Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv ile ilk tanişma ve ilk yapilmasi gereken

Durum
    Portakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hpv ile ilk tanişma ve ilk yapilmasi gereken

Herkese merhabalar arkadaşlar,
    Forumu bayadır takip eden birisiyim fakat üye yeni oldum iyileşip tamamen doğru şeyleri aksettirmeyi bekliyordum. Fakat henüz bu virüsü atamadığım için yaptığım hatayı size en azından aktarmak isterim.

Ben 1o Haziran 2020 tarihinde Surp Pirgiç Ermeni Hastanesi (Özel) Vahe Kösem'e muayene oldum. Ve ardından 16 Haziran 2020 tarihinde ameliyat ortamında siğillerimi yaktırdım. Yaklaşık 10 15 adet vardı sanırım. Doktorum ilk muayene de az görsede sonra ameliyat ortamında sayıların biraz daha fazla olduğunu görerek yakmıştır.

Sonrasında 1 2 max 3 aylık periyotlar ile kontrollere gittim. Kontroller de 1 veya 2 bazende hiç çıkmadı. Çıkanları verrutol ile küçükken kendim yapmamı söyledi ve bende yaptım. Aynı yerden asla bir daha çıkmadı. Fakat 2 yıl olacak ve hala tamamen gitmiş değil dün 1 tane daha siğil çıktığını farkettim ve o zaman dedim ki en azından benim gittiğim yoldan 1 kişi bile olsa uyarmalıyım onu bu yoldan döndürmeliyim. Bu yüzden bu konuyu açmak istedim.

Doktorum bana sen iyisin normalde bir kaç kere daha yakılır sende 1 tane 2 çıkıyor bazen çıkmıyor. Yüzde 90 bilmem kaç oranla herkes atıyor. İzlediğim videolar vs doktorlar falan filan neyse hepimizin yaptığı genel açıklamalar bilirsiniz işte. Bende buna güvenip ne AHCC ne takviyeler vs hiç almadım.

Abi azıda bir çoğu da bir. Bir kaç gün içinde AHCC başlıyorum ve yeni sayfa açıyorum. Kullanılması en zor tipine karşı kaçsa o kadar kullanacağım. Elbet ucuz bir şey değil herkes için ama sağlıktan da pahalı değil be abiii. Nelere para vermiyoruz dimi amaaa.... )

Sözün özü herkesin forumda ve Aryanın da basbas bağırdığı AHCC'yi kullanın, kesinlikle az da olsa çokta olsa kullanın. Sonuçta zamandan da sağlıktan da pahalı değil bu AHCC. Koskoca iki yıl belki 1 ayda bitireceğim işi 2 yıl oldu. Lütfen ama lütfen zarar gelmez bunu da yapmayın demeyin. Ben dememek için başlıyorum. Sonucunu bu entrye ileride gireceğim.

Diğer şey jilet kullanımını kesmedim tamamen ufakken görüp mudahale için doktoruma sorduğumda da bu konu da yapma etme tepkisi almadığım için devam ettim. Sonuçta pek çıkmadığından yayacak gibi bakmadığı için sanırım. Bunu da yapmayın ama bende bırakıyorum bunu bu entry de tamamen buradaki atlatmış kişilerin tecrübesine dayanarak yol izleyeceğim artık..

He bu arada ben 28 yaşında düzenli beslenen, sigara alkol kullanmayan ve 2 yıldır da cinsel ilişkisi olmayan biriyim. Bunlarla olacak iş değil sadece onu belirtmek istedim.

Uzun biraz entry oldu ama önemini anlatmak için yazmak istedim. İçim de bu konuda keşkeler çok lütfen sizde zaman kaybetmeyinnnn, sağlıkla kalın.... ))

Durum
    Lateralrise - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Hpv ile ilk tanişma ve ilk yapilmasi gereken

Merhabalar, çok geçmiş olsun öncelikle.
    Tamamen benim fikirlerimi yansıtan bir entry girmissiniz. Ben de ilk öğrendiğim an, direkt AHCC ve diğer takviyeleri sipariş vererek anında başladım. Çünkü biz oluruna birakinca süreç üzüyor. Bazen kroniklesebiliyor. Ne kadar doğru demişsiniz, nelere para vermiyoruz diye. Belki de 2 yıl önce bu adimlari atmaya başlamış olsaydınız su an kim bilir, negatif birisi olabilirdiniz. Herşeyin hayırlısı, hala geç değil.

Benim önerilerim; siğil farkettiginiz an hemen yakın(Ben Duoderm kullaniyorum oldukça memnunum). Siğil düştükten sonra iz kalmamasi için de Hametan krem uyguluyorum. Düzenli AHCC, Demir Çinko C B12 takviyesi aliyorum(Doktorumun yazdığı Ferrozinc kombosu). Günde iki kupa yeşil çay. Fast food ve trans şeker yok. Kötü karbonhidrat yok. Tamamen ev yemekleri. Günde 2 diş sarımsak. Sabah kahvaltısında yumurta, yeşil biber muhakkak olmalı. Düzenli uyku. Benim yaptıklarım bunlar ve ben daha ogreneli 1 hafta oldu anlayacaginiz çok hızlı başladım. Size de önerilerim bunlar olacaktır. Şimdiden bol sağlık diliyorum inşallah bir an evvel iyi olursunuz 🙏🏻🙏🏻☺️

Durum
    Bergkamp1859 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Portakal Selam.

Aynı hastanede Vaham hocanın hpv atılır demesi ama diğer doktorların atılamaz demesi çok garip. Bende aynı hastanede Serkis hocaya gitmiştim asla atılamaz diyordu, belkide haklı.

