Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bu konu da benim olsun :)

Durum
    UsluCocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Bu konu da benim olsun :)

Herkese merhabalar 👋🏼

Bir süredir forumu takip edip, yorumları okuyorum ancak artık bu durumdan oldukça sıkıldım ve kurtulmak istiyorum.

Aslında bu konuyu açma sebebim, dün buluştuğum kadınla alakalı. Ben HPV olduğumu ve ilişki istemediğimi söylediğim an biraz kötü bir şekilde ayrıldık. İşin gerçeği evinden kovdu beni.

Her neyse,
    09.2021 şüpheli bir ilişki yaşadım.
    02.2022 COVID oldum ve genital organımda yaralar gördüm.
    03.2022 Doktorum yaraların Molluskum olduğunu ve çay ağacı yağı ile gideceğini söyledi.
    04.2022 Doktorum, Molluskum u yendiğimi ancak HPV gördüğünden bahsetti.

Nisan ayından beri Molluskum için Çay ağacı yağı kullandım, ardından şu sıralar Fito krem kullanıyorum.

Yeni propolis aldım (tanecikli ) ancak nasıl kullanacağımı bilmiyorum. Arada mevyelerin üzerine dökerek tüketiyorum.

Sigara veya alkol kullanımım söz konusu değil.

Ancak siğillerim azalmıyor, sadece bazılarının uçları kurudu. Son durumum bu şekilde.

İşsizim, sigortam yok. GSS ile her ilacın tam ücretini ödüyorum. :/

Doktorum, virüsün DNA'mda kalacağını, bağışıklığım düştüğünde ortaya çıkacağından bahsetti ve aldara krem önerdi. Lazer yaptırana kadar kriyo ile dondurabiliriz dedi.

Aldara 400 lira olmuş, kimisi hiçbir işe yaramadı diyor.

AHCC alayım dedim o daha vahim

Araştırdığım kadarıyla, hiçbir tedavinin üstün yanı yok. Sadece lazer iz bırakmıyor ve hızlı iyileşiyor.

Ayrıca kriyo da siğil tam ölmezse, daha güçlü kan damarları ile geri gelebilme ihtimali var.

Verrutol veya Duoderm birbirinin alternatifi gibi. Bugün/Yarın genital bölge de olsa Verrutol alıp denemeyi düşünüyorum artık. :/

Biraz uzun oldu. Hepiniz sağlıcakla kalın :')

Durum
    Tecrübeli Üye

Cevap: Bu konu da benim olsun :)

Dostlarım merhaba

Anlaşılan sıkıcı yazımı kimse okumadı, bugün şehir hastanesindeki doktor randevumu iptal edince bir cesaret Verrutol alıp penis ve göbek deliği arasında bulunan(penis köküne daha yakın) 6 minnakcığa sürdüm.
    1 tane de penis üzerinde kabarcık vardı, ona da son kalanı dokundurdum

Verrutol uhu gibi kokuyor ve çabucak kuruyor. Bildiğiniz uhu. )

Minnaklarım oldukça ufak oldukları için, kürdan yardımıyla sürdüm.

Şuan sürdüklerimin hepsinin üstü yoğurt kaymağı gibi bembeyaz oldular, umarım kısa sürede düşerler

Bu yazıyı yazarken hafif yanma başladı, ama ilaç kurudukça azalacağını düşünüyorum.

Not. Neden Duoderm yerine Verrutol aldığıma gelirsek, Verrutol binde 5 oranında 5-fluorouracil içermekte, okuduğum makaleye göre floroÜrasil, DNA daki Ürasil yerini alarak hücrelerin üremesini engellemekte, Salisik asit ise halı hazırdaki minnağin içinden geçmekte.

Hepinize selamlar, hoşçakalın :')

Durum
    Tecrübeli Üye

Bu arada 12-15 arası minnağım var sanırım.

