Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Siğillerim kendiliğinden geçti neden ?

Durum
    Meowwa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Siğillerim kendiliğinden geçti neden ?

Merhaba , 2022 nisan ayında jinekoloğa gitmiştim ve bana genital bölgemde siğil olduğunu söylemişti . Bende teşhisten 2 gün sonra gidip yaktırmıştım . Sonra internette araştırma yaparken bu forumu buldum(Omg Allah’ıma şükür ki bulmuşum😋🫶&#127995
    Ve ahcc kullanmaya başladım hemen . Yaktırdıktan 3 hafta sonra tekrar siğil çıkmaya başladı vajina içinde ve alt kısımda . Bende tekrar yaktırmaya üşendim ve gitmedim . Ama bu gün fark ettim ki vajina dışındaki o bir sürü siğil gitmiş ve sadece vajina içindekiler kalmış . Anlamıyorum nasıl kendi kendine gitti . Hiçbir işlem veya bir şey sürmedim , jilet de kullanmadım . Uff biraz kafanızı şişirdim ama sormak istediğim , internette kendi kendine siğilin geçmediği yazıyordu . Bu siğiller nasıl geçti ? 🥹

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Siğillerim kendiliğinden geçti neden ?

Yaktırmaya üşeniyorsanız, dondurma secenegini de kullanabilirsiniz dermatologlar yapıyor. Ama üşenip öylece bırakmak hiç doğru değil, hele ki ahcc'ye güvenip bırakıyorsanız çok yanlıs ahcc kullanırken o sigiller düzenli olarak yok ettirilmeli, ahcc sizin sigillere etki etmez. ayda 1 veya 2 kez gidip yaktırmalı ya da dondurmalısınız.
    Bazen öyle sigil kaybolması olabiliyor, tekrar da cıkabilir, forumfa birkaç arkadaşın basına gelmiş. Vajina icinde sigilin varsa da bence derhal mudahale ettirmelisin, bu sekilde ahcc'den de maksimum fayda alamazsın çünkü, vücudunda hpv yükü çok fazla ve onu yok etmek için bir şey yapman gerekiyor

Durum
    Ayseyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Siğillerim kendiliğinden geçti neden ?

Vücudunun bağışıklığı ile hpv yi vucudundan atabilirsin siğillerde düşer hpv de gider. Ama şimdi burda şu durum söz konusu. Eğer kanserlesmeye yakınsa bu riske değer mi ? Ama evet doğru sigiller kendiliginden geçebilir ama kendiliginden kanserde yapabilir. Vucudunda ki hpv virulansi belli seviyelere inmedikce sigil cikmaya devam edebilir. Mantikli olan düzenli kontrol müdahaleyle ve bağışıklık yükseltmek

Bu Konu için Etiketler