Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 29 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: kronik servisit ve hpv

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: kronik servisit ve hpv

Alıntı dikkatli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaa Arya çok teşekkürler,
    Bu iyi haberin motivasyonuyla sigaraya tamamen elveda diyorum cidden

En kısa zamanda negatif haberimi de böyle veririm umarım.

Elbette ki burdaki herkesten de "kurtulduuum" haberini en en eeeen kısa zamanda duymak dileğiyle 🥹🥲
    Amin inşallah canım, negatif haber yazısı yazıp umut ışığı olmadan göndermiyoruz hahahaha

Durum
    bursa__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Arya merhaba,

Maalesef devlet hastanesinde olduğum için kolposkopiyi, telefonla danışmam mümkün olmuyor.
    Hatta ben şehir değiştirdim. İstanbulda yaptırıp, sonucu alamadan izmire yerleştim. Sonucu bile sadece elden veriyorlardı. Ya kendim gitmeliydim yada yakınım. Zor bela maille istedim..

Kanseri düşünmemeye çalışacağım. Yani cin1-2 bile çıkmadı. Kronik servisit sadece. Bu cin1-2 mi demek?
    Yarın sabaha bir randevu buldum. Onkoloji jinekolojiden aldım. Umarım kolposkopi sonucumu bu sefer yorumlayabilecek bir doktora denk gelirim. Kanamayı da açıklayabilir umarım

Kronik servisit ve diğer detaylarla ilgili detaylı bir bilgi gireceğim burayada yarın umarım.
    Ne zormuş ya gerçekten bilen doktor bulmak. Gerçekten bu hastalığın en zor yanı sanırım bu tam bilinmemezlik ve herkesin başka birşeyler söylemesi...
    Merhabalar benim biyopsi sonucumda kronik servist çıktı büyük bir yaram olduğunu söyledi doktorum yakılması ve dondurulması kendisi yakmayı önerdi geçmeyen akıntılarım vardı yaktırdıktan sonra geçti o yoğun sarı akıntı. Cin1 den önceki evre sanırım kronik servist cin1 e dönme ihtimalide var. Size herhangi bir tedavi önermedi mi doktorunuz

Durum
    dikkatli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Merhabalar,
    Ben jinekoloji onkoloji bölümüne gösterdim sonucu. Bir üniversite hastanesinde. Orda da kronik servisitin hpv ile alakalı olmadığını söylediler. Gözle ve ultrasonla bakıldığında yara vs görmedi doktor, temiz dedi. Herhangi bir işlem de yapmadı bu yüzden. Kolposkopi ile bakıldığında servisit çıkmıştı.
    Siz özel hastane de mi tedavi olmuştunuz? Hangi hpv tipi ve tedaviniz nasıl ilerlemişti?
    Bir de doktorunuz mu bilgi vermişti servisitin hpv ile alakalı olduğuna dair..
    Şimdi içime şüphe düştü. Eğer öyleyse ben de önlemimi almak isterim.

Durum
    Tecrübeli Üye

Merhabalar,

Bu kronik servisit konusu benim kafamı bayadır oyalıyordu. Burda bazı arkadaşların kronik servisit sonucuna, doktorlar müdahale ediyor ve ordaki yarayı yakıyor yada donduruyorlar. Bazılarına ise birşey yapmıyorlardı. Ben iki farklı doktora gittim. Biri üniversite hastanesi jinekoloji onkoloji, diğeri ise devlet hastanesi. İkisi de müdahale etmiyoruz dediler. Hpv ile alakalı değil dediler.

Dr süleyman engin akhan hocayı takip ediyorum. Açıkcası fikirlerini çok da önemsediğim bir doktor. Hpv için soru cevap videoları çekiyor youtube'a. Özgeçmişini incelerseniz alanında çok önemli bir hekim olduğunu görebilirsiniz.
    Kendisine danıştım. Kronik servisitin hpv ile ilişkisi olmadığını, fakat kronik servisit olan hastalarda hpv'nin o alana daha rahat tutunduğunu söyledi. Ne yazıkki istanbulda yaşamadığımdan kendisine muayene olamadım. Sadece danışabildim. Burdan bile muazzam bir doktor olduğu aşikar. İdealist yaklaştığı çok belli mesleğine.

Neyse, ben bu cevapla birlikte, müdahale edilmesine karar verdim.

Öyle zor ki yani doğru cevaba ulaşmak.
    Devlet hastanelerinde ağızlarından cımbızla laf alıyoruz. Özel hastanelerde sırf para kazanmak için herşeyde işlem yapmaya çalışıyorlar. Ben şahsen doğru olanın ne olduğuna ulaşana kadar atla karayı seçiyorum

Benim için bu şekilde açıklığa kavuşmuş oldu, öğrendiğim bilgileri de sizle paylaşmak istedim.

Durum
    Admin

Merhabalar,

Bu kronik servisit konusu benim kafamı bayadır oyalıyordu. Burda bazı arkadaşların kronik servisit sonucuna, doktorlar müdahale ediyor ve ordaki yarayı yakıyor yada donduruyorlar. Bazılarına ise birşey yapmıyorlardı. Ben iki farklı doktora gittim. Biri üniversite hastanesi jinekoloji onkoloji, diğeri ise devlet hastanesi. İkisi de müdahale etmiyoruz dediler. Hpv ile alakalı değil dediler.

Dr süleyman engin akhan hocayı takip ediyorum. Açıkcası fikirlerini çok da önemsediğim bir doktor. Hpv için soru cevap videoları çekiyor youtube'a. Özgeçmişini incelerseniz alanında çok önemli bir hekim olduğunu görebilirsiniz.
    Kendisine danıştım. Kronik servisitin hpv ile ilişkisi olmadığını, fakat kronik servisit olan hastalarda hpv'nin o alana daha rahat tutunduğunu söyledi. Ne yazıkki istanbulda yaşamadığımdan kendisine muayene olamadım. Sadece danışabildim. Burdan bile muazzam bir doktor olduğu aşikar. İdealist yaklaştığı çok belli mesleğine.

Neyse, ben bu cevapla birlikte, müdahale edilmesine karar verdim.

Öyle zor ki yani doğru cevaba ulaşmak.
    Devlet hastanelerinde ağızlarından cımbızla laf alıyoruz. Özel hastanelerde sırf para kazanmak için herşeyde işlem yapmaya çalışıyorlar. Ben şahsen doğru olanın ne olduğuna ulaşana kadar atla karayı seçiyorum

Benim için bu şekilde açıklığa kavuşmuş oldu, öğrendiğim bilgileri de sizle paylaşmak istedim.
    Selam @dikkatli, nasılsın ?

Kronik servisitte nasıl bir müdahale oluyor ki, müdahale edilmesine karar verdim yazmışsın merak ettim?

Durum
    Tecrübeli Üye

Unhappy Cevap: kronik servisit ve hpv

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam @dikkatli, nasılsın ?

Kronik servisitte nasıl bir müdahale oluyor ki, müdahale edilmesine karar verdim yazmışsın merak ettim?
    Arya merhaba,

Öncelikle sorduğun için teşekkür ederim 🙏🏻
    İyiyim, sadece bazı işlemleri yaptırmaktan hala korkuyorum hala

Kronik servisit demek aslında, rahim ağzında yara demekmiş sanıyorum. Bazı vajinal muayenede doktorlar direkt görüyor o yarayı. Bazılarında ise sanırım yara küçük olduğundan, kolposkopide çıkıyor. İşte bu yara büyümesin, orda kalmasın vs diye aynı siğillere uygulanan yöntemler uygulanıyor. Yani ya kriyoterapi yada koterizasyon. Bu iki seçeneğide kadın doğum doktoru yapıyor.

Ben devlet hastanesine muayene olduğumda yaraya bişey yapmıyoruz dediler. Burda bazı özel hastaneye giden arkadaşlara ise koter uygulanmış mesela.

Hpv bu yaraya tutunduğu için, yani ben şöyle anlıyorum, aslında jilet yaptığımızda oluşturduğumuz mikro çizikler gibi bişey bu yara. Orda bir tahribat var. Hpv de ordan yerleşebiliyormuş. Bu yüzden cesaretimi topladığım zaman ilk işim kronik servisite hangi yöntem iyi olacaksa müdahale ettirmek. Ve tabi siğillerime de..

Umarım korkumu yenerim

Durum
    Paniklikız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Arya merhaba,

Öncelikle sorduğun için teşekkür ederim 🙏🏻
    İyiyim, sadece bazı işlemleri yaptırmaktan hala korkuyorum hala

Kronik servisit demek aslında, rahim ağzında yara demekmiş sanıyorum. Bazı vajinal muayenede doktorlar direkt görüyor o yarayı. Bazılarında ise sanırım yara küçük olduğundan, kolposkopide çıkıyor. İşte bu yara büyümesin, orda kalmasın vs diye aynı siğillere uygulanan yöntemler uygulanıyor. Yani ya kriyoterapi yada koterizasyon. Bu iki seçeneğide kadın doğum doktoru yapıyor.

Ben devlet hastanesine muayene olduğumda yaraya bişey yapmıyoruz dediler. Burda bazı özel hastaneye giden arkadaşlara ise koter uygulanmış mesela.

Hpv bu yaraya tutunduğu için, yani ben şöyle anlıyorum, aslında jilet yaptığımızda oluşturduğumuz mikro çizikler gibi bişey bu yara. Orda bir tahribat var. Hpv de ordan yerleşebiliyormuş. Bu yüzden cesaretimi topladığım zaman ilk işim kronik servisite hangi yöntem iyi olacaksa müdahale ettirmek. Ve tabi siğillerime de..

Umarım korkumu yenerim
    merhaba benimde kronik servisit çıktı doktor bana deflagyn önerdi bende hpv16 var rahim ağzındaki tahribatlari düzenliyor istersen sende al kullan

Durum
    Tecrübeli Üye

Unhappy Cevap: kronik servisit ve hpv

Alıntı Paniklikız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba benimde kronik servisit çıktı doktor bana deflagyn önerdi bende hpv16 var rahim ağzındaki tahribatlari düzenliyor istersen sende al kullan
    @paniklikız çok teşekkür ederim tavsiyen için.

Ben kolposkopi ve hpv tipleme testi sonrası kadın doğuma ve jinekoloji onkolojiye göstermiştim sonuçları.
    Onlar şimdilik hiç birşey yazmadılar. Doktor tavsiyesi olmadan kafama göre bişey kullanmaya çekiniyorum

O yüzden tekrar teşekkür ederim tavsiyen için. Deflagyn jeli forumda çok duydum. Çok olumlu etkileri de var, hpvyi baya gerilettiğini biliyorum. Umarım sana da çok iyi gelir.

Ben kendim için şimdilik biraz daha araştıracağım 🙏🏻

Durum
    Admin

Alıntı Paniklikız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kimseye bir ilacı ''sen de al kullan'' tarzında tavsiyeler vermeyelim olur mu? Bir kimse, alıp da kullanıp da başına bir şey gelirse senin bu yazın sorumlu görev gördüğü gibi, yönlendirici de olur. Besin takviyeleri konusunda birbirimizi yönlendiriyoruz çünkü bunlar ilaç değil, ama ilaçlar konusunda hassas olalım. Zaten @dikkatli doktorun önermediği bir şeyi kullanmayacak kadar bilinçli biriymiş