Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: kronik servisit ve hpv

Durum
    divoria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

kronik servisit ve hpv

Biopsi sonucum kronik servisit çıktı ve doktor bi tedavi önermedi hpv olduğumdan beri geçmeyen akıntım var servisit olup tedavi gören var mı kriyoterapi diye bir şey varmıs yada leep ve 1 sene oldu hpv testi yeniledim hala pozitif 1 sene içinde geçmezse kronikleşiyor mu yoksa 2 yılda da atan var mı psikolojim alt üst olmus durumda ayrıca erkek arkadaşımın test yaptırması için yer bulamıyoruz siğil yok izmirde nereye gidebiliriz lütfen bilenler sorularıma cevap versin

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: kronik servisit ve hpv

Ben ve birçok kişi takviyeler kullanarak 2 yılda falan attık, bazıları 3 yıl. Genel olarak kullandıgımız takviyeler şunlardı forumda: başta ahcc, onun dışında propolis, d vitamini düşük olanlar d vitamini kullanıyor mesela, kan degerlerinizi gözden geçirtip eksik degerleri yükseltmek, sağlıklı beslenmek ve ''siğil çıktıkça'' ayda 1 veya 2 doktora gidip sigillerden kurtulmak gerekiyor, öyle beklememek gerekiyor.

Durum
    divoria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben ve birçok kişi takviyeler kullanarak 2 yılda falan attık, bazıları 3 yıl. Genel olarak kullandıgımız takviyeler şunlardı forumda: başka ahcc, onun dışında propolis, d vitamini düşük olanlar d vitamini kullanıyor mesela, kan degerlerinizi gözden geçirtip eksik degerleri yükseltmek, sağlıklı beslenmek ve ''siğil çıktıkça'' ayda 1 veya 2 doktora gidip sigillerden kurtulmak gerekiyor, öyle beklememek gerekiyor.
    bizim siğilimiz yok bu yüzden erkekte siğil olmadan test yapılmıyor izmirde bunu sormuştum ben aslında ve kronik servisitle ilgili bir şey bilen yok mu

Durum
    dikkatli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Merhabalar,

Benim de kolposkopi sonucum bugün çıktı.

Papiller endoservisit.
    saat 6 hizası, biyopsi:: -Kronik servisit olarak çıkmış.

Nedir bu acaba? Ben de aynı soruyu soracağım ama belki bşlgide bir güncelleme olmuştur. Doktor randevuma 5 gün var daha. Bu sonucu alanlar ne yaptı? Ben diğer cinsel yolla bulaşan hastalıklar testlerimi de yaptırdım birşey çıkmadı.

Bu hpv ile ilişkili mi? Yani bir doku bozulması mı demek yoksa sadece mikrobik bir durum mu?

Ben tip 6 ve 66 pozitiftim. 66 dan dolayı kolposkopi olmuştum.

Kronik servisitle tedavi olanların süreçlerini dinlemek çok isterim

Durum
    Admin

Alıntı dikkatli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Benim de kolposkopi sonucum bugün çıktı.

Papiller endoservisit.
    saat 6 hizası, biyopsi:: -Kronik servisit olarak çıkmış.

Nedir bu acaba? Ben de aynı soruyu soracağım ama belki bşlgide bir güncelleme olmuştur. Doktor randevuma 5 gün var daha. Bu sonucu alanlar ne yaptı? Ben diğer cinsel yolla bulaşan hastalıklar testlerimi de yaptırdım birşey çıkmadı.

Bu hpv ile ilişkili mi? Yani bir doku bozulması mı demek yoksa sadece mikrobik bir durum mu?

Ben tip 6 ve 66 pozitiftim. 66 dan dolayı kolposkopi olmuştum.

Kronik servisitle tedavi olanların süreçlerini dinlemek çok isterim
    cin ile ilgili bir şey yazıyor mu acaba?

Durum
    Tecrübeli Üye

Merhaba Arya,
    Hayır hiç birşey yazmıyor başka. Hsıl. Lsıl gibi birşeyde yazmıyor.
    Zaten bir bölgede ufak birşey görmüştü doktor. Ordan parça alınmıştı sadece.
    Smearde de enfeksiyon olduğundan tekrarlanması iyi olur gibi bişey yazıyordu. Doktor temiz demişti smear için.
    Fakat internete kronik servisit yazdığımda yine hpv ile alakalı şeyler çıkıyor.
    Acaba cin1 den bile önceki seviye falan mı diye düşündüm. Yoksa alakasız birşey mi

