Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Cin 3 leep

Durum
    Magdurumdamagdurum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cin 3 leep

Merhaba, sabah üye oldum ve saatlerdir tüm başlıkları okudum yine de içimi rahatlatacak birşeyler daha duymaya ihtiyacım var .
    2020 de hamilelik için alınan kontrol smear da hpv 16-18-45 dışı pozitif ve ascus çıktı sonrası kolposkopi oldum dr nokta kadar bişe var dedi ama o sonucum da temiz çıktı 2021 smear sonucum negatif hpv 16-18-45 dışı pozitif çıktı
    Geçtiğimiz hafta smear verdim asch çıktı hpv daha bakılmadı ertesi gün kolposkopi oldum
    Saat 3 temiz
    Saat 9 cin2
    Saat 12 cin3
    Saat 6 cin3 geldi kendimde patolojide çalıştığım için sonuçları erken çıkardım fakat bizde 3 tip bakılıyor yine de dışarda hangi tipe sahip olduğuma baktırmalımıyım ?
    Hafta içi leep olacağım 1 çocuğum var çok kanama olurmuyum kolposkopi sonrası bile 3,4 gün hafif kanamam oldu çocuğumu kucağıma alamayacakmışım ne kadar sürecek adetime 1 hafta var sorun olur mu bayramdan sonra da izin almıştım iptal etmelimiyim aklımda deli sorular .

Durum
    Pms
    Pms - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Cin 3 leep

Kanama konusu kişiden kişiye değişiklik gösteriyor anladığım kadarıyla. Regl dönemine yakın olmamasını iyileşme süresini biraz geciktirebiliyor diye irdeliyorlar. Bu arada ben de çok yeni asch sonucunu aldım tip 59 ile birlikte. Bu asch çok kafamı karıştırıyor ve formda başka yerlede yorumlarda çok çok az rastladığım bir sonuç. Smear ım çıktığında doktor telefonda asistana ascus zannedip asch yi tekrarlattı. Ayrıca bugün gittiğim doktor (Hakan topalismailoğlu) aynı şekilde tekrarlattı. Sanırım nadir çıkan bir sonuç. Asch konusunda bilgilerini düşüncelerini merak ediyorum. Bu arada leep işlemi ile ilgili kanama ihtimaline karşı bayramda doktor bulamazsan sıkıntı yaşayabilirsin diye bayram sonrasına ertelememi önerdi doktor. Yani kanama ihtimalini göz önünde bulundurmak gerekiyor. Tipleme konusunda da bugün doktordan edindiğim bilgilere göre şunu söyleyebilirim. Tip değişebiliyor ya da uykuda olan tip uyanabiliyor. Bu durumda riskli bir tip mi taşıyorsun o riskli tip 16 ve 18 gibi ekstra dikkat edilen bir tip mi bunu bilerek yola devam etmek daha kontrollü olur gibi geliyor bana. Ama hemen çok acil mi diye sorarsan bana kalırsa önündeki leep ameliyatı öncelikli ve durumun ile ilgili daha belirleyici bir faktör. Hpv ile savaşmak onu vücuttan atmak ameliyattan sonra odaklanabileceğin bir durum.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Magdurumdamagdurum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, sabah üye oldum ve saatlerdir tüm başlıkları okudum yine de içimi rahatlatacak birşeyler daha duymaya ihtiyacım var .
    2020 de hamilelik için alınan kontrol smear da hpv 16-18-45 dışı pozitif ve ascus çıktı sonrası kolposkopi oldum dr nokta kadar bişe var dedi ama o sonucum da temiz çıktı 2021 smear sonucum negatif hpv 16-18-45 dışı pozitif çıktı
    Geçtiğimiz hafta smear verdim asch çıktı hpv daha bakılmadı ertesi gün kolposkopi oldum
    Saat 3 temiz
    Saat 9 cin2
    Saat 12 cin3
    Saat 6 cin3 geldi kendimde patolojide çalıştığım için sonuçları erken çıkardım fakat bizde 3 tip bakılıyor yine de dışarda hangi tipe sahip olduğuma baktırmalımıyım ?
    Hafta içi leep olacağım 1 çocuğum var çok kanama olurmuyum kolposkopi sonrası bile 3,4 gün hafif kanamam oldu çocuğumu kucağıma alamayacakmışım ne kadar sürecek adetime 1 hafta var sorun olur mu bayramdan sonra da izin almıştım iptal etmelimiyim aklımda deli sorular .
    Merhabalar, ben de cin3 oldum zamanında.
    Düzenli bir kanamam olmadı, rahat edin istirahat edin agır kaldırmayın ve spor vs yapmayın.
    3 hafta bunlara dikkat etmeniz gerekiyor ve vajinal duş yasak.
    Benim sadece galiba 2. haftamda 1 kere çok kanamam olmustu, pedlerle zor durdurmuştum ertesi sabah doktora gittim ve doktor gazlı bez ile sorunu çözdü o dönemden sonra kanamam olmadı. Hastane evinize yakın olsun tek söylemek istedigim bu.

