Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Siğil Olmasına Rağmen Sonucum Negatif Geldi

Durum
    yardım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Siğil Olmasına Rağmen Sonucum Negatif Geldi

Merhabalar yaklaşık 2 hafta önce siğil çıktığını fark etmem üzerine doktora gittim koterle yakıldı siğiller aynı gün ilk doz hpv aşımı oldum
    Yaklaşık 4-5 gün sonra da ahcc kullanmaya başladım 3gr olmak üzere. Bu 2 haftanın sonunda da
    erkek olduğum için hpv tipini öğrenmek adına istanbulda mavi labaratuvara gittim genital bölge etrafından ve penis içinden örnek alındı bugün sonucum geldi negatif olarak yazıyor
    Böyle bir şey mümkün mü yoksa hatalı sonuç olma olasılığı daha mı yüksek

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Siğil Olmasına Rağmen Sonucum Negatif Geldi

Alıntı yardım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar yaklaşık 2 hafta önce siğil çıktığını fark etmem üzerine doktora gittim koterle yakıldı siğiller aynı gün ilk doz hpv aşımı oldum
    Yaklaşık 4-5 gün sonra da ahcc kullanmaya başladım 3gr olmak üzere. Bu 2 haftanın sonunda da
    erkek olduğum için hpv tipini öğrenmek adına istanbulda mavi labaratuvara gittim genital bölge etrafından ve penis içinden örnