Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Çıkan siğiller sonrası panikteyim

Durum
    acelya01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Çıkan siğiller sonrası panikteyim

Siğiller yakılalı daha 10 gün oldu ama sanki tekrar çıkıyor gibi 😪 bana bununla ilgili bir ürün tavsiye edebilir misiniz. Ahcc kullanıyorum zaten ama faydasını gördüğünüz merhem varsa yazabilir misiniz

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı acelya01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siğiller yakılalı daha 10 gün oldu ama sanki tekrar çıkıyor gibi 😪 bana bununla ilgili bir ürün tavsiye edebilir misiniz. Ahcc kullanıyorum zaten ama faydasını gördüğünüz merhem varsa yazabilir misiniz
    Merhaba acelya, koter tarzı yakılma yöntemlerinde iyileşme süresi uzundur. yaklasık 25 gün sürer aslında. e tabi özellikle hpv ile yeni mücadelede bol bol da sigil cıkarırız. Yani bu durum olacaktır, benim sana tavsiyem şu; henüz yaraların tam iyileşmemişken yeni sigillerin cıkması tabii ki canını sıkar ama bu dönemler böyledir, yogun sigil cıkabilir 1-2 tane değil daha fazla cıkabilir, bu dönemi hepimiz böyle yasadık, bu süreç geçecek, ve yine tam iyileşmeden sigil cıkması canını sıkıyorsa kriyoterapi ile dondurma yöntemi deneyebilirsin. Bunu dermatologlar yapıyorlar, jinekologlar yapmazlar dermatolojiyi. Kendim şahsen büyük cogunlukla kriyo kullandım iyileşme süresi kısa, anestezi alınmıyo ve cok acıtmıyo diye aklında olsun. bir ürün merhem tavsiyesi yok sigil cıkmasın diye.

Durum
    Yeni Üye

Cok teşekkür ederim arya. 🙏🏻 haftaya salı kontrolüm var. Doktoruma soracağım. Eğer sigillerde gerileme olmazsa senin dediğin gibi cildiyeye gidebilirim. Umarım kısa zamanda geçer.

Arkadaşım asiviral merhem tavsiye etti birkaç gündür kullanıyorum ancak henüz bir etki olmadı.

Bugün propolise de başlıyorum. Tüm takviyeleri kullanıyorum resmen yürüyen vitamin deposuyum şu an 😅

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cok teşekkür ederim arya. 🙏🏻 haftaya salı kontrolüm var. Doktoruma soracağım. Eğer sigillerde gerileme olmazsa senin dediğin gibi cildiyeye gidebilirim. Umarım kısa zamanda geçer.

Arkadaşım asiviral merhem tavsiye etti birkaç gündür kullanıyorum ancak henüz bir etki olmadı.

Bugün propolise de başlıyorum. Tüm takviyeleri kullanıyorum resmen yürüyen vitamin deposuyum şu an 😅
    Asiviral bildiğin dudakta çıkan uçuklar için kullanılan uçuk kremi ama uçuğa bile iyi geldiği görülmemiştir herhalde, bence hiç yormayin teninizi istemediğiniz bir tepkimeye vs sebep olmasın.

Durum
    Admin

rica ederim

Durum
    Yeni Üye

Bugün kontrole gittim. Doktorum makat bölgesini kontrol etti. Koterizasyondan sonra herhangi bir siğile rastlamadı. Makat bölgemdeki et parçası hemoroidin küçüğüymüş. O dokuya bir şey yapmaya gerek yok dedi. Kardeşim de "biz her dokuya dokunmayız. Bazıları zararsızdır bırakılır"dedi.

Vajina bölgesinde de sivilce gibi şeyler çoğaldı iyice. Doktorum onların da siğil olmadığını söyledi. Tahriş olmuş olabilir geçer dedi. Vajinamda bir tane siğil varmış doktorun yaktığı. Onu takip etmemi istedi benden. Büyüyüp büyümedigini kontrole edeceğim.

Smear negatif hpv pozitif çıktı. 16 ve 18 olmadığını söyledi doktor. Ancak hastane sadece yüksek riskli gruba girip girmedigine bakıyormuş. İlk doz aşımı da oldum o da 16 ve 18 e karşı koruyor. Ama ne yalan söyleyim merak ediyorum. Belki ilerleyen zamanda bir laboratuvara gidip test yaptırabilirim. Hangi tip olduğunu öğrenirim böylece.

