Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Koltuk alti sigili acil

Durum
    Vitor100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Koltuk alti sigili acil

Koltuk alti sigili zararlimi kanser yaparmi

Durum
    HpvSoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Koltuk alti sigili acil

Genital hpv nin hpv 11 in koltuk altında sigil yaptığı vaka var evet ellerde de var nadir de olsa elde çok zor bulaşması da yani ekstra hastalığınız olması lazım bullous phampigoid hastasiydi eline bulaşan o da elleri sürekli yanık yarasi gibi oluyor.Ama koltuk altında olan öyle de değil hatta genital hpvye bile rastlanmadı durumda sadece koltuk altında hpv 11 var.Kanser dersen yani öyle bisey görmedim.Bulasma da genital bolgenle isin varken orani tras etme yani ayrı ayrı zamanlarda yap bunları.Hidradenitis suppuroviata da olabilir oradaki yag bezlerinin iltahabi da olabilir.Illa hpv diye bisey yok.Bir süre sonra küçülme ya da yayılmama olur zaten koltuk altına bulaşması zor ihtimal.Kanser dersen hiç sanmıyorum kanser yapan türünün bulaştığını.Sigil de kanser yapmaz.

Durum
    Vitor100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı HpvSoru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genital hpv nin hpv 11 in koltuk altında sigil yaptığı vaka var evet ellerde de var nadir de olsa elde çok zor bulaşması da yani ekstra hastalığınız olması lazım bullous phampigoid hastasiydi eline bulaşan o da elleri sürekli yanık yarasi gibi oluyor.Ama koltuk altında olan öyle de değil hatta genital hpvye bile rastlanmadı durumda sadece koltuk altında hpv 11 var.Kanser dersen yani öyle bisey görmedim.Bulasma da genital bolgenle isin varken orani tras etme yani ayrı ayrı zamanlarda yap bunları.Hidradenitis suppuroviata da olabilir oradaki yag bezlerinin iltahabi da olabilir.Illa hpv diye bisey yok.Bir süre sonra küçülme ya da yayılmama olur zaten koltuk altına bulaşması zor ihtimal.Kanser dersen hiç sanmıyorum kanser yapan türünün bulaştığını.Sigil de kanser yapmaz.
    Yayılma hiç olmadı. Hep bir tane var. Boyunda da öyle var. Korkuyorum açıkçası kanser yapar diye bir yerde burda galiba görmüştüm genital bölge harici kanser yapmaz deniyordu

Durum
    Kıdemli Üye

https://www.jaadcasereports.org/arti...205-4/fulltext bunun gibi ama dediğim gibi bulaşması çok zor böyle zaten nasıl bulaştığı ve neden bulaştığı bilinmiyor diyor hiv de değil genital hpv deyok.Soyle genitalini tras ettiğin tras bıçağıyla koltuk altını tras edersen sonra olur sanırım bir tek öyle.Yani bu tarz vakalar çok az ve genellikle ter bezi iltahabj oluyor.

Durum
    Kıdemli Üye

Kanser de yapmaz o bölgede hpv.