Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yeni hikaye :)

Durum
    Afitap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Yeni hikaye :)

Herkese merhabalar. Öncelikle forumda yeni olduğum için başlık açmama gerek var mıydı bilemiyorum ama hikayemi anlatmak istedim. Çünkü her gece deflagynden sonra foruma giriyorum buradaki hem hikayeleri hem bilgilendirmeleri vs okuyorum tek olmadığımın farkındayım. 31 yaşındayım hpv ile Ocak ayında tanıştım. Kasım aralık gibi erkek arkadaşımda siğil çıktı. Aslında tam kasığında değildi üst iç bacaktaydı. Şüphelendik ama hpv hakkında bilgimiz yoktu en büyük eksiklik bu malesef. Çünkü çalışan ve sağlık için maddi harcama yapabilecek insanlarız. En azından bu yaşa kadar aşı yaptırmış olabilirdik. Neyse doktora gitti yaktırdı ama doktor tipleme veya test yapmamış hpv demiş direkt 15 gün sonraya kontrol verdi. O arada (Aralık sonu) bende gittim smear ve hpv testi yapıldı. Smear ascus hpv riskli 5 tip. (16,26,53,59,56) şuan gayet sakin yazıyorum ama o günlerde baya her dakika ağlıyordum abartmadan her dakika bu sonuçları Ocak ayında aldım doktorla görüştüm kolposkopi yapılmasını söyledi ne olduğunu anlattı şubatın ilk haftası hemen yaptırdım. Henüz yaptırmayan merak edenler için belirteyim. Korkulacak bir işlem değil normal kontrolden farkı baskı olduğu için bölgede çok çişin var gibi bir rahatsızlık hissediyorsun. Doktor parçada aldı bu işlemde dayanılmayacak gibi değil ama sıfır acı diyemem. İşlem sonrası duygusal olarak çok kötü oldum ağladım yine bu kadar drama gerek yok güçlü olun sormak istediklerinizi bana sorun. Çünkü düşündüm konuşabileceğim sorabileceğim daha önce bunları yaşayan biri olsaydı çevremde bu kadar olumsuz olmayacaktım. Sonuç temiz geldi çok şükür sorun yok. Doktor bana ilk randevuda silver shine ahcc önermişti günde 6 tane sabah öğlen akşam ikişer tane. Erkek arkadaşımın doktoru sadece ahcc demiş sabah akşam birer tane için yeterli diye. Araştırırken time healtye denk geldim ve ikimizede onu sipariş verdim. 15 ocaktan beri kullanıyoruz ama sabah akşam birer tane. Daha yeni 2 haftadır her sabah 6adete geçtim. Erkek arkadaşımın doktoru gerek yok o kadar ilaca demiş 6ayda geçmez 9ayda geçer aynısı araştırmalar bu yönde dediği için maalesef geciktim.
    Kendi doktorumda farklı önerdi. Gerçekten insan çelişkide kalıyor. Deflagyn önermişti onuda aldım ilk kutu bitti ikinci kutuya geçtim.
    Bu süreçten önce akıntım vardı. Ama mantar akıntısı gibi değil tam olarak ne olduğunu malesef anlamadım doktorun verdiği fitil antibiyotik vs etkilide olmadı. Daha fazla zaman kaybetmemek için deflagyne başladım. Akıntıma iyi geldi eskisi gibi bir akıntım yok. Gün içinde ilacın geldiği bir akıntı oluyor.

Hpv bize nereden bulaştı nerede yanlış yaptım diye malesef insan üzülüyor. Şuan erkek arkadaşım benim ilk kez beraber olduğum kişi. Malesef ayrıldık farklı hayatlarımız oldu. Ben bulaştırıcıysam 2021 yazında malesef şüpheli beraberliğim oldu. O yazın sonunda biz tekrar barıştık. Tabi ondan bana bulaştıysa bilemiyorum. Bunları düşünmemek lazım artık düşünürken malesef çok yıpranıyoruz. Bu arada iki doz 9lu aşımı yaptırdım. Tedavi süreci hem maddi hem manevi biraz yorucu ama duruma erken müdahale ediliyor pozitifliğiyle bakıyorum.

Herkese çok geçmiş olsun en kısa zamanda kurtulalım dualarım hepinizle.

