Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Molluskum (Molluscum Contagiosum)

Durum
    OldNova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Molluskum (Molluscum Contagiosum)

Merhaba arkadaşlar, geçenlerde herpes zannettiğim kabarcıkların moskullum olduğunu öğrendim bugün. Başlığını açmak istedim. Başınıza gelirse en azından ne olduğunu bilin istedim. Herpesten farklı olarak, toplu ve yan yana değiller, dağınık duran içi su dolu kabarcıklar. Doktorum kriyo yapmayı önerdi ama
    İnternette kriyonun birirmediği de yazıyor.

Cinsel yolla bulaştığı gibi başka yollarla da bulaşıyor ve bana lazerden bulaştığına %100 eminim.

Biraz araştırdım. Fucidin krem ve isveç şurubu önermiş muzdarip olanlar. Özellikle isveç şurubu ila lezyonların bir kaç günde düştüğünü söylemişler.

Yöntemlerden birisi şurup sürüp beklemek diğeri iğneyle patlatıp batikonlamak. İkisini de aynı anda deniyorum şu an birisini patlattım, batikonladım. Diğerlerine şurup sürdüm. Akşam yatarken de fucidin süreceğim.

Bu arada üçüncü yöntem sadece bağışıklığı artırmak. Bağışıklığınız arttığında geçiyormuş. Fakat bende 2 aydır var. Demek ki aldığım takviyelere rağmen bağışıklığım hala zayıf…

Bu da burada dursun, ihtiyacı olan okusun

Sevgiler.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Molluskum (Molluscum Contagiosum)

Molluskumu kriyo bitiriyor bende 3-4 tane vardı ve 1 veya 2 kere kriyo ile geçti. 1 tane göbegimde cıkmıstı hatta, bebeklerde dahi görülüyor

Durum
    OldNova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Aa öyle mi? Tamamdır şu yöntemler işe yaramazsa kriyoya geçeyim aslında bugün özel bir muayenehaneye gittim amacım direkt kriyo yaptırmaktı ama kendisi yüksek bir meblağ talep etti muayene ücretinin ekstrasında. 6 seans kriyo peşin fiyat istiyor. Yahu belki 6 seans sürmeyecek ikincide bitecek, ben seans seans ödemek istiyorum diyorum valla siz bilirsiniz biz böyle çalışıyoruz diyor
    O yüzden yaptırmadım açıkçası, olmadı gider devlette bi cildiyeciye bedavadan yaptırırım.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

6 seansa gerek var mı? Ben her gidişimde yaptırıyordum tabi sigiller icin hiç toplu seans almadım cunku her zaman cok cıkmıyor. O doktora yaptırmayın o zaman kriyo zor bir şey degil pek çok doktor yapar basit. Onemli olan her sigile veya molluskuma 2 veya 3 fıs sıkmaları.