Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv akýntý ve kaþýntý yapar mý? Eþimdeki siðiller nasýl tedavi edilmeli?

Durum
    Hyt04 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv akýntý ve kaþýntý yapar mý? Eþimdeki siðiller nasýl tedavi edilmeli?

Arkadaþlar merhaba. Siteye yeni üye oldum. Yardýma ihtiyacým var. Yaklaþýk bir ay önce yapýlan kolposkopi sonucunda hpv tip 16 tanýsý konuldu. Doktorum pek fazla üzerinde durmadý. Herhangi bir ilaç tedavisine baþlamamýz gerekmediðini, baðýþýklýk sistemimi iyi tutmam gerektiðini söyledi. Fakat tam olarak ne yapmam gerektiði bilmiyorum. Sitede herkes yeþil çay kefir ve ahccden bahsediyor acaba doktor neden bana bu hapý vermedi? Ayrýca herkeste de böyle mi bilmiyorum ama bende çok çok fazla sarý renk akýntý ve vajinada tahriþ hissi var. Bu akýntý kaynaklý da inanýlmaz þiddetli kaþýntýlarým oluyor, mantar sanýrým. Vajinal ovül ve antibiyotik kullanmaya baþladým ama bundan daha önce de 2 kez kullanmýþtým pek bir deðiþiklik görmedim. Bu hpv kaynaklý olan birþey mi onu da anlamadým açýkçasý. Çok da dikkat ediyorum. Yabancý yerde tuvalete oturmama iç çamaþýrlarýný 90 derecede yýkama ve ütüleme soðuk almamaya dikkat etme vs ama düzelmiyor. Çok yoruldum. Bu arada evliyim ve eþimde de sürekli bitmeyen siðiller mevcut. Ýlaç kullanýyor bitiyor ama sonra yeniden çýkýyor. Sanýrým bendeki sorun bitmeden ondaki siðiller de düzelmeyecek. Ýnanýn hem çok kafam karýþýk hem psikolojik olarak çökmüþ durumdayým kendimi kötü hissediyorum. Bana yardýmcý olursanýz çok sevinirim. Teþekkürler

Durum
    metaxa - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Hpv akýntý ve kaþýntý yapar mý? Eþimdeki siðiller nasýl tedavi edilmeli?

siz doktorunuzu deðiþtirip mümkünse nettende araþtýrýp bu konulara daha dikkatli yaklaþan bir jinekolog ile görüþün bencede o akýntýnýn hpv ile alakasý yok mantar ya da bakteri kaynaklý bir hastalýða benziyor. eþinizin durumuda böyleyse bir süre iliþkiye ara verip tedaviye odaklanmalýsýnýz. kefir, ev yoðurdu ahcc(ben kullanmadým faydasý var deniliyor) gibi destekler alýn baðýþýklýk baðýrsaklarda baþlýyor baðýrsak floranýzý destekleyecek þeyler tüketin antibiyotik iyi olanalrla beraber kötü olanalrýda öldürür yani enfeksiyonu kessin derken vucunuza faydasý olan þeyleride yoke diyorsunuz.