Durum
    Şaşkın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Yeni hikaye :)

Hikayemiz benziyor. Bende 10 ocak da ilk hpv suphesiyle hem smear hem hpv testi aldirdim sanirim 23 24 ocak gibi kolposkobi yapildi. Benim 16 biopsi sonucumda cin1 geldi malesef. Ayni seyleri hissettim herkes gibi hele ilk 1 ay ruh gibiydim kimseye soyleyemedim sadece foruma giriyor yazi okuyor bazen umut doluyor bazende hikayelerle tetikleniyordum. Ama ilk 1 ay o kadar zordu ki hem ilk iliskimden kapmis olmak hemde 16 olmasi hemde gunluk hayatimda temizlik takintim olmasi cinsel yolla bulasan bir hastaligi kabullenmemi cok zorlastirdi. Simdi deflagyn kullaniyor ahcc iciyorum. Daha bilincli ve sakinim. Seninde benimde buradaki herkesinde gececek insallah. Gecmis olsun dileklerimle...

Durum
    Yeni Üye

Çok geçmiş olsun şaşkın. Bende hijyene çok önem veririm. Cinsellik içinde acele etmemiştim. Yaşayacağımız varmış. Doktorum 1 yıl sonra kontrole gel dedi beni bu geriyor. Deflagyn bittikten sonra ahcc devam edeceğim ama ne kadar devam etmem gerekiyor malesef bilmiyorum. Öğrendiğimden beri cinsel perhize devam ediyoruz. Teste kadar ahcc ve cinsel perhize devam etmeli miyiz? 5 yüksek tip olunca korkularım artıyor. Ve malesef sigarayı bırakamadım. Elektronik sigaraya başlamayı düşünüyorum ama hem nereden alacağım hem maddi olarak ilk alışta o da zorlayacak ama bırakamıyorum.

Durum
    Yeni Üye

Benzer durumda olanlara akıntı sorununuz var mıydı onu öğrenmek istiyorum. Akıntımın sebebi hpv mi farklı bir enfeksiyon mu sizce? Fitil ve antibiyotikle geçmedi. Fitil kullanırken akıntım yoktu ama bitince devam ediyor. Deflagyn kullanırkende yok bırakınca olacak diye korkuyorum.

Durum
    Cilekkiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Kolposkopinizde kronik servisit vs bişi çıktı mı? Genelde geçmeyen akıntı enfeksiyonun sebebi rahim ağzı iltihabı oluyo (servisit). Kendiliğindne geçeceğini söylüyorlar ama bilmiyorum yani. Ben de deflagyn kullanıyorum, kullanmadıgım gün baktım akıntıma beyaz kalın az bişiydi, iç çamaşırıma yansıyan rengi sarıydı sebebini bilmiyorum diğer hastalıklar için antibiyotik iğne ve hap tedavimi oldugum halde böyleydi. Servisit yüzünden mi? Enfeksiyonum devam mı ediyo artık bilmiyorum. Maya enfeksiyonu da olabilir dr şey demişti” cinsel aktif olmus olan kadınların hepsinin akıntı sorunu var önüne geçilmiyo artık demişti bilemicem valla. Akıntıdan önemli sorunlarım var hpv ve onun yarattıgı cin3 hücrelerim gibi. 9 MAYISTA kolpo olucam bakalım servisit fikan duruyo mu görücem.

Durum
    Purplecrystal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Çok geçmiş olsun. Hikayeni okurken kayıp gittim yine derinlere. Benim hikayemide okumak istersen http://www.hpvliyiz.com/showthread.p...ozitifli-hayat

Elektronik sigara kullanıyorum bana özelden yazarsan alabileceğin güvenli siteleri söylerim

Durum
    Yeni Üye

@Purplecrystal çok çok geçmiş olsun. Hikayeni okudum şimdi bütün bu işlemler inşallah şifa olur gerçekten maddi, manevi çok yorucu yıpratıcı. Leep işleminden sonra cerrahi sınırlar ile ilgili bri sonuç geldi mi sana? Çok yeni sanırım ama normal leep gibi değil anladığım kadarıyla daha az müdahale edildi? Erkek arkadaşımda olmasına rağmen bende gözle görülür hiç siğil çıkmadı. Doktor kontrolunde de siğilden bahsetmedi. Makat kısmında bir tane et beni var ama o eskiden beri vardı diye hatırlıyorum. Şuan dikkatimi o çekiyor. Ama siğil olsa doktor söylerdi sanırım artık her şeyden şüpheleniyorum.

