Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tip 31 ve 56 pozitif

Durum
    sissyspacek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Tip 31 ve 56 pozitif

Arkadaşlar selamlar, benim HPV ile tanışmam 2020 Nisan ayındaydı. Siğil çıktığında şüphelenip hpv genotip ve smear olmuştum. 50 tipe bakılan genotip testinde negatif sonucu almış, smear ise CINII gelmişti. Ardından kolposkopi biyopsi olmuş, CINII'yi doğrulamıştı ancak küçük bir alanda olduğu için doktorum deflagyn verdi. Deflagyn'i 3 ay kullanıp 3 ay bıraktıktan sonra tekrar smear verdiğimde temiz gelmişti. 2 yıl içinde art arda 3 tane temiz smear verdim, siğiller de yaklaşık 1 yıldır hiç çıkmıyor. Geçen hafta tekrar hpv genotip istedi başka bir doktor, ilk sonucumun yanlış olduğunu düşündüğü için. Şimdi sonuçları aldım ve Tip 31 ve 56, yani iki yüksek riskli tipi pozitif görünüyor. Çok anlam veremiyorum çünkü ilk test negatifti ve bu yüzden karşılaştırma da yapamıyorum yeni mi kaptım (buna ihtimal vermiyorum çünkü partnerimle tek eşliyiz), ya da 2 senede nasıl atlatamadım diye. Şimdi smear sonucumu bekliyorum ama çok moralim bozuldu. Geçen Aralıktan başlayarak HPV aşısının tüm dozlarını oldum. Buna benzer bir durum yaşayan var mıdır diye sormak istedim sizlere

Durum
    Pişman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Tip 31 ve 56 pozitif

Alıntı sissyspacek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar, benim HPV ile tanışmam 2020 Nisan ayındaydı. Siğil çıktığında şüphelenip hpv genotip ve smear olmuştum. 50 tipe bakılan genotip testinde negatif sonucu almış, smear ise CINII gelmişti. Ardından kolposkopi biyopsi olmuş, CINII'yi doğrulamıştı ancak küçük bir alanda olduğu için doktorum deflagyn verdi. Deflagyn'i 3 ay kullanıp 3 ay bıraktıktan sonra tekrar smear verdiğimde temiz gelmişti. 2 yıl içinde art arda 3 tane temiz smear verdim, siğiller de yaklaşık 1 yıldır hiç çıkmıyor. Geçen hafta tekrar hpv genotip istedi başka bir doktor, ilk sonucumun yanlış olduğunu düşündüğü için. Şimdi sonuçları aldım ve Tip 31 ve 56, yani iki yüksek riskli tipi pozitif görünüyor. Çok anlam veremiyorum çünkü ilk test negatifti ve bu yüzden karşılaştırma da yapamıyorum yeni mi kaptım (buna ihtimal vermiyorum çünkü partnerimle tek eşliyiz), ya da 2 senede nasıl atlatamadım diye. Şimdi smear sonucumu bekliyorum ama çok moralim bozuldu. Geçen Aralıktan başlayarak HPV aşısının tüm dozlarını oldum. Buna benzer bir durum yaşayan var mıdır diye sormak istedim sizlere
    Cin evreleri yüksek riskli tiplerde oluyor. Sizin hpv negatif gelip kolposkopide cin2 gelmesi doktorunuzun dedigi gibi hatalı sonuç olduğunu doğruluyor. Hpv negatif de cin evresi olmaz. Muhtemelen sizde bu tipler vardı ve siz cinsel ilişkiye devam etiginiz için bu tipleri atamadiniz. Doktorunuzla görüşüp uygun Bi tedavi planı hazırlamak düşüyor size geçmiş olsun.

Durum
    Ayseyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Hpv negatif gelip cin evresinde çıkmanız imkansiz, biz tipta her seye olur gözünde bakariz ama aslında imkansizdir. Yani siz hpv tipini atamadiniz. Çünkü cinsel partneriniz siz hpv vucutttan attikca sizi enfekte etmeye devam etti.. siz onu o sizi diye bir döngüye girdi. Bu sekilde devam etmeyin. Hpv rahim agzi kanseri yapmıyor sadece.. vulva kanseri de yapiyor.

Durum
    Ayseyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Hpv negatif gelip cin evresinde çıkmanız imkansiz, biz tipta her seye olur gözünde bakariz ama aslında imkansizdir. Yani siz hpv tipini atamadiniz. Çünkü cinsel partneriniz siz hpv vucutttan attikca sizi enfekte etmeye devam etti.. siz onu o sizi diye bir döngüye girdi. Bu sekilde devam etmeyin. Hpv rahim agzi kanseri yapmıyor sadece.. vulva kanseri, penis kanseri...

Bu Konu için Etiketler