Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Desteğinize ihtiyacım var

Durum
    siyahkugu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Desteğinize ihtiyacım var

Merhaba, geçen hafta smear testi için gittiğimde doktorum siğil farketti. HPV genotiplendirme testi istediğimi söyledim ama 26 yaşında olduğum için gereksiz olduğunu söyledi ve aldara krem yazıp beni gönderdi. Benim içim rahat etmedi ve bir hastaneye gidip teste girdim ve sonuçları görünce dünyam başıma yıkıldı. Ne yapmalıyım ne etmeliyim şokumu atamıyorum. Desteğinize çok ihtiyacım var. Sonucu paylaşıyorum.

SONUÇ: HPV 6 Pozitif (++), HPV 42 Pozitif (+++), HPV 16 Pozitif (+), HPV 56 Pozitif (++), HPV 31 Pozitif (+)

+: Düşük miktarda pozitif,
    ++: Orta miktarda pozitif,
    +++: Yüksek miktarda pozitif. Genital sürüntü örneğinden izole edilen DNA kullanılarak yukarıda açıklandığı biçimde multipleks PCR uygulanmıştır.

Durum
    Tecrübeli Üye

Cevap: Desteğinize ihtiyacım var

Bu arada smear temiz.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Smear testlerinde %25 yanılma payı var ve bu yabana atılacak bir rakam değil. Özellikle iltihap vs varsa sende, o iltihap giderildikten sonra da bir smear yaptır derim. Tip 56 inatçıdır biraz, ben taşıyordum 5-6 yıl önce ordan biliyorum, tip 16 zaten biliyoruz o da inat. Öncelikle şu andan itibaren kendine 1bucuk yıl ver. Ve sağlıklı bir beslenme düzenine geç derim. Ana hedefin bagısıklık yükseltmek olmalı; bagısıklık yükselten besinleri yazayım bildiklerimden ama sen de arastır: yesil carliston biberde cok fazla c vitamini var, kışın kivi full c vitamini, yazın çilek, kiraz bagısıklık yükseltir, kefir içebilirsin arada, yesil çay hpv geriletir bilimsel olarak kanıtlı.
    Biraz fazla tipin var normalde üstelemem ama durumun varsa ahcc'ye baslamayı düşünebilirsin ve mümkünse net 1 sene düzenli kullan derim. Çok fazla tip olması 6 veya 9 ay yetmeyecektir diye düşünüyorum. Bu tiplerin hepsi bir anda gitmez, senin çabanla belki 1 maks 2 tanesi gider bir sürede ama etkili bir şeyler yapmak lazım ki, çok uzun olmayan bir vadede işe yarasın.

Durum
    Tecrübeli Üye

İyi ki varsın. İnan zaten forumda hep yazıyorsunuz bunları, hepsini okumuştum araştırmıyor da değilim ama o ilk sonuç çıktığında yine de “ne yapacağım şimdi” kaygısı bir daha basıyor. 2 kez smear verdim bir kaç ay arayla. İkisi de temiz çıktı. Kolposkopi yapılacak. Bunları atlatırsam ben de tüm sürecimi paylaşıp, belki benim şu anki psikolojimde olacak kişilere destek olmuş olurum…

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Smear 2 kez temiz çıktı ise ve gerçekten de temizsen şu an korkmanı gerektirecek bir şey yok rahat ol temizsin ama yine de salık vermeden hemen bünyemizi güçlendirmeye bakalım, hpv ancak yüksek bir bagısıklık sistemi ile vücuttan gider. Kolposkopi yapılacak olması iyi bu arada çünkü eger arka planda cin vs. varsa mutlaka çıkacaktır, smear ile çıkmayan şey çıkar. Umarım atlatırsın, geçmiş olsun ne demek, ben sadece yazarak yardım etmeye çalışıyorum