Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV ile tanistim

Durum
    canzerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

HPV ile tanistim

Arkadaslar merhaba, ben de HPV ile tanistim, erkek bireyim. Cinsel organimin kokunde sigil fark etmem ile devlet hastanesinde bir urologa basvurdum ve bana verrutol onerdi. Aldim fakat pek kafama yatmadi. Bu asamalardan once farketmedigim asamada kiz arkadasimla birlikte olmuslugum da oldu. Kisa sure icerisinde forumla tanistim ve bir an once kiz arkadasimla beraber tedavi surecine girmeyi dusunuyorum

Oncelikle kiz arkadasimin bu konu hakkinda suan icin bilgisi yok cunku bende durumu yeni ogrendim. Kiz arkadasimda herhangi bir sigil vesaire suanlik soz konusu degil. ( iliskiye girmemiz uzerinden 2 ay gecmis olabilir ) ben bu forumda okuduklarimdan sonra kisisel temizligimde jilet kullanmayi biraktim kiz arkadasima da bunu onerdim.

Arkadaslar benim bu asamada sizlere sorularim olacak. Ben bu tedaviye baslarken , krio mu koter mi karar veremedim. Hangisi daha az iz birakir veya iz birakmayacak yontem var midir? Istanbul beylikduzunde ikamet ediyorum, onerebileceginiz bir klinik var misir bu islemler icin?

Kiz arkadasimla kendim icin ahcc almayi planliyorum. Kiz arkadasimin bu asamada ahcc kullanmaya baslamasi iyi midir yoksa smear testi yaptirdiktan sonra mi kullanmaya baslasa , smear testi yaptirmadan ahcc kullanmasi hakkinda ne dusunuyorsunuz?

Kiz arkadasimin durumdan suanlik haberi yok, sizden tavsiye almak istiyorum. Tesekkur ederim

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: HPV ile tanistim

Bana göre her şeyden önce ilk yapmanız gereken kız arkadaşınıza durumu izah edip ilişkiye ara vermek ve bir jinekolog randevusu almak olur. Sonrası gelir zaten sıra ile..

Sizde varsa muhtemelen onda da hpv vardır bu sebeple ikinizin de ahcc kullanmasında sakınca yok bence ama yine de her şeyden önce doktora gitmeniz gerekir. İyi bir doktorsa zaten bu virüs kadınlar için çok daha riskli olduğundan kız arkadaşınıza size yapıldığı gibi bir krem verip göndermeyecektir diye düşünüyorum. Zaten siğil de yok diyorsunuz bu durumda yüksek riskli tiplerden biri olma riski var belki de tiplendirme testi yapmanız iyi bir seçenek olabilir.

Durum
    Yeni Üye

Iliskiye ara vereli yaklasik 2 ay oldu benim durumu fark etmem uzerine. Bir jinenokolog sonrasi bu tiplendirmeyi yaptiktan sonra mi ahcc kullanilmali? 6 ay ahcc kullanimi sonrasi tiplendirme yapilmasi bir sorun teskil eder mi?

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Doktor önce smear almak ister hpv testini de o an yapmak ister mı istemez mi bilmiyorum doktorların yaklaşımı farklı olabiliyor burda. Hastanın yaşı ve sağlık geçmişine göre de değişebiliyor süreçler. Belki smear sonucuna göre tiplendirme yapmayı tercih edebilir. Kadınlarda şöyle bir durum var, eğer yüksek riskli hpv tipi varsa çoğu siğil çıkarmaz ve takip edilmezse zaman içinde sessizce rahim ağzı kanserine kadar ilerleyebilir.

Kendi örneğimle izah edeyim. Smearim temizdi ama bir şüphe ile hpv testi yaptırdım ve yüksek riskli tipe sahip olduğumu öğrendim. Yüksek riskli olduğu için hücresel bir bozulma olup olmadığını anlayabilmek için doktor kolposkopi ve biyopsi uyguladı. Sonuç olarak cin1 çıktım. Bu da düşük seviye hücresel bozulma olduğu anlamına geliyor. Yani sadece virüsle değil kansere dönüşmemesi için cin seviyesinin iyileşmesi için de uğraş veriyorum.

