Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv teşhisi - çay ağacı aldara propolis

Durum
    laraeyl9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv teşhisi - çay ağacı aldara propolis

Merhabalar, forumda yeniyim. Çok bir bilgim yok ve her türlü önerinize açığım. Salı günü anüse doğru siğil farkederek kadın doğuma gittim ve bunların hpv olduğunu söyledi. Aynı zamanda floranın bozulmuş olması sebebi ile antibiyotik ve fitil tedavisine başladım. Doktor aldara verdi.

Siğillerim çok büyük değil. Anüse doğru 3-4 tane var sanırım.

Daha 23 yaşında olduğum icin doktor tehlike arz etmeyeceğini söyledi.

Ben şu an probiyotik ağırlıklı besleniyorum. 2 gündür 30 damla propolis içiyorum. Dün ilk kez aldara kullandım ve sanki küçüldü gibi geldi ama plasebo gibi bir etki de olabilir veya görmek istediğini görme gibi…

Sorum şu: aldara haftada 3 kez kullanılıyor. Ben aldara kullandığım günün ertesi günü çay ağacı veya elma sirkes sürebilir miyim? Bunlardan en etkilisi nedir? Çay ağacı, propolis ve elma sirkesini en cok duydum. Bilgi verirseniz çok sevinirim.

Aynı zamanda anksiyetesi olan biri olarak bir an önce stres yapmadan bu süreci atlatmak istiyorum.

Teşekkürler herkese geçmiş olsun

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Hpv teşhisi - çay ağacı aldara propolis

Merhaba
    Stres yapma
    Atlatacaksın
    Stres Hpv den daha tehlikeli
    Propolis güzel bir tercih
    Yanına d3 k2 ekle
    Propoliste Kafeik Asit Fenetil Ester var
    Ne olduğunu ve ne işe yaradığını araştırmanı tavsiye ederim

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hpv teşhisi - çay ağacı aldara propolis

Merhabalar geçmiş olsun öncelikle, ben de senin gibi kaygılıydım. Şöyle ki aldaranın asıl görevi; sigil kücültmek veya yok etmek değil. Aldara sadece oradaki viral yükü azaltmayı amaçlar. Yani sigiller kuculuyor olabilir veya gerçekten 1-2 tane sigil de gidebilir, olabilir böyle şeyler ama aldaradan beklentimizi iyi yönetmeliyiz ki; hayal kırıklıgı olmasın. Ben de hpv'nin baslarında 4 ay aldara kullandım. Verdigim parayı hakettigini dusunmedim, sonra forumda bi anket yaptık memnun kaldınız mı fiyat ve aldaranın etkisi konusunda; %90 memnun kalmamıstı cok sasırdım hepimiz aynı seyi dusunuyoruz diye. Ama tabi 2-3 ay falan kullanabilirsin denemekten zarar gelmez, bu yolda her şeyi deneyebiliriz zarar vermeyen ve olumsuz etkileri olmayan.. Belki sende cok etkili olacak yani.
    Oradaki viral yük azalınca, hpv'den dolayı cıkan sigillerde de azalma görülebilir, ama bazılarında görülmüyor da. Doktor ilk etapta bana haftada 3 demişti ama bi vakitten sonra haftada 3 kullanmanın tahriş edeceğini görmüştüm ve forumda tahriş olanlarda vard, genital bölgede hassasiyet ve deride incelme hissi yaratıyor öyle söyleyeyim.
    Neyse ben haftada 2 kullandım, bu sekilde tahriş olmadı, tahriş olursa böyle yapabilirsin.

Bunun dısında sigil cıktıgında gidip dondurabilirsin (dermatologlar) veya yaktırabilirsin (jinekologlar/ürologlar)
    Süreç bu şekilde.
    Durumun müsade ederse forumda ahcc kullananlar kategorisine bakmanı oradaki yazıları okumanı ve ahcc fikrini düşünmeni öneririm, pahalı bir takviye ama o şekilde kurtuldum, kurtulduk. Eğer durumun yok ise en azından ahcc ile kıyas etmem fakat bağışıklığını sabit tutmaya yarar; imutor veya arwell alabilirsin eczaneden.

Bu Konu için Etiketler