Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: lütfen yardım

Durum
    minihulk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

lütfen yardım

siteye daha önce farklı bir kullanıcı adı ile gelmistim onu hatırlamadığım için yeni hesap açtım. 22 yaşındayım ilk siğilim vajina girişinde 2020de çıkmıştı doktor müdahele etti onun rahat konuşmasıyla çok önemsememiştim. 2021 mayıs ayında bir cinsel ilişki yaşamıştım o ana kadar hiç siğilim çıkmamıştı. en son geçen sene temmuz ayında kasık kısmında çıkanları yaktırdım. 2 senedir alkol 1 senedir de sigara kullanmıyorum bugün 8. ahcc bitti yeşil çay propolis kullandım sürekli fakat dün gördüm ki yine vajina girişinde çıkmaya başlamış. içimde olduğunu düşünüyorum ne yapayacağımı bilmiyorum maddi manevi bitmiş durumdayım lütfen bana bir yol gösterir misiniz? muayeneye gitmek istiyorum ama nereye gideceğim hangi doktor ilgili neler yapabilirim bilmiyorum

Durum
    Portakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: lütfen yardım

Alıntı minihulk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    siteye daha önce farklı bir kullanıcı adı ile gelmistim onu hatırlamadığım için yeni hesap açtım. 22 yaşındayım ilk siğilim vajina girişinde 2020de çıkmıştı doktor müdahele etti onun rahat konuşmasıyla çok önemsememiştim. 2021 mayıs ayında bir cinsel ilişki yaşamıştım o ana kadar hiç siğilim çıkmamıştı. en son geçen sene temmuz ayında kasık kısmında çıkanları yaktırdım. 2 senedir alkol 1 senedir de sigara kullanmıyorum bugün 8. ahcc bitti yeşil çay propolis kullandım sürekli fakat dün gördüm ki yine vajina girişinde çıkmaya başlamış. içimde olduğunu düşünüyorum ne yapayacağımı bilmiyorum maddi manevi bitmiş durumdayım lütfen bana bir yol gösterir misiniz? muayeneye gitmek istiyorum ama nereye gideceğim hangi doktor ilgili neler yapabilirim bilmiyorum
    Merhabalar, malesef doktorlar pek önemsemiyor bu yüzden benim de 2 sene oldu hala siğil çıkartıyorum. Fakat ahcc ve türevlerini kullanmadım gerek görmediler. Belki dedikleri gibi geçecek ama süreç o kadar da bir şey yapmadan kısa olmuyor. Eski üyeysen yapılacakları zaten biliyorsundur. Ama en önemlisi relax olman ). Çünkü bitecek bu illet süreç uzanır kısalır kimisinde ama bitiyor emin ol. Doktor ile ilgili forumda kadın arkadaşlarımız yardımcı olursa daha iyi olur. Doktorlar bölümünde öneriler var orada belki bulabilirsiniz.
    Sağlıkla kalın…)

Durum
    Yeni Üye

teşekkür ederim, bu konuyla ilgili konusabileceğim çevremde kimse yok bazen ne yapacağımı bilemiyorum aileme anlatamıyorum, vajina içinde vardır diye korkuyorum nasıl alınıyor onu da bilmiyorum önüme gelen her şeyi okuyorum sitede 22 yaşındayım devlet smear da yapmıyor ama bakalım pazartesi randevum var umarım yardımcı olurlar sürekli randevu iptali, biz bir şey yapamıyoruz cihazımız yok gibi seyler yüzünden daha panik oluyorum ve bazen günden güne büyüyor

Durum
    Portakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

İlk başta hepimiz böyleydik. Ama zamanla alışıyorsun. Önemsizlestirme ama ciddiyetle yapman gerekenleri yap. Hpv ve tedavi yöntemleri kısmında kadın arkadaşlarımızın bir çok yazısı var. Veya anasayfa da sağ tarafta en çok entry. Giren arya ve Merve arkadaşımızın profillerine girip. Girdiği entryleri bak sana fazlasıyla yardımcı olacak konuları vardır. Ama ilk olarak dermatolog gözükmen. Ve kadınalr aynı zamanda jinekologa da gözüküyorlar. Ben 2 sene sonra ahcc başladım. Sen benden daha şanslısın 😂 stres yapma sadece yapılması gerekenleri yap

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Merhaba,
    Geçmiş olsun
    Yaşın çok genç
    1 doz gardasil vurdurup konuyu kapatmanı tavsiye ederim
    Her yolu denemişsin olmamış
    Yaşın genç olduğu için aşı mutlaka fayda edecektir
    6 ayda bir de kontrol yaptırırsın
    Ama bu yaşta hayatı kendine zindan etme

Durum
    Yeni Üye

çok teşekkür ederim kısa zamanda yaptırmayı düşünüyorum ama 1 doz yeterli olacak mıdır? normalde 3 doz yapılması gerekiyor ya hani umarım hepimiz sağ salim bu durumu atlatır sağlıklı yaşama kavuşuruz

Durum
    Yeni Üye

ahcc maddi açıdan aşırı sıkıntıya sokuyor, şimdi kim bilir kaç para olur 😅 bi şekilde çaresini bulacağız ama önceden siteye girip bir şey okumaya korkuyordum şimdi daha rahatım atlatacağım öyle ya da böyle

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Ben çok araştırdım
    1 Doz yeterli
    İngilizcen varsa sen de araştır
    One dose gardasil effect yaz Google a