Ahcc hpv ile mücadele içindir. Cin tanısını tedavi etmez. Bu sebeple hpv pozitif olduğumu öğrenir öğrenmez hem burda okuyup hem de doktorumun önermesi ile ahcc kullanmaya başladım.

Bunu böyle detaylıca anlatmak istedim çünkü kadının tedavisi daha komplike olabiliyor, boş bırakmaya gelmez. Bu sebeple kız arkadaşınızın da bu süreci iyi bilmesi önemli.

Bir diğer sorunuz koter kriyo iz kalma durumuna dair yorum yapamıyorum çünkü o işlemleri ben olmadım. Ama burda çok kez konuşuldu forumu araştırırsanız detaylara ulaşabilirsiniz. Benim.anladığım her ikisi de bir noktada geçiyor ama kriyoda iyileşme süreci daha hızlı. Ama koter de kesin çözüm. Lazer yaptıranlar da var. Burda karar sizin

İkinize de çok geçmiş olsun. En yakın zamanda iyileşmenizi dilerim

Durum
    UsluCocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ben de 2 aydır HPV devam ediyor, lezyonları önceden Molluskum ile karıştırmıştım.

Ankara'da gittiğim doktorlar kesinlikle düzgün ilgilenmiyorlar. Şöyle yalandan bakıp 2 veya 3 tanesine kriyo yaptı mesela doktor.

Eve gelip flaşla baktığımda "an₺₺km" diyerek 10dan fazla lezyon saydım

Her neyse. Ben makale okumayı sevdiğim için baya baya makaleleri karıştırdım ancak bir çoğu tıbbi terim dolu ve burada baya bir süre kaybettim.

Kriyo yaptıranlarda şunu gördüm, eğer gaz yeterli sıkılmaz ve lezyon tam ölmezse kan damarları büyüyor ve daha büyük soruna yol açıyor.

Benim doktorum, işsiz olduğum için "şuan kriyo yapalım zaten bunlar geçmez, işe girince lazer yaptır" gibi saçma bir şey söyledi. Oysa lazerin pek üstün bir tarafı yokmuş, sadece özelde olduğu için pahalı.

Pazartesi bir randevun daha var, şehir hastanesinden profesörden aldım :/ Valla Verrutol veya Duoderm almayı düşünüyorum artık. 4 günde siğil düştü diyen var..

Pazartesi doktora Verrutol ve Duoderm i soracağım. Eğer yine öyle yalandan görmezden gelirse diğerlerini, Duoderm alıp deneyeceğim. :/

Durum
    Üye6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Canzerk selamlar, kız arkadaşın smear ve tiplendirme testi versin, bu süreçta ahcc ye başlayabilir gardasil aşınızı yaptırabilirsiniz.İkinizde vücuttan virüs atılım sürecini hızlandırmak için vitaminlerinize baktırın atılım sürecinde bağışıklığınızı yüksek tutmanız önemli asetik asit dökülüp ondan sonra kriyo yada koter yapan doktorları araştırmanı öneririm. Asetik asit solüsyonu kullanılarak görülmeyen lezyonların da gösterilebilir hale gelir tedavide başarıyı arttırır. Asetik asit solüsyonu sürüldükten sonra gözle görünmeyen lezyonlarda renk beyaza döner. Beyazlaşan lezyonlar bu hastalığın bulaştığı yerlerdir.En kısa sürede atlatman dileğiyle…

Durum
    UsluCocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Üye6 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Canzerk selamlar, kız arkadaşın smear ve tiplendirme testi versin, bu süreçta ahcc ye başlayabilir gardasil aşınızı yaptırabilirsiniz.İkinizde vücuttan virüs atılım sürecini hızlandırmak için vitaminlerinize baktırın atılım sürecinde bağışıklığınızı yüksek tutmanız önemli asetik asit dökülüp ondan sonra kriyo yada koter yapan doktorları araştırmanı öneririm. Asetik asit solüsyonu kullanılarak görülmeyen lezyonların da gösterilebilir hale gelir tedavide başarıyı arttırır. Asetik asit solüsyonu sürüldükten sonra gözle görünmeyen lezyonlarda renk beyaza döner. Beyazlaşan lezyonlar bu hastalığın bulaştığı yerlerdir.En kısa sürede atlatman dileğiyle…
    Merhaba, Ankara'da mı yaşıyorsunuz?

