Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Uzun sure farkedılmeyen pozıtıflım

Durum
    Calimero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Uzun sure farkedılmeyen pozıtıflım

Merhaba 42 yasında 3 cocuk annesıyım.hpv teşhısı yenı aldım.12 sene evvel yara koter işlemi yaptırmıştım belki de daha o zaman pozıtıf olabıleceg7mı dusunuyorum.ustune 2 cocugum daha oldu benım et benı sandıgım aslında sıgıl oldugunu yenı oğrendıgım bır tek sıgıl var .rutın muayene gebelık ızlemı derken defalarca muayene olmama ragmen bu bolgede oluşabılecek siğiller için hpv bakılması gerektiğini yine kontrol amaçlı gıttıgım unıversıte hstanesı de öğrendım.smear testım temız hpv tıp 16 18 dısında yuksek rısk dna saptanmıştır dıyor.
    Kafamda deli sorular.
    Yıllarca ben bunu nasıl anlamadım okadar jinekolojik muayene olmama ragmen gerek devlet gwrek özel ıkı normal bır sezeryan dogımum var.hıcbır doktorda bunun takıp gerektıren bırsey oldugunu soylememesı.ve şimdi bu gercekle tanışmış olmam .tek eşliyiz 20 yıllık mutlu bır evlılıgım var sadakat problemını mı dusunmem gerek once odaklanmam gereken saglıgım tabıkı
    Bukadar uzun sure pozıtıflıkle yaşayan varmı çocuklarımada gecermı teşekkur ederım

Durum
    İptalediyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Uzun sure farkedılmeyen pızıtıflım

Merhaba kalimero, doğum yolu ile anneden bebege geçebiliyor diye okuyoruz.. ikinizin de ilk ve tek eşi birbiriniz miydiniz? Başka bilinen bir temas, tam birleşme olmasa da yeterli deniyor bu lânet virüsün bulaşması için.. bir de havuz tuvalet efsanesi var tabii…

Durum
    Yeni Üye

Merhaba .evet ıkımızın de ılk ve tek eşliliği.asla ve katt a evet ınanması zor bılıyorum ama böyle.tekrarmı test yaptursam bılemedım.kocamda zaten siğil yok sadece bende var.siğil olmayınca erkegın bulaştırması olmuyor dıyor kaynaklarda .
    Bebeklere gecsede vucut atıyormuş .

Durum
    Bergkamp1859 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bu kadar yıl siğil olup smear temiz olması imkansız gibi bir durum. Bence testinizi tekrarlayın. Eşinize bulaşmaması ayrı garip bir durum. Ya çok şanslısınız yada o siğil değil

Durum
    Yeni Üye

Aynen bu ıhtımalıde dusunuyor içinden cıkamıyorum.ay sonunda onkolojı jınekolojoden randevu aldım daha net anlaşılır umuyorumkı

Durum
    Ayseyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cinsel ilişki dışında bulaşma ihtimali şehir efsanesi açıkçası, sigiliniz ne kadar süredir vardı ? Sigiller çok küçük de olabiliyor. Kil koku gibi. 16-18 tip zaten çok siğil cikartmaz. Hatta siğil cikartmadiklari icin daha çabuk bulasiyorlar. Üzgünüm ama cinsel iliski disinda bulasmasi sehir efsanesi. Doktorlar her türlü ihtimal olabilir derler, onlar icinde zordur zaten, sadece cinsellikle bulasiyor diyip insani zan altında birakabilmek. Tekrar test verin. Belkide hpv değildir. 20 senedir tip 16-18 smear temiz cikmasi... Ki mantiken 20 sene once kapmis olsaniz ilk iliskinizden, vucuttan atılmış olmasi gerekirdi. 20 senedir smear temiz olmasida garip, en riskli tiplerken.

Ya sizde hpv yok test yanlış yada esinizden kapalı çok olmadı

Durum
    Yeni Üye

Eger o lezyon siğilse yaklaşık 12 senedır var ben hep et benı sanıyordum .bayagı ele gelır cınsten tumsek.8 sene once dogum yaparken epudıral normal hazır uyusukken doktor b6nuda alalımmı dedı ben yok dedım.dogum bıtmış bır an once odama gıtmek ıstıyordum benı rahatsız etmedıgını ıfade ettım.orda bıyle bır kutlenın olmadıgı nı ıfade etseler coktan aldırırdım.
    Yanı bendekı tek bulgu uzun sureler taşıdıgım. Bu lezyon dojtora gıtme sebebımde tamamen kotrol amaclı yaş geldi smear mamografı cektıreyım dıye herhangı bır sıkayetım yoktu.
    Doktor lezyonu gorunce ama yıne sesını cıkarmadı hepatıt hpv smear mamografı vajen ultrason hepsını ıstedı .orda sadece hpv cıktı .anksıyete gecırecegım.aklım hafzalam almıyor gercekten.eşimde araştırıyor sürekli onda siğil yok bulaş olması için siğil olması gerekmış .oda bır doktora gorunecek.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Uzun sure farkedılmeyen pozıtıflım

Bence tekrar enfekte olmus olabilirsiniz yani @aysey'in dedigi gibi. 12 yıl boyunca taşısaydınız eşinizde de mutlaka olurdu diye düşündüm. Bu tip yıllar alan vakalar karmaşık oluyor.

Durum
    Bergkamp1859 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bu virüs omurilik içerisine saklanan lanet bir bakteri olduğu için maalesef 15 yıl 20 yıl latent kalıp daha sonra merhaba diyebiliyor. Umarım testler yanıltıcıdır. Umarım hpv enfeksiyonu değildir sizdeki.

Durum
    Yeni Üye

Umarım degıldır.su an elimizde tek kanıt benım et benı sandıgım şey çünkü o şekilde.bırde rutın konyrol için yapılan hpv testı.
    Peki bu siğil bukadar uzun sure durabılıyormu tek bır tane başka hıcbır yerde yok .eşimde siğil hiç yok.ve gercekten tek eşliyiz ilk ve tek eş.şehir efsanesi filan deniyor ama sanırım bunun altından başka birşey cıkacak .literatüre uymuyoruz.