Ek olarak HPV kana karışmaz. Viremi yapmaz. Aldığınız takviyeler her insanın vücuduna göre değişik tepkiler içerebilir. Yoğun vitamin kullanmak ve bağışıklığı aşırı şişirmekte zararlı. Maalesef bende her yolu denedim ama durum hep aynı. Bu hastalıkla bazılarımız yaşamayı öğreneceğiz

Durum
    Kıdemli Üye

İlk olarak bende öneriler doğrultusunda ona gidecektim. Ama sonra bir sebepten ne olduysa Vahe hoca ya aldım. Ama su açıklamadan sonra iyi ki de gitmemişim diyorum ) doktor arkadaşlarıma da sordum. Hpv ile mücadele merkezine de veya bir çok videoda izledim elbet atılıyor deniyor. He hiç birini duymamış sormamış da olsam, vücudumuz o kadar mükemmel bir tasarım ki isteyip yapamayacağı bence bir şey yok )

O yüzden Bergkamp bu kafadan çık. Aman serkis senin umutlarini almış. Forumu biraz gez ne örnekler var. Nerelerden ne şekilde dönmüşler. İnan ve yapılması gerekenleri yap

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Yav atılamıyor olsa ben 5 yıldır ne yaşıyorum veya negatif olup giden arkadaşlarımızdan neden %90'ı ''ben tekrar pozitif oldum'' diye dönmüyor
    Arkadaşlar hpv atılıyor emin olun, eskiden atılamadıgı düşünülüyordu ama artık çok değişti.

Durum
    Bergkamp1859 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Serkis hoca zaten sırtından para dönen bi doktor. İlk ona gitmiştim. 70 li yaşlarda. Türkiyenin en büyük dermatolog kolsuz agopun öğrencisi. O bana bunu dediği gün zaten ilk ona gitmiştim kendimi tren raylarına atacaktım. Adam psikolojimi bitirdi. Sonradan bu siteyi farkettim. Kendime yediremedim bu illeti. Daha sonra çoğu doktorlara ve profa gittim. Elbette atılır dedi. Ama maalesef 10 yıl uğraşanda 15 yıl uğraşanda ne yapsa geçmeyende var. Umarım onlardan olmayız..

Durum
    Admin

Alıntı Bergkamp1859 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Serkis hoca zaten sırtından para dönen bi doktor. İlk ona gitmiştim. 70 li yaşlarda. Türkiyenin en büyük dermatolog kolsuz agopun öğrencisi. O bana bunu dediği gün zaten ilk ona gitmiştim kendimi tren raylarına atacaktım. Adam psikolojimi bitirdi. Sonradan bu siteyi farkettim. Kendime yediremedim bu illeti. Daha sonra çoğu doktorlara ve profa gittim. Elbette atılır dedi. Ama maalesef 10 yıl uğraşanda 15 yıl uğraşanda ne yapsa geçmeyende var. Umarım onlardan olmayız..
    Olumsuz düşünme, 10 yıl uğraşan var ama bunlar azınlık. Çoğu kişi tabii ki çabasıyla, emeğiyle 3-4 yıl içinde atıyor bence.

Durum
    Kıdemli Üye

Öncelikle herkese iyi akşamlar arkadaşlar.
    Sürecim yukarda özetli bir şekilde var. Güncel durumu zamanla burada devam ettireceğim. Ahcc 5. Kutu bitti. 3,5 ay yapıyor süre olarakta ve herhangi bir siğil belirtisi yok. Bilgilerinize… belki bitmiştir bitmemiştir kesin bilgim yok ama ben yine de 1 sene kullanacağım dedim ve devam edeceğim kullanmaya Ahcc yi. Bunun yakında yeşil çay genel de her gün 2 kupa içtim. Kaçırdığım günler oldu tabi. Yeşilbiber sabahları 4 5 tane yedim.
    Vaziyet bu örnek olacaksa yine değişen bir şey de veya stabil de olsa buraya tekrar not düşeceğim.
    Sağlıkla kalın

Durum
    Admin

Alıntı Portakal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese iyi akşamlar arkadaşlar.
    Sürecim yukarda özetli bir şekilde var. Güncel durumu zamanla burada devam ettireceğim. Ahcc 5. Kutu bitti. 3,5 ay yapıyor süre olarakta ve herhangi bir siğil belirtisi yok. Bilgilerinize… belki bitmiştir bitmemiştir kesin bilgim yok ama ben yine de 1 sene kullanacağım dedim ve devam edeceğim kullanmaya Ahcc yi. Bunun yakında yeşil çay genel de her gün 2 kupa içtim. Kaçırdığım günler oldu tabi. Yeşilbiber sabahları 4 5 tane yedim.
    Vaziyet bu örnek olacaksa yine değişen bir şey de veya stabil de olsa buraya tekrar not düşeceğim.
    Sağlıkla kalın
    3,5 ay iyi ama yeterli bir süre değil, aynen böyle devam et. Kış geliyor menüne meyve olarak brokoli + her gün 1 adet kivi eklemeni istiyorum hahaha. Bunlardan birisi antioksidan diğeri de c vitamini deposu. Ek olarak d vitaminin eksik ise onun da üstüne düş, doktora kontrol ettir d vitamini seviyesinin iyi olması hpv savaşında olumlu etkiliyor.

Durum
    Kıdemli Üye

Sağlıklı günler herkes e, dün tüylerimi kısalttıktan sonra sanırım bir lezyon ile karşılaştım. Tam olarak da emin olamadım. Şu an’a kadar hiç dna testim yok. Yarın için mavi lab Kadıköy Kozyatağı şubesine randevu aldım. Güncel fiyatları 1.150 TL olmuş.