruna milletin hayatýyla oynuyor anlamýyorum

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Bu hpv testlerinde kime güveneceðiz þaþýrdým

Bence siz farklý birkaç doktora daha görünün.

Durum
    Tecrübeli Üye

Arya selam geri dönüþün için çok teþekkür ederim öncelikle fakat gerçekten yaklaþýk olarak mecidana hastanesinden 2 doktor ile görüþtüm ve bu tip hiç önemi yok emin olabilirsin dediler ki lezyon belirtidir yok yetmedi kalktým gittim Ataköy Hastanesi'nde baþhekim doktoru bu önemsiz lezyon yok biþey yok olmaz dedi Hayda dedim 😃 gittim bu sefer baþka hastaneye ve oradada tiplendirme yaptýrdým ve 32 tipe bakýlmýþ ve 84 tip yok dedim neden bakmadýnýz çünkü o tipin önemi yok dediler 😃 dünyada sanki bi ben yakalandým bu tipe bilmiyorum artýk forumda hiç 84 olanda yok hatta Bakýrköy devlet hastanesi gittim oradaki doktorda bunu at kafandan bunu unut gitsin dedi 😂 tek korkum acaba karþý tarafa bulaþtýrdým mý 1 kez korunmasýz iliþki yaþadým ve 5 dk sürmedi belki ama iþte o 5 dk acaba korkusu yarattý bende sence bulaþma oraný nedir ? Forumda baya eskisin çünkü sende

Durum
    Admin

32 tipe bakmak iyi bir seçenek yalnýz, hiç küçümseme mesela ben ve benim zamanýmdaki çoðu kiþi 14 veya 21 tipe baktýrdý genelde.

1 kez birliktelikte bulasma oraný %60, daha sonra %80-100 arasý artýyor ve zaten 2-3 birliktelikten sonra hpv kesin oluyor.
    Karþý tarafa bulaþ ihtimali mümkün, yok diyemeyiz hatta korunmasýz oldugu için yüksek... Ama siðil yoksa ve karþý tarafýn yaptýðý epilasyon pürüzsüz deðilse bulaþ ihtimali daha düþük. Çünkü yeni epilasyon yapýlmýþ ciltte (genital bölgeden bahsediyorum) mikro çatlaklar oluyor gözle göremediðimiz, ve hpv ordan hýzlýca giriyor. Ama biraz tüy oldugunda hpv'nin girmesi zorlaþýyor, epilasyon konusunu bu nedenle söyledim.

Durum
    Tecrübeli Üye

Diyorum ya herkes farklý bir cevap veriyor ama en son bugün yazdým boðaz sürüntüsü aldýrdým hastaneden ve negatif mesela burada herkes yok boðazýmda bu þu cýktý diyerek elham yapýyorlar ama yüksek riskli olmadýðý sürece vücut bunu direk olarak atýyor. Doktorumla görüþtüm ki kendisi baya enfeksiyon hastalýklarý üzerine uzmanlýk yapmýþ kendisi lezyon yoksa bulaþma ihtimali olmaz ancak lezyon olursa bulaþýr ki o zaman da karþý tarafa farklý lezyon olabilir dediler bana korunmasýz iliþkiye girebileceðimi söylediler þaþýrdým. Þu an niþanlým var açýkcasý ona bulaþmasýndan korkuyorum yarýn da test vericez onun için negatif olmasý için çok dua ediyorum fazlasýyla paranoyak oldum bilmiyorum kendimi geçiyorum da çevremdeki insanlardan dolayý galiba bu kadar takýndý yaptým 😑 Asýl senin hikayenide merak ediyorum mesela nasýl öðrendim tip 51 oldugunu smear testi mi yaptýrmak istedin kendi isteðinle? Çünkü sanýrým sende de lezyon cýkmamýþtý hiç doðru mu ? Þu an evlisin sanýrým birde yani eþinde herhangi bir sorun var mý veya þu an için sende bir sorun var mý çocuk yaptýnýz mý mesela ☺️ uzun sürede atlatmýþsýn yüksek riskli olduðu için ben mesela ahcc nereden temin edebilirim internetten söylesem yeterli mi ? Bide ragnahc diye bi þurup mu ne varmýþ 15 gün içip 3 ay sonra test yaptýrýp negatif alanlarýn yazýsýný gördüm inanmak istemiyorum ama bilemiyorum düþüncen nedir @arya

Durum
    Admin

Doktorlarýn þu ''iliþkiye girebilirsin'' tavsiyesi beni bitiriyor ya. Çýkýp dalasým geliyor bunlara hahahahah. Burada doktoruna güvenip iliþkiye girip sonra hala hpv'si geçmeyen, hala negatif olamayan kaç kiþi oldu biliyor musun.... Sonradan hepsi piþman oldular neden devam ettik diye. Hatýrladýgým en az 5-6 kiþi. Tabi sonradan bir daha bu süreçte iliþki yaþamamayý öncelik edindiler ama sonuç olarak hpv negatif olma süreleri gecikti, yaptýklarý seyler boþa çýktý...

Benim hikayemi blogumdan okuyabilirsin, detaylý yazýyor burada anlatamayacagým þimdi epey uzun Ben tip 51 deðildim 56 idim.
    Ben evli olarak hpv olmadým, hpv negatif olduktan sonra evlenmiþtim zaten. O yüzden konunun eþimle alakasý yok, hpv iken hayatýmda deðildi kendisinde de hpv sorunu yoktu

Ben bu tip þeylerin kandýrmaca oldugunu düþünüyorum, canýn istiyorsa dene ama yan etkisi olursa sen sýkýntý çekersin. Forumda güvenilirlik benim için öncelik, karar senin tabi yetiþkin bireyleriz. Ahcc temini için: Time Health kullanmak istersen; alva supplement'a yazabilirsin, forumda eskiden beri üyeler ordan alýr, ben de zaten onlar sayesinde negatif oldum, time health ahcc ile, resmi distribütörüdür time health markasýnýn güvenilir yani, þüphen olmasýn.

Durum
    Tecrübeli Üye

Arya inanýr mýsýn kendimden çok karþý tarafý düþünüyorum evet geçiçi bir hastalýk ama neden o süreçe dahil edeyim diye çýrpýnýyorum 2 doktora gittim kadýn bugün hastalýklarý üzerine sanki dünyada bir bende var bu tipini sevdiðim 84 ü kimse umursamýyor rahat ol iliþkiye gir manyak mýsýn gibi cümleler duydum inanýr mýsýn hayýr sanki düþük risk risk içermiyormuþ gibi 😃 diyorum ki ahcc kullanalým mý hayýr peki test yaptýrayým mý hayýr ee napýcam rahat olucan 😃 acaba biz mi saðlýk okusak bilemedim ki 😃😃

Bu Konu için Etiketler