Durum
    Kubasinska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Afitap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun şaşkın. Bende hijyene çok önem veririm. Cinsellik içinde acele etmemiştim. Yaşayacağımız varmış. Doktorum 1 yıl sonra kontrole gel dedi beni bu geriyor. Deflagyn bittikten sonra ahcc devam edeceğim ama ne kadar devam etmem gerekiyor malesef bilmiyorum. Öğrendiğimden beri cinsel perhize devam ediyoruz. Teste kadar ahcc ve cinsel perhize devam etmeli miyiz? 5 yüksek tip olunca korkularım artıyor. Ve malesef sigarayı bırakamadım. Elektronik sigaraya başlamayı düşünüyorum ama hem nereden alacağım hem maddi olarak ilk alışta o da zorlayacak ama bırakamıyorum.
    Selam. Öncelikle çok geçmiş olsun. Ahcc ile ilgili genelde min. 6 ay, yüksek riskli ve çoklu tiplerde ise yine min. 9 ay kullanımı önerilmiş forumda. Zaten takviye olduğu ve herhangi bir yan etkisi olmadığı için maddi olarak da çok zorlamayacaksa test yaptırana kadar kullanabilirsin bence. Yani ben olsam öyle yapardım. Sigara çok tehlikeli, ahcc ve aldığın diğer takviyelerle, yine doktor muayene ve test ücretleriyle bütçeni zorlarken üstüne cinselliğinden de uzun bir süre vazgeçmeyi göze almışken sigaraya devam etme durumu kendi ayağına sıkmak gibi geliyo bana, onca çabanın önündeki engel sensin öyle düşün. Ben 38 yaşındayım ve ne yazık ki bundan 7 yıl önce sigarayı bırakmış olmama rağmen tedirginim. Çok uzun yıllar çok fazla içtim çünkü. Doktorlar bırak sigarayı şu an içmeyi geçmişte içmiş olmanın bile atma hızını etkileyeceğini söylüyor. Yirmili yaşlardaki kadar kolay olmayacak bu virüsü atmamız. Alkol için benzer hisleri yaşıyorum ben mesela. Psikolojik olarak zorlandığımız zamanlardan geçiyoruz. Çoğumuz yalnızız ne ailemize ne sevgilimize ya da sevgili adayımıza bahsetmeye çekiniyor ve bu süreci desteksiz geçirmeye çalışıyoruz. Bazen çok fazla istiyorum içmeyi, gevşemeyi, unutmayı. Ama motivasyonum çok yüksek. Vazgeçtiğim, mahrum kaldığım onca şey varken yapamam diyorum kendime bunu. Yaşadığımız her olumsuz olayın olumlu başka olaylara vesile olduğunu düşünmek istiyorum. Şu an sigarayı bırakmakla gelecekteki olası başka hastalıkları da önleyeceğini unutma. Belki hpv’nin senin hayatındaki rolü de budur. )

En kısa zamanda iyileşmen dileğiyle, sevgiler. 💕

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Cilekkiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kolposkopinizde kronik servisit vs bişi çıktı mı? Genelde geçmeyen akıntı enfeksiyonun sebebi rahim ağzı iltihabı oluyo (servisit). Kendiliğindne geçeceğini söylüyorlar ama bilmiyorum yani. Ben de deflagyn kullanıyorum, kullanmadıgım gün baktım akıntıma beyaz kalın az bişiydi, iç çamaşırıma yansıyan rengi sarıydı sebebini bilmiyorum diğer hastalıklar için antibiyotik iğne ve hap tedavimi oldugum halde böyleydi. Servisit yüzünden mi? Enfeksiyonum devam mı ediyo artık bilmiyorum. Maya enfeksiyonu da olabilir dr şey demişti” cinsel aktif olmus olan kadınların hepsinin akıntı sorunu var önüne geçilmiyo artık demişti bilemicem valla. Akıntıdan önemli sorunlarım var hpv ve onun yarattıgı cin3 hücrelerim gibi. 9 MAYISTA kolpo olucam bakalım servisit fikan duruyo mu görücem.
    @Cilekkiz çok geçmiş olsun. Ne zaman cin3 olduğun belli olmuştu ilk kez mi kolposkopi yaptırcan?
    Benim smear ascus. Kolposkopi sonuçlarımı aşağıda yazıyorum;

Saat 3 hizası kronik papiller servisit
    Saat 6 ve 8 hizası kronik papiller endeservisit
    saat 12 hizası aktif kronik servisit
    Alt uterin segment, proliferasyon bulgusu gösteren endometrial doku fragmanları

Durum
    Kubasinska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Cilekkiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklısın akıntılar enfeksiyon kaynaklı oluyor. Benim de başımın belası uzun bir süredir. Bi ara da mantarla uğraştım neyseki o geçti. Antibiyotikler, fitiller vs kullandım defalarca. Kullandıktan bi süre sonra düzelir gibi olup tekrar başlıyor. Çok fazla antibiyotik kullanarak yararlı bakterileri de yok ettiğimizden flora bozuluyor ve bu kısır döngü hiç bitmiyor. Çok geçmiş olsun, güzel haberlerini alırız umarım.