Durum
    Yeni Üye

Yarın leep olacağım adetin enf riski çok dusuk bir ihtimalmiş . Tipim 16/18/45 dışı pozitif ama hangi tip bilmiyorum bu aşamada genotiplemenin bir önemi olmadığını söyledi doktor artık leep oluyorsun dedi . Asch hgsıl dan önceki evre sanırım her gün yüzlerce smear yazıyorum . asch açılımı. Atipik skuamöz hücreler yüksek dereceli skuamöz intaepitelyal lezyon ekarte edilmeyen. Hgsıl olsaydı gland tutulumu gösteren yüksek dereceli skuamöz oluyor sanırım kanser belirteci gibi ama önemli olan kolposkopi tabi . Ask eyç diye okunduğu için askus ile karıştırılabilir

Durum
    Yeni Üye

Arya hanım dün doktora sordum 10 gibi süre sonra yakılan bölgedeki kabuklar dökülmeye başladığı ıcın kanama o dönemde olması normal diyor aşırı olursa dediğiniz gibi gazlı bez ile tampon uygulanıp durduruluyormuş. Benm tek sıkıntım 1.5 yaşında çocuğum var ve emziriyorum sürekli kucak isteyecek ona üzülüyorum . Bir şekilde atlatacağız artık alalh beterinden korusun .

Durum
    Admin

Arya hanım dün doktora sordum 10 gibi süre sonra yakılan bölgedeki kabuklar dökülmeye başladığı ıcın kanama o dönemde olması normal diyor aşırı olursa dediğiniz gibi gazlı bez ile tampon uygulanıp durduruluyormuş. Benm tek sıkıntım 1.5 yaşında çocuğum var ve emziriyorum sürekli kucak isteyecek ona üzülüyorum . Bir şekilde atlatacağız artık alalh beterinden korusun .
    Evet onu çok kucağa almamaya çalışın diyeceğim ama başarabilir misiniz bilmiyorum, bir şekilde yanınızda bir yakınız olursa siz koltukta otururken kucağınıza verir en azından, haklısınız zor bir durum. Allah kolaylık versin.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet onu çok kucağa almamaya çalışın diyeceğim ama başarabilir misiniz bilmiyorum, bir şekilde yanınızda bir yakınız olursa siz koltukta otururken kucağınıza verir en azından, haklısınız zor bir durum. Allah kolaylık versin.
    Teşekkür ederim , leep için bekliyorum su an biran önce olsa da bitse insallah sonraki süreç kolay olur . Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Durum
    Admin

Teşekkür ederim , leep için bekliyorum su an biran önce olsa da bitse insallah sonraki süreç kolay olur . Allah hepimizin yardımcısı olsun.
    Her şey güzel olacak, içinizi ferah tutun

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her şey güzel olacak, içinizi ferah tutun
    Leepten çıktım su an bi ağrım yok kanamam yok iyiyim çok şükür

Durum
    Delicezeytin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Mağdurum iyi olmana çoook sevindim inan ki.. Bu mesajını bekliyordum.. Daha iyi olacaksın.. hadi geçmiş olsun bakalım

Bu Konu için Etiketler