Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv ile ilk tanişma ve ilk yapilmasi gereken

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hpv ile ilk tanişma ve ilk yapilmasi gereken

Alıntı Portakal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu Güncelleme;
    Bugün ilk dozumu oldum, nişanlım ile. Eczacı bende olacağım dediğim de aşı şaşırdılar. Erkekler de oluyor mu ya, onlara etkisi var mı, ilk defa olmak isteyen gördük vs diyip, bu konuyu araştıracaklarını söyledi.

Bende bu dediklerine şaşırdım nerede bu forumun aşı olan erkekleri djdjdk 😂 Neyse gardasil 9 ilk dozumu oldum. Vatana millete hayırlı olsun selamlar
    Erkekleri aşıya yönlendirmeyenler, yine doktorlarımız... Sanki erkekler taşıyıcı konumda olmuyormuş gibi, paso kadınlara aşı yaptırılmaya çalışılıyor

Durum
    Portakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Sanırım evet şahsen benim doktorum olmanda fayda var yakalansan da bu rahatsızlığa dedi. Bir de İstanbul Kadıköy de yaşadım bu durumu enteresan. Nüfus ve merkezi olmasına rağmen bu tepki hiç erkek bireyin gelmemesi vs.

Durum
    Notproblem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba portakal, benim de doktorum aşı olmamı söyledi. Yeni siğil oluşumunu önleyebilir ayrıca diğer tiplere karşı korur dedi. Bir kaç eczaneye gidip sorduğumda aşı yok dediler. İnsanlar getirtiyormuş dediğimde oralı olmadılar memleketime dönüp yaptıracağım ancak fiyatı merak ediyorum güncel fiyatı. Toplamda ne kadar ödeyeceksin? Bir de sizce aşı mı yoksa ahcc mi malum maddi şartlar ikisini de kaldırmıyor şu an için

Durum
    Kıdemli Üye

Merhaba not problem, ben ilk etapta yeşil biber günde 4 5 adet, günlük 6 adet Ahcc, 2 kupa Yeşilçay günlük rutin yaptım ve bunlrı yaptığımdan beri siğil çıkarmadım 6 aydır. En önemlisi de jilet de bu sürede bırakıldı.

Aşı olayına gelirsem ilk tercih bu benim fikrim bağışıklığım yükselmesi ve hastalıktan kurtulmam. Bu yüzden benim yolu öneririm. Aşı olmam da sebep faydası bile olmasa nişanlım tek olmasın diye manevi yönden onu yalnız bırakmamak adına da yaptırırdım. Bu tarafını da düşündüm çünkü sonuçta o benim için risk alıyorsa bende bir şeylerin riskini ne olursa olsun alırım kafasında yaklaştım. ( maddiyat, yan etki yönünden)

2 gardasil 9 için 3.850 TL para verdim. Aşımı da eczane de aldığım yerde sağolsun yaptılar. Tek doz fiyatı yani 1.925*3= 5.775 toplam olacak fiyat. Tabi bu enfslasyon dolar etkisi olmadan, her girdi sabitken güncel fiyat

Durum
    Notproblem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bende şu an dediğin gibi takviyeleri yapıyorum. Bir kaç ay bekleyeyim bari. Dün makasla keseyim dedim hunharca kestiğim için cildimde iki yeri kanattım şimdi kurbanlık koyun gibi bekliyorum bakalım ne olacak Başlayacam kılına da tüyüne de keşke zamanında lazer epilasyon olsaymışım

Durum
    Polisbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Portakal 6 aydır siğil çıkartmıyorum dedin acaba test falan verdin mi pozitifliği devam ediyor mu

Durum
    Kıdemli Üye

Notproblem dert etme geçiyor alışıyorsun. Ama mümkün olduğunca az yapmaya çalış çok uğraşma.

Polisbey bilmiyorum 2 3 ay önce pozitiftim ama şu an negatif olmuşumdur diye tahmin ediyorum. Nasip bakacağız testi aşı dan sonra verecektim. Bu ara kafam dolu haliyle masrafım da var evleneceğiz diye 1 2 ay içinde olacağım ama o zaman konuyu güncelleneceğim tekrar dan.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Notproblem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende şu an dediğin gibi takviyeleri yapıyorum. Bir kaç ay bekleyeyim bari. Dün makasla keseyim dedim hunharca kestiğim için cildimde iki yeri kanattım şimdi kurbanlık koyun gibi bekliyorum bakalım ne olacak Başlayacam kılına da tüyüne de keşke zamanında lazer epilasyon olsaymışım
    Dikkat et hpv o cilt çatlaklarından içeri giriyor o kadar dipten kesmeye çalışma, çoook gerekli durumlarda tüy dökücü yapabilirsin ama gerçekten gerekirse.

Durum
    Kıdemli Üye

Konu güncelleme.
    Bugün gardasil 9 aşımın 2. Dozunu oldum.

Durum
    Sena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Portakal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu güncelleme.
    Bugün gardasil 9 aşımın 2. Dozunu oldum.
    Selammm testini yaptırdın mııı