Penis üzerinde parmak kadar bir bölge bir süredir kırmızı, herpesten şüphelenmiyor değilim. (Ayrıca penis üzerinde minik minik kabarcıklar var, Fito krem sürdüğüm için tam minnak olamadılar sanırım.)

O kadar şanssız insanım ki, ilk defa bir kızla ilişki yaşadım ve bir sürü hastalık kaptım.

Sanki sex işçisiyle korumasız ilişkiye girmişim gibi hissediyorum kendimi.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı UsluCocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada 12-15 arası minnağım var sanırım.

Penis üzerinde parmak kadar bir bölge bir süredir kırmızı, herpesten şüphelenmiyor değilim. (Ayrıca penis üzerinde minik minik kabarcıklar var, Fito krem sürdüğüm için tam minnak olamadılar sanırım.)

O kadar şanssız insanım ki, ilk defa bir kızla ilişki yaşadım ve bir sürü hastalık kaptım.

Sanki sex işçisiyle korumasız ilişkiye girmişim gibi hissediyorum kendimi.
    Şimdi Herpes konularına bakarken hatırladım, kız arkadaşım ayrılmadan önce dudağının kenarı baya baya yara olmuştu
    Ben de çok stress yaptın falan demiştim, umarım Herpes değildir ya! 😭

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Dostlarım merhaba

Anlaşılan sıkıcı yazımı kimse okumadı, bugün şehir hastanesindeki doktor randevumu iptal edince bir cesaret Verrutol alıp penis ve göbek deliği arasında bulunan(penis köküne daha yakın) 6 minnakcığa sürdüm.
    1 tane de penis üzerinde kabarcık vardı, ona da son kalanı dokundurdum

Verrutol uhu gibi kokuyor ve çabucak kuruyor. Bildiğiniz uhu.

Minnaklarım oldukça ufak oldukları için, kürdan yardımıyla sürdüm.

Şuan sürdüklerimin hepsinin üstü yoğurt kaymağı gibi bembeyaz oldular, umarım kısa sürede düşerler

Bu yazıyı yazarken hafif yanma başladı, ama ilaç kurudukça azalacağını düşünüyorum.

Not. Neden Duoderm yerine Verrutol aldığıma gelirsek, Verrutol binde 5 oranında 5-fluorouracil içermekte, okuduğum makaleye göre floroÜrasil, DNA daki Ürasil yerini alarak hücrelerin üremesini engellemekte, Salisik asit ise halı hazırdaki minnağin içinden geçmekte.

Hepinize selamlar, hoşçakalın :')

Merhabalar verrutolü çok dikkatli kullanın aman, birde her bölgeye kullanılmıyor, hassas bölgelere ve ince derili kısımlara karşı dikkatli olun. Eczaneden birde imutor veya arwell alabilirseniz iyi olur, en azından bagısıklık sisteminizi sabit tutmaya yarar, iyi beslenmeye calısın.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar verrutolü çok dikkatli kullanın aman, birde her bölgeye kullanılmıyor, hassas bölgelere ve ince derili kısımlara karşı dikkatli olun. Eczaneden birde imutor veya arwell alabilirseniz iyi olur, en azından bagısıklık sisteminizi sabit tutmaya yarar, iyi beslenmeye calısın.
    Selamlar admin )
    İmutor ü eczaneye sordum, bizde imuneks var dedi ve tableti 4 liraya geliyordu. Peh dedim, onu internetten bugün yarın alırım.

Buzlukta kardeşimin granüllü propolisi var. Sabah akşam o propolisten çeyrek çay kaşığı gibi aşırıyorum.. Umarım faydalı olur.

1) Sormak istediğim, sen Verrutol kullandığında faydasını gördün mü?
    2) Günde 2-3 uygulayın demiş, her uygulamada üstünü kapatmam mı lazım? Ben 10-15dk civarı kurumasını bekliyorum.
    3) Ve eski beyaz uhu gibi tabakayı temizlemek mi lazım? Temizleyin diyenler vardı ama pek kurcalamak istemiyorum.

