Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sevgilime pozitif olduğumu soylemeli miyim?

Durum
    Lateralrise - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Sevgilime pozitif olduğumu soylemeli miyim?

Mesajım yarıda kesilmiş kusura bakmayın;

O insan doğru insan olabilir demiştim en son. İnşallah hep musmutlu olursunuz 🙏🏻 Bize gelince, ayrıldık zaten. Benimle aynı masaya oturmaktan bile korkuyordu. Çok disladi zaten ağır olan hayatımda bir de onun muamelesi iyice üzdü beni ama atlattım sayılır. Allah herkesi iyi insanlarla karşılaştırsın, acil şifalar versin.. 🌸

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı İsimsizhasta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tatlım bende yeni bir ilişkiye başladım ve bu hastalığın bana eski sevgilimden bulaştığını düşünüyordum
    Ve yeni iliskimde ilk isim bunu korkarak bile olsa şimdiki sevgilime söylemek oldu
    Ve bana çok destek oldu anlayışla karşıladı hatta test yaptirmam için bana en büyük desteği o sağladı dürüst ol
    Seni seven zaten her türlü yanında oluyor merak etme
    Sevmeyen insani zincirle bağlasan bile tutamazsin
    Ben de kesinlikle size katılıyorum, sevmeyen insan hemen kaçar. Seven insan korksa bile dinler, napabiliriz der, tamam bir süre sen yenene kadar sadece bu sekilde devam edelim cinsellik olmadan diyebilir, süreci izler, seni merak eder falan filan

Durum
    Damlay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba.

Doktora sormuştum hpv16 netleştiğinde, biyopsi alınırken. Partnerime söylemeli miyim demiştim. O da, rahim ağzı yoksa söylemene gerek yok, kıllandırma boşuna demişti. İnternetten cinsel yolla bulaştığını okur, hakkında kötü düşünebilir falan demişti. :d

Ben söyledim. Ona da söyledim, sonraki partnerime de söyledim. Hatta olası partnerlerime de söylüyorum ki günah benden gitsin. :P

İnsanların ailelerinden kanser travmaları var mı, içlerinde ne taşıyorlar, korkuları ne; bilmiyoruz. Kaçmak demek istemiyorum. Yanınızda bulunmak istemeyen biri, öğrendiğinde; iyi ki de öğrenmiş olur. Haberin hayrı budur diyorum.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Damlay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba.

Doktora sormuştum hpv16 netleştiğinde, biyopsi alınırken. Partnerime söylemeli miyim demiştim. O da, rahim ağzı yoksa söylemene gerek yok, kıllandırma boşuna demişti. İnternetten cinsel yolla bulaştığını okur, hakkında kötü düşünebilir falan demişti. :d

Ben söyledim. Ona da söyledim, sonraki partnerime de söyledim. Hatta olası partnerlerime de söylüyorum ki günah benden gitsin. :P

İnsanların ailelerinden kanser travmaları var mı, içlerinde ne taşıyorlar, korkuları ne; bilmiyoruz. Kaçmak demek istemiyorum. Yanınızda bulunmak istemeyen biri, öğrendiğinde; iyi ki de öğrenmiş olur. Haberin hayrı budur diyorum.

Doktorunuzu hayretle dinledim. Doktorunuz gibi bir doktorum olsa hemen kaçardım o insandan.
    Doktorunuz sizde hpv 16 oldugunu bilerek ve sevgilinize de bulaştırdığınızı bilerek söyleme mi diyor? Kıllandırmaya gerek yok ha, öyle miymiş? Peki erkeklerin taşıyıcı oldugunun farkında mı? Mesela erkek arkadaşınızdan ayrıldıgınızda kendisi baska kadınlarla birlikte olsa o kadınların hepsi hpv olacak. Bundan haberi yokmuş gibi mi davranıyor..

Bide cinsel yolla bulaşıyorsa ve ilişkinizde tek eşliyseniz ikinizden birinde vardı da bulaştı... çok uzun yıllar birlikteyseniz(5-10 yıl) ve hiç böyle bir şey söz konusu değilken bir anda hpv gündemi olmuşsa; aranızdan biri gidip başkasından hpv kapmıştır öyle bulaşmıştır...

Doktor beni şoka uğrattı, yazık böyle insanlara.

Durum
    Damlay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

☺️ doktor beni de şaşırttı. güven duymadım, dinlemedim zaten.
    Bahsettiğim kişi, ne hpv ne de sevgilimdi. Bütün olumsuz tespitlerine tşk, uymuyoruz. ☺️