Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sevgilime pozitif olduğumu soylemeli miyim?

Durum
    Lateralrise - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Sevgilime pozitif olduğumu soylemeli miyim?

Merhaba arkadaşlar, biraz dertleşelim....

16 , 18 dahil olmakla diğer yüksek riskli tiplerden pozitifim. Smear ASCUS. Kolposkopi + Ecc yapacaklar yarın.

Neyse gelelim meseleye. Hayatımda birisi var, durumumu az buçuk biliyor ama hpv kaynaklı olduğunu bugüne kadar hiç söylemedim. Onu seviyorum. Ama malumunuz, tasidigim tipler öyle vücuttan kolay kolay atilabilen, zararsız şeyler değiller. Önümde uzun bir yol var. Sonu ne olacak muamma. Sizin fikirlerinizi almak istiyorum, sizce ona hpv pozitif olduğumu soylemeli miyim? Ben söyleyip ayrılmayı planlıyorum ama burada benim gibi bu süreci yaşamış arkadaşların fikirlerini de almak istedim. Siz açıkladıniz mi, nasıl yaptınız vs. Şimdiden çok teşekkürler....

Durum
    Magdurumdamagdurum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Sevgilime pozitif olduğumu soylemeli miyim?

Tabikide söylemelisin. Eşimin bekarken olan ilişkilerinden dolayı hpv pozitif oldum ascustan asch kadar ilerledim . Biraz daha gecikseydim kanser olacaktım küçücük bir çocuğum var bu çok büyük bir sorumluluk eşim durumu bilseydi eminim uzak dururdu yada önlemini alırdı . Seviyorsun evet ama ona söylemelisin ki belki başka bir kadınla evlendi bunu ona da bulaştıracak . Biraz ağır konuştum ama kusura bakma son 1 ay içinde yaşadıklarımı bir ben bir allah bilir .

Durum
    Tecrübeli Üye

@magdurumdamagdurum selamlar,

Sanırım yanlış anlamissiniz. Ben sevgilimle herhangi bir cinsel birliktelik yaşamadım. Yasasaydim zaten olan oldu der, ayrılmayı düşünmezdim. Ama onu enfekte edemem. Birbirimizi çok seviyoruz, gün geçtikçe illa ki birşeyler yaşamak isteyecez ama ben ilişkiye giremicegim için çok bağlanmadan ayrılmayı düşünüyorum. Veya hiç pozitif olduğumu söylemeden negatif olmayı mi beklesem... Bilemiyorum.

Eşinizle olan sorununuza gelince aşırı üzüldüm. Evlenmeden önce birden fazla ilişki yaşayan da bir zahmet tüm testleri yaptırsın ya. Keyif catip catip sonra masum insanları bulastiriyorlar bu belaya. Eski sevgilimin bana yaptığı gibi...

Durum
    Magdurumdamagdurum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Sen yine de söyle seviyorsa bekleyecektir zaten

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Sevgiye dayalı bir ilişki yaşadığınızı söylüyorsunuz, bu durumda söylemek en doğrusu gibi görünüyor. Ayrılık kararıyla gitmeniz de bence durumu gereksiz dramatize etmek olur şu aşamada. Siz durumu izah edin böyle böyle diye, artık ilişkinin dinamiğine göre ya sürer ya sürmez. Ama saklamanız sizi daha zor durumlara bırakır bana kalırsa. Yalan üstüne yalan söylemek durumunda kalırsınız bu da size daha ağır gelir. Ayrıca cinsel hayat penetrasyondan ibaret değil yakınlaşmak isterseniz bir yolunu her şekilde bulursunuz zaten

Durum
    UsluCocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Kesinlikle söylemelisin, mesela ben kız arkadaşımla beraberken bu konuyu konuşmuştuk.

Ben zaten çocuk sahibi olmak istemiyorum, hastalığı da bilmiyorum gibi bir şey söylemişti.

Ne kadar cahil olduğunu keşke o an anlayıp, kestirip atsaydım. Bazen insanın gözü kör oluyor.

Geçtiğimiz günlerde üroloji ye uğradım, doktor 2 sene sonra pozitif olursun ama bir trafik kazası vs gibi ağır travma geçirdiğinde yeniden başlar veya işten/aileden/kredi borcundan stress olursun, bakarsın saçların beyazlıyor/dökülüyor virüs tekrar kendini gösterir karını da enfekte edersin dedi.

Dünyaya 1 defa geliyoruz, bence söyle herkes kendi kararını kendisi versin.

Durum
    UsluCocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı UsluCocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle söylemelisin, mesela ben kız arkadaşımla beraberken bu konuyu konuşmuştuk.

Ben zaten çocuk sahibi olmak istemiyorum, hastalığı da bilmiyorum gibi bir şey söylemişti.

Ne kadar cahil olduğunu keşke o an anlayıp, kestirip atsaydım. Bazen insanın gözü kör oluyor.

Geçtiğimiz günlerde üroloji ye uğradım, doktor 2 sene sonra pozitif olursun ama bir trafik kazası vs gibi ağır travma geçirdiğinde yeniden başlar veya işten/aileden/kredi borcundan stress olursun, bakarsın saçların beyazlıyor/dökülüyor virüs tekrar kendini gösterir karını da enfekte edersin dedi.

Negatif*

Durum
    Pişman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı UsluCocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yaşlanınca o zmn siğil çıkarıp duracak mıyız??

Durum
    Tecrübeli Üye

@muakaddes , selamlar.

Sevgilim mesleği gereği tabiri caizse tam bir "çakal" 😂 ve çok kültürlü. Geçenlerde telefonda konuşurken HPV misin aşkım ondan olabiliyor rahimde bozukluklar dedi, şok oldum! Ve dondum kaldım öyle. Bilemiyorum DNA tiplendirmesi yaptıracağım diye gecistirdim.. Korkuyorum ya. Onu kaybetmek korkusu aslında bendeki çünkü hayatimda ilk defa mutluyum.

Sanırım kendimi daha fazla kandırmama gerek yok. Bir de düşünüyorum da, dediğiniz gibi bu olayı fazla dramatize ediyoruz. Gereksiz arabeske bağlıyoruz. Ne beter virüsler var, şükür halimize. Sıkı bir takip ve tedavi ile vücuttan atılan birşey üzüntünün verdiği psikoloji ile çok abartiyoruz gibime geliyor artık

Durum
    Tecrübeli Üye

@uslucocuk , merhabalar

Kız arkadaşınızin cehaleti tehlikeli boyutlarda. Öyle tipler korunmasız rastgele ilişkilere genelde açık oluyor, ve devamında çok daha kotu enfeksiyonlara yakalanıp mantar gibi bulastirmaya başlıyorlar.

Doktorunuzun verdiği bilgiye gelince, tamamen yanlış yönlendirmiş sizi. Hpv vücuttan atilabilen ve bir kere negatif oldu mu öyle stresle üzüntüyle yaşlılıkla nuks eden bir virüs asla değil. Vücut attıysa atmıştır, DNA veya kan'a yerlesmiyor. Aşi olur ve dikkatli davranırsanız tekrar enfekte olmanız da çok düşük ihtimal zaten. Her söylenene inanmayin, hekimle hpv konusunda maalesef pek güncel değiller.