Durum
    Admin

Merhaba Arya,
    Hayır hiç birşey yazmıyor başka. Hsıl. Lsıl gibi birşeyde yazmıyor.
    Zaten bir bölgede ufak birşey görmüştü doktor. Ordan parça alınmıştı sadece.
    Smearde de enfeksiyon olduğundan tekrarlanması iyi olur gibi bişey yazıyordu. Doktor temiz demişti smear için.
    Fakat internete kronik servisit yazdığımda yine hpv ile alakalı şeyler çıkıyor.
    Acaba cin1 den bile önceki seviye falan mı diye düşündüm. Yoksa alakasız birşey mi
    bir şey var ama ne oldugunu ben de cözemedim. cin3 falan oldugunu sanmam cin1li bir şeydir belki. Doktor ne diyecek gittiğinde, buraya da yaz oldu mu?

Durum
    Tecrübeli Üye

Tabiki arya, mutlaka güncelleyeceğim burayı. Heyecanla randevuyu bekliyorum. Umarım bir tık da olsa olumlu şeyler söyler doktor ( baya korkuyorum hala

Durum
    Admin

Tabiki arya, mutlaka güncelleyeceğim burayı. Heyecanla randevuyu bekliyorum. Umarım bir tık da olsa olumlu şeyler söyler doktor ( baya korkuyorum hala
    hadi bakalım, görüşürüz

Durum
    Tecrübeli Üye

Merhabalar,
    Arya öncelikle sana bu forumu açtığın için binlerce teşekkür ederek başlamak istiyorum.

Biraz önce doktordan çıktım ve aşşırı sinirlendim. Ben istanbulda 2 ay kadar önce gelişim tıpta hov genotiple e yapıp öğrendim sonucumu. Daha sonra smear oldum 1 ay kadar sonra. Onda yüksek enfeksiyon gibi birşey yazıyordu. Doktor birşey yok dedi. Zaten kolposkopi tarihi vermişti tip 66 taşıdığım için.
    Kolposkopiyi de 15 gün kadar önce oldum. Sonucu da geçen gün çıktı. İşte 4-5 gün somrasına da göstermek için randevu aldım. Fakat ben şehir değiştirdim. Bu testlerin hepsini istanbulda yaptırdım.
    Şuan izmirdeyim.
    Burdaki doktorda zaten yoktu inanılmaz garip bir asistanı vardı. Smearin tekrar alınması gerekiyo ve hpv testini tekrar yapacağız. Yine yüksek riskli çıkarsa o zaman kolposkopiye göndereceğiz dedi.
    Ya ben bunların hepsini zaten yaptım. Kolposkopi sonucum var. Artık smearin ne önemi var ki dedim. Kolposkopiyi de yeni oldum görüyorsunuz dedim.
    Yok işte smear de enfeksiyon çıkmış, tekrar yapın diyor bakın dedi.
    Neyse iş uzadı. Ben smear vermeyeceğim tekrar sağolun dedim çıktım. Zaten kolposkopi de keonik servisit çıkmış sadece dedim. Servisit mi dedi suratıma baktı falan.
    Böyle bir saçmalık yok değil mi arkadaşlar?
    Yani kolposkopi, smearden daha kapsamlı bir tetkik değil mi? Ben her 15 günde bir smear ve kolposkopi mi vereceğim

İzmirde iyi bir kadın doğum doktoru tavsiyenize çok ihtiyacım var. Sonuçlarımı gösterebileceğim.
    Aa bu arada özel hastane de değil. Para almak için yapıyor dicem o da değil. Baya devlet hastanesi.

Hastaneden çıkınca daha sinirliydim aslında. Yeter ya dedim. Cin1-2-3 birşey yok, takviyelerime ve yeme içmeme dikkat edeceğim ve bir süre unutacağım dedim ama şu kronik servisit olayını çözmek istiyorum. Bir sorun varsa ilerlemeden ondan da kurtulayım istiyorum.

Ama burdaki bilgileri okumamış olsaydım kesin hüngür hüngür ağlıyor olurdum şuan. Geçmek bilmez bir hastalığa yakalandım, hastanelerden çıkamayacağım diye düşünürdüm. Ama burası sayesinde biliyorum insanların deneyimlerini, hangi yolu izlediklerini. Ve bu tavrın yanlış olduğunu görebiliyorum.
    Arya gerçekten harika bir adım bu sayfayı açmak, emeklerine sağlık.

Çok uzattım konuyu galiba

İzmirde kadın doğum doktoru da önerirseniz, hatta birde dermatolog. Siğilleri yaktırmam için. Haarika olur