Sevgiler

Durum
    Tecrübeli Üye

https://i.hizliresim.com/jurjwxq.jpg

Selamlar, doğru mu ilerliyorum bilmiyorum ama. Günde 2-3 sefer Verrutol uyguluyorum. Uygulamadan önce ılık suda yıkayıp kabuklarını narince döküyorum.

Taşırdığım zaman yanma oluyor(1mm dibine taşıyor.)

Benim minnaklar etbeni şeklinde.

Fotoğrafta sağdaki dün ve sabah Verrutol uyguladığım.
    Sol alttaki doktorum 1 ay önce kriyo yaptığı
    Ve üstteki minnak ise hiç dokunmadığım.

Ben hep jilet kullanır, ter temiz gezerdim :/

Bu meret yüzünden düzgün temizlenemiyorum ayrıca Verrutol kılların üzerine dokunabiliyor.

Durum
    Tecrübeli Üye

Selam millett! ☺️

6+1 ile başlayan takım oyunumuz bugün 2+0 a düştü

Verrutol uyguladığım kontrol grubumda ( 6 tanesi penis dibinde, 1 tanesi penis üzerinde minicik tomurcuk) 4 takım oyuncularımız Verrutolün kurumuş kristali ile elime geldiler.
    (Daha doğrusu kağıt gibi olmuşlar, kristali yıkarken kopuverdiler..)

Yerlerinde şuan yaranın kabuğu soyulmuş gibi bir durum var. Fito krem sürmeyi düşünüyordum ama açık yara olduğu için kabuk bağlamasını bekleyeceğim. ☺️

Diğer minnaklarım 5-6 tanesi penis çevresinde, yani sürdüğümde diğer taraflara bulaş ihtimali daha fazla olacak ://

Toplamda 6-7 defa uygulamışımdır ve sadece siğil kafasına kürdanla uyguladım. Bağışıklığımı yüksek tutup, yenilerinin çıkmasını engelleyeceğim.

Penis üstündeki minicik bir kabartı vardı, kürdan ucu kadar. İnce deri olduğu için kap kara kaldı orası oraya daha bir şey uygulamayağım...

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Selamlar admin )
    İmutor ü eczaneye sordum, bizde imuneks var dedi ve tableti 4 liraya geliyordu. Peh dedim, onu internetten bugün yarın alırım.

Buzlukta kardeşimin granüllü propolisi var. Sabah akşam o propolisten çeyrek çay kaşığı gibi aşırıyorum.. Umarım faydalı olur.

2) Günde 2-3 uygulayın demiş, her uygulamada üstünü kapatmam mı lazım? Ben 10-15dk civarı kurumasını bekliyorum.
    3) Ve eski beyaz uhu gibi tabakayı temizlemek mi lazım? Temizleyin diyenler vardı ama pek kurcalamak istemiyorum.

Sevgiler

1) ben verrutol hiç kullanmadım, kriyoterapi yaptırdım cogunlukla. verrutol'u forum üyelerinden bazıları kullanıyordu ve dikkatli kullanılırsa memnunlardı
    2) bilemiyorum pas -
    3) bilemiyorum bunu da pas -

Durum
    Portakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Selamlar admin )

Sevgiler

Merhaba uslu çocuk.
    Ben verrutolu hep kullandım 1 kere yaktırmaya gittim. Sonrasında az çıktı ve doktor verrutol ile yakmamı önerdi. Bekleme süresi olarak evet bende 10 15 dk bekliyordum kurumasını. Ve eski beyaz tabakayı alıyordum. Günde 2 kez yapıyordum sabah ve akşam. 1 hafta kadar kullanıyordum. Bende hiç büyümedi ben hep minicikken müdahale ettim. Belki siğil olmayana bile müdahale ettim çok önemli değil dedim iz miz yeterki kurtulayım. Ama bayağı derine inemeye çalıştım yarada her zaman boşluk yaptım çıktığı yerde. Benim söyleyeceklerim bunlar bu konuda umarım faydası olur

Bu Konu için Etiketler