Sigillerin patoloji sonucu henüz çıkmadı.

Doktor endiselenmem gereken bir şey olmadığını söyledi. Sen gençsin vücudun atar dedi. Açıkçası bu kadar rahat olması biraz garibime gitti ama bilemiyorum.

Ben herhangi bir şey kullanmam gerekiyor mu diye sorduğumda Deflagyn önerdi. Onu alıp başlayacağım. Vajina içinde hpv var dedi.

Ancak Doktorum ne yaptığını bilse de (giden herkes cok memnun) bu bilgi vermeme durumu yüzünden sinirlerim bozuldu diyebilirim.

Doktora kalsa hiçbir şey yapmama gerek yok resmen. Kendi kendine geçecek ama bu kadar rahatlık da fazla bence. Örnek veriyorum ben cinsel ilişkiye girebilecek miyim. O bölgeyi nasıl traş etmeliyim. Nelere dikkat etmeliyim. Ne kadar sürede atlatacağımı tahmin ediyor vs. Bunların hiçbirini söylemedi. Hepsini bu forumu okuyarak öğrendim. Doktorun işi büyük oranda da hastayı bilgilendirmektir diye düşünüyorum ama hayal kırıklığına uğradım.

Asiviral merhem ve haptan da henüz bir geri dönüş almadım. Vajinamdaki sigil olmayan sivilceler icin kullanıyordum. Hap bitti zaten ama merheme birkaç gün daha şans vereceğim. Sonrasında Onu da bırakacağım.

Bu negatif olma olayında da evet negatif olduğunuzda tekrar pozitife dönmüyorsunuz.

Durum
    Admin

Merhaba tekrar Açelya, hastanelerde hpv dna genotipleme testlerini bu yüzden sevmiyorum bir kere sizin için muhtemelen çok az tipe bakıldı, belki başka tiplere de sahipsiniz veya tipinizi bilmiyorsunuz vs. Bence herkes özel laboratuvarlarda 14 veya 21 tipe baktırmalı. Bu bilgi vermeme durumu bence de rahatsız edici, haklısın. O yüzden forumda laboratuvarları öneriyoruz birbirimizi, sana da tavsiyem gelişim tıp lab-mavi lab gibi yerlerde yaptır en azından ileride..

Doktorlara kalsa sorun yok, korunarak cinsel ilişkiye girebilirsin der, 2-3 yılda atılır vücuttan der. Ama gel bir de hpv hastasına sor 3 yıl nasıl geçecek? 3 yılda ne paralar dökülecek dondurmaya/yaktırmaya/hpv vücuttan gitmediği için vücutta tahribat yaratma ihtimalinden tut, yapacağımız epilasyonu dahi etkiliyor bu durum. Ki biliyorsundur hpv iken jilet kullanmıyoruz.

İçine sinmediyse başka doktora gidebilirsin bence, ama çok takmıyorum dersen forumu ve bizim yazılarımızı, eski yazılarımızı okuyup bilgilenebilirsin, doktora da işin düştükçe gidersin.

Durum
    Yeni Üye

Evet arya ben de genotipleme yaptırmak istiyorum. Maddi durumdan dolayı şu an yaptıramıyorum. Gelişim labi başkalarından da duydum mutlaka yaptirmak isterim.
    Zaten ahcc ve vitaminlerimi aksatmıyorum. Propolis alıyorum. Aşı da yaptırıyorum. Ben forumu okumaya devam edip doktora da senin dedigin gibi işim düştükçe gidecegim. 😊

Durum
    Admin

Evet arya ben de genotipleme yaptırmak istiyorum. Maddi durumdan dolayı şu an yaptıramıyorum. Gelişim labi başkalarından da duydum mutlaka yaptirmak isterim.
    Zaten ahcc ve vitaminlerimi aksatmıyorum. Propolis alıyorum. Aşı da yaptırıyorum. Ben forumu okumaya devam edip doktora da senin dedigin gibi işim düştükçe gidecegim. 😊
    Gelişim lab, mavi lab, ahenk lab bunlar iyi, bunlardan fiyat alabilirsin ve evine hangisi daha yakınsa
    Harikasın, bu düzende devam et, iyi beslen, saglıklı seyler tüket