Durum
    siyahkugu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alýntý Hyt04 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Arkadaþlar merhaba. Siteye yeni üye oldum. Yardýma ihtiyacým var. Yaklaþýk bir ay önce yapýlan kolposkopi sonucunda hpv tip 16 tanýsý konuldu. Doktorum pek fazla üzerinde durmadý. Herhangi bir ilaç tedavisine baþlamamýz gerekmediðini, baðýþýklýk sistemimi iyi tutmam gerektiðini söyledi. Fakat tam olarak ne yapmam gerektiði bilmiyorum. Sitede herkes yeþil çay kefir ve ahccden bahsediyor acaba doktor neden bana bu hapý vermedi? Ayrýca herkeste de böyle mi bilmiyorum ama bende çok çok fazla sarý renk akýntý ve vajinada tahriþ hissi var. Bu akýntý kaynaklý da inanýlmaz þiddetli kaþýntýlarým oluyor, mantar sanýrým. Vajinal ovül ve antibiyotik kullanmaya baþladým ama bundan daha önce de 2 kez kullanmýþtým pek bir deðiþiklik görmedim. Bu hpv kaynaklý olan birþey mi onu da anlamadým açýkçasý. Çok da dikkat ediyorum. Yabancý yerde tuvalete oturmama iç çamaþýrlarýný 90 derecede yýkama ve ütüleme soðuk almamaya dikkat etme vs ama düzelmiyor. Çok yoruldum. Bu arada evliyim ve eþimde de sürekli bitmeyen siðiller mevcut. Ýlaç kullanýyor bitiyor ama sonra yeniden çýkýyor. Sanýrým bendeki sorun bitmeden ondaki siðiller de düzelmeyecek. Ýnanýn hem çok kafam karýþýk hem psikolojik olarak çökmüþ durumdayým kendimi kötü hissediyorum. Bana yardýmcý olursanýz çok sevinirim. Teþekkürler
    Merhaba, ben de mantar ve akýntý þikayetiyle doktora gittikten sonra HPV pozitif olduðumu öðrendim. Doktorumun söylediðine göre, vajinada virütik bir durum söz konusu olduðunda o bölge, diðer vajinal enfeksiyonlara karþý da(mantar,bakteri vs) daha açýk ve savunmasýz bir hale geliyormuþ. Ýþin kötü tarafý bu enfeksiyonlar var olan virüsü kötü etkileyip vajen içerisinde yayýlmasýný hýzlandýrýyormuþ; o yüzden mantar vs durumlarýnda derhal oral ve vajinal antibiyotikle müdahale edilmesi gerektiðini söylemiþti doktorum. Bildiklerim bunlar

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

Alýntý Hyt04 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Merhabalar en öncelikli þey; eþinizde sürekli bitmek bilmeyen sigil varsa bir ürologa düzenli gidip bu sigillerden kurtulmasý. Dermatologa da gidebilir, kriyoterapi yapabilirler ve bir süre cinselliðe ara vermenizi tavsiye ederim. Hatta yapabiliyorsanýz hpv'den kurtulana kadar ikinizde, cinsel temas olmasýn diyeceðim ama evlilikte çoðu kiþi bunu baþaramýyor bu yüzden sürekli korunmanýz onemlidir. Zatencift olarak hpvsiniz, bagýsýklýgýnýzý güclendirmeniz, epilasyon olarak jilet kullanmamanýz hatta bir miktar tüy olursa daha iyi olur bu sekilde birlikte olmanýz önemli (illa birlikte olunacak ise! normalde tavsiye etmem) cünkü ordaki tüy tabakasý hpv'nin jiletle yarattýgý mikro çatlaklardan geçmesini önlüyor, bu yüzden jilet önerilmiyor bu hastalýk varken. çok acilse tüy dökücü ama genelde makasla kýsaltma önerilir.

Ahcc'yi öneren doktor sayýsý az, çünkü ahcc'den hala haberleri yok. ahcc bir deney ve bu deney sayesinde negatif olan pek çok kiþi var ben de onlardan biriyim, günde 3 gram ahcc kullnarak genelde 6-8 ay arasý hpv ile negatif olunma ihtimali yüksek, ama tabi negatif olmama ihtimali de her zaman var. Siz de forumu okuyuo araþtýrabilirsiniz, ahcc kullananlar kýsmýna bakýp fikir sahibi olabilirsiniz.

Durum
    UsluCocuk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ben kýz arkadaþýmla beraber olurken de akýntýsý geliyordu, sorduðumda döngüden veya d.kontrol kapýdan olduðunu falan söylemiþti.
    Ve artýk son zamanlarda ben hiçbir þey hissetmediðim halde acý çektiðini ifade ediyordu.

Yani belirtileriniz normal olabilir.
    .

Bence 1 sene gibi bir süre eþinizle pehriz yapýn nitekim sürekli birbirinizi enfekte edebilirsiniz.