Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ECC (endoservikal küretaj) olan var mı?

Durum
    Lateralrise - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

ECC (endoservikal küretaj) olan var mı?

Arkadaşlar, yüksek tipleri taşıyorum. Smear ASCUS çıktı. 16,18 falan pozitif. İki hafta sonra kolposkopi + ECC yapacaklar. Anesteziye gönderdiler bugun kan falan verdim. Sanırım genel anestezi altında olacağım.

Daha evvel Ecc olan hanımlar deneyimlerini paylaşırsa çok sevinirim 🙏🏻

Durum
    Magdurumdamagdurum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: ECC (endoservikal küretaj) olan var mı?

Leep ile birlikte ecc yaptılar bana ecc küretaj demek yani serviksin biraz daha ilerisinden parçalar alıyorlar kolay bir operasyon bence çoğu yerde anestezi bile vermeden yapıyorlar . Korkulacak birşey yok yani

Durum
    Tecrübeli Üye

Beni anesteziye gönderince işlem büyük birşey zannettim. Sanırım fazla ağrıli geçmemesi için anestezi yapacaklar.

Teşekkür ederim bugün bana ayrı ayrı cevaplar atmışsınız, sağolun ❤️ @magdurumdamagdurum

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Ben de kolposkopi sırasında olmuştum anestezi vermeden yaptığı için ve ben anestezi verecekler zannedip aç karna gittiğim için olayın psikolojisi ile bir tık tansiyonum düştü. Ama toplasanız 1 dk sürmüyor sanırım hızlıca yapılan bir işlem.

Durum
    Tecrübeli Üye

@muakaddes , çok teşekkür ederim cevap için. Umarım sonuçlar iyi çıkmıştır.

Peki canınız yandı mı? Parça alınırken ne hissettiniz tam olarak.

Durum
    Özel Üye

Çok teşekkürker, kötünün iyisi diyelim, cin1 çıktım

His olarak net bir şey söylemem çok mümkün değil. Örneğin kolunuza iğne batsa rahatsız okursunuz ama orda yapılan işlemi çok anlayamıyorsunuz sinir hücreleri az olduğu için. Ben daha çok baskı, yer yer batma ve hafif yanma hissi duydum. İşlem sırasında aç olduğum ve sürekli "acaba doktor şu an ne yapıyor" diye düşündüğüm için bir türlü zihnen rahatlayamadım arada başım döndü gözlerim karardı. Bir de işlem sırasında doktor ile asistanı arasındaki "şurdan parça aldım, şurdan bi tane daha aldım" gibi konuşmalardan etkilendiğim için keşke anestezi altında olsaydım dedim.

Ama dediğim gibi bunlar ben psikolojimi yönetemediğim için oldu. Şimdi düşününce kolposkopi biyopsi eec hepsi aynı anda oldu ve toplam 15 20 dk sürdü. Jinekolojik muayene gibi hemen olup bitecek psikolojisi ile girerseniz öyle çok dayanılmayacak bir şey değil sanırım.

Durum
    Tecrübeli Üye

@mukaddes ❤️

Teker teker aciklamissiniz yaa ne kadar teşekkür ederim size.. Allah razı olsun.. Cin1 endişelenmeyin, deflagyn kullananlarda ciddi gerileme hatta tam iyileşme raporlanmis. Leep olmadan önce bunu bir deneyin derim.

Acil bir karar ile yarın operasyon olacağım. Ve genel anestezi altında yapılacakmış. Bu sebeple hiç birşey hissetmeyecem. Umarım sonuçlar iyi çıkar... Bilemiyorum. Çok yüksek riskler taşıyorum. Duruma göre buraya editleyecegim.
    Tekrardan teşekkürler acil şifalar diliyorum size de ❤️🙏🏻❤️🙏🏻

Durum
    Özel Üye

Çok çok geçmiş olsun şimdiden, eminim ki her şey yolunda girecek. Bizi de haberdar edin