Devlet hastanesinde asetik asit testi yapan doktor var mı bildiğiniz?

Durum
    Üye6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba,Ankara’da yaşamıyorum.Bu konuda bilgim yok maalesef

Durum
    Yeni Üye

Peki sizlerin bana hem kiz arkadasim hem de kendim icin nasil bir tedavi yolu izlemem gerektigi noktasinda tavsiyeleriniz nelerdir? Ikimizde 26 yasindayiz.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı canzerk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba, ben de HPV ile tanistim, erkek bireyim. Cinsel organimin kokunde sigil fark etmem ile devlet hastanesinde bir urologa basvurdum ve bana verrutol onerdi. Aldim fakat pek kafama yatmadi. Bu asamalardan once farketmedigim asamada kiz arkadasimla birlikte olmuslugum da oldu. Kisa sure icerisinde forumla tanistim ve bir an once kiz arkadasimla beraber tedavi surecine girmeyi dusunuyorum

Oncelikle kiz arkadasimin bu konu hakkinda suan icin bilgisi yok cunku bende durumu yeni ogrendim. Kiz arkadasimda herhangi bir sigil vesaire suanlik soz konusu degil. ( iliskiye girmemiz uzerinden 2 ay gecmis olabilir ) ben bu forumda okuduklarimdan sonra kisisel temizligimde jilet kullanmayi biraktim kiz arkadasima da bunu onerdim.

Arkadaslar benim bu asamada sizlere sorularim olacak. Ben bu tedaviye baslarken , krio mu koter mi karar veremedim. Hangisi daha az iz birakir veya iz birakmayacak yontem var midir? Istanbul beylikduzunde ikamet ediyorum, onerebileceginiz bir klinik var misir bu islemler icin?

Kiz arkadasimla kendim icin ahcc almayi planliyorum. Kiz arkadasimin bu asamada ahcc kullanmaya baslamasi iyi midir yoksa smear testi yaptirdiktan sonra mi kullanmaya baslasa , smear testi yaptirmadan ahcc kullanmasi hakkinda ne dusunuyorsunuz?

Kiz arkadasimin durumdan suanlik haberi yok, sizden tavsiye almak istiyorum. Tesekkur ederim
    Kız arkadaşınızla birden fazla kez birliktelik yasadıysanız muhtemelen ona da bulaşmıştır diye düşünüyorum, bu birlikteliklerde korunma yok ise kesindir, korunuyorsanız ve sigil yok ise risk yarı yarıyadır.

Öncelikle koter daha etkili ancak çok sıkıntısı var. Maddi açıdan anestezi ücreti de gerekiyor böylece fiyatları ucuyor, ek olarak koter daha zor iyileşiyor ve iyileşme esnasında bazılarında baska sigillerde cıkınca tam bir kördügüme dönüyor süreç, tekrar müdahale gerektigi icin onlara da... o yüzden ben sadece 2 kere koter yaptırdım onun dısında heeep kriyoterapi yaptırdım ve memnundum, sana da önce kriyoyu denemeni tavsiye ederim. basit bir işlem, çok can yakmıyor anestezi parası yok, operasyon gibi degil, kriyoyu dermatologlar yapıyor, koteri urolog veya jinekologlar, iyileşme süresi kısa, 15-16 günde iyileşir. Koter ise 1 ayı bulur iyileşmesi.

Kız arkadaşınız doktor kamer tezer özer'e gidebilir beylikdüzündeydi o doktor, beylikdüzü tıp merkezi hatta. erkek için bilmiyorum.
    Eğer uzun süredir birlikteyseniz o da kesin hpv'dir bu sebeple ahcc'yi düsünebilir cift olarak baslayın ve asla cinsel temasta bulunmayın bu süreçte.