Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv nasıl bulaştı deriz ?

Durum
    patirik3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Hpv nasıl bulaştı deriz ?

Çok saçma biliyorum utanarak soruyorum evleneceğiniz kişiye hpv yi nasıl söyleyebiliriz bu yüzden hayatıma kimseyi alamıyorum çoğu insan hiç pahasına kullanmak ister ama evlenmek isteyen insan kabul etmeyebilir tıkandim kaldım fikri olan paylaşabilir mi 😓😓😓

Durum
    Canerr7899 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Hpv nasıl bulaştı deriz ?

Alıntı patirik3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok saçma biliyorum utanarak soruyorum evleneceğiniz kişiye hpv yi nasıl söyleyebiliriz bu yüzden hayatıma kimseyi alamıyorum çoğu insan hiç pahasına kullanmak ister ama evlenmek isteyen insan kabul etmeyebilir tıkandim kaldım fikri olan paylaşabilir mi 😓😓😓
    Muhtemelen gerekli önlemleri alırsan ve tedavi olursan 6 ay bilemedin 12 ay içinde negatif olup virüsü vücüdundan atacağın için karşı tarafa açıklama yapmana da gerek kalmayacak

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Ben de @Caner'in yazdığına katılıyorum, eğer şu an ''evleneceğin kişi'' hayatında değilse, hpv'yi daha tanımadığın belki de önümüzdeki 3-4 yıl içinde zaten evlenmeyeceğin birine nasıl anlatırım'ı düşünmene gerek yok
    Hpv'nin nasıl bulaştığı da belli. %99,9 CİNSEL YOLLA BULAŞIYOR. HAVLUDAN, HAVUZDAN, ÇARŞAFTAN, UMUMİ TUVALETTEN, EV TUVALETİNDEN vs. BULAŞMAZ ASLA.

Durum
    melina17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Yani soyle; yarin birisiyle tanisip cok asik olup 6 ay icinde evlenebilirsin. Varsay ki bu hastalikla hic tanismamis olsaydin cinsel gecmisin olup/olmadigini bilmeyecek miydi, anlamayacak miydi bu kisi? Simdi degisen sey su, sen insanlarin 85%inin bir sekilde karsilasacagi ve vucuttan atilabilen virusle karsilastigini fark etmissin. Bunu karsindaki insana anlatabilir, cinsel birliktelikte o kisiyi de kendini de koruma altina alacak yontemlerle ilerleyebilirsin. Hem forumda hem internette bunun yollarini anlatan binlerce kaynak var. Karsindaki insan seni durust olmana ragmen, bu virus icin yargiliyorsa zaten sal gitsin; hastalikta saglikta demisler neticede

Durum
    Portakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Yendiğim hurmalar .... 😂

Açık açık her şeyi anlattım. Anlatmasaydım acaba ne olurdu düşündüğüm de içten içe sanırım beni bozardı. Nüks ettiğin de veya bulaş olduğun da mahçup olurdum.

Durum
    melina17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Portakal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yendiğim hurmalar .... 😂

Açık açık her şeyi anlattım. Anlatmasaydım acaba ne olurdu düşündüğüm de içten içe sanırım beni bozardı. Nüks ettiğin de veya bulaş olduğun da mahçup olurdum.
    Ay di miii. Zaten yasadiklarimiz yeterince stres yaratiyor bir de neden baskasi icin kaygi, utanc, stres, bir seyleri gizleme gibi hislerle yasayalim ki.

Durum
    Tecrübeli Üye

Arya sen iyiki varsın bana güç veriyorsun canım benim 🙏 Fakat şöyle bir problemimiz var benim Emes gibi bı kronik hastalığında var o yüzden vücuttan hemen atamıyorum 2 yıl olcak sanırım bana ☹️ 4 kere felan koter oldum Suat tek tük var ama ne bilim 😔

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de @Caner'in yazdığına katılıyorum, eğer şu an ''evleneceğin kişi'' hayatında değilse, hpv'yi daha tanımadığın belki de önümüzdeki 3-4 yıl içinde zaten evlenmeyeceğin birine nasıl anlatırım'ı düşünmene gerek yok
    Hpv'nin nasıl bulaştığı da belli. %99,9 CİNSEL YOLLA BULAŞIYOR. HAVLUDAN, HAVUZDAN, ÇARŞAFTAN, UMUMİ TUVALETTEN, EV TUVALETİNDEN vs. BULAŞMAZ ASLA.
    Arya sen iyiki varsın bana güç veriyorsun canım benim 🙏 Fakat şöyle bir problemimiz var benim Emes gibi bı kronik hastalığında var o yüzden vücuttan hemen atamıyorum 2 yıl olcak sanırım bana ☹️ 4 kere felan koter oldum Suat tek tük var ama ne bilim 😔

Bu Konu için Etiketler