Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Stres seviyesi ve sigara

Durum
    Milaperry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Stres seviyesi ve sigara

Umuyorum doktor beyinki çıkar 😂

Durum
    Delicezeytin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Milapery sigarayı bırakabildiniz mi?

Durum
    Milaperry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

İki gündür sadece bir tane içtim. Bıraktim sayılır, içmeyecegim

Durum
    Tecrübeli Üye

Süpersiniz, bıraktınız evet.. Bu kararlılık devam eder dilerim. Ben de sizden feyz alayım

Durum
    Bergkamp1859 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

İnsan vücudunda T hücreleri bulunur. Bunun çocuklarından biride lenfosittir. T lenfosit kanseri yada virüsü yenmez. Bu kardeşimiz sadece antijen üretir. Daha açıklayacı bir dille immün sisteme derki; bak kardeşim burada virüs var bunla mücadele et ve yen onu.
    Sen sigara içinde bu lenfosit immün sisteme aynı mesajı göndermeyi devam eder ve senin kanser olmaman için immün sistemle birlikte savaşır. Haali ile bu arkadaş bunla uğraşır iken zaten bağışıklık yanıtı oluşmayan bu lanet virüsü göremez ve haber veremez. Eee bu zaten kanada karışmıyor bu sebepten vitamin ya da ilaçlarda bi işe yaramaz ve siğiller sürekli tekrar eder.

Sen vücuduna iyi bakarsan ve antijenlere çalışcak alan bırakırsan yükü azaltırsan zaten virüs ve bakterin kalmaz. Tabiki herhangi başka bir hastalığın yoksa.

İkincisi ise stres. Çok stres zaten kansere dahi gidebilen vücud direncini aşırı düşüren kafanda saç dahi bırakmayan bir durum.

Vücudunuzu sevin, güvenin herşeyi yener. Sadece onu yormayın. Güzel davranın. Sigara olmuş 30 tl bırakın. Sağlıkla kalın.
    Bırakamıyorsanız daha çok uzun süreç çekebilirsiniz. Çekersiniz asla diyemem herkesin vücud direnci farklı.

Durum
    Tecrübeli Üye

Bağımlılık işte değişik bir hal gerçekten. Kendine bütün gerekçeleri sıralıyorsun, mantığına uygun.. Gel gör ki stresi yönetemediğin anda kaçış olarak sarıldığın şey seni mahveden sigara oluyor. Karmaşık bi süreç.. Dilerim bu bahaneyle sigarayı hayatımızdan çıkarabiliriz..

Durum
    Lateralrise - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alkol çok kullandım. Vaktinde maalesef madde de kullandım... Bir şu sigarayı sevemedim. Alışamadım. Şanslıyım sanırım.
    (Bu arada alkolü ve diğer kötü şeyi bırakalı Cook uzun bir zaman oldu). İnşallah yenecem bu virüsü. Vücudunuza iyi bakın arkadaşlar. Ben sporcuyum iyi beslenen birisiyim ama gel gör ki vaktinde sağlıklı bedenime aslında neler yapmışım.. şimdi düşünüyorum da çok pişmanım. Bedelini de ödüyorum. Kendinize iyi davranın, sigara virüs yükünüzü arttıracak bunu düşünerek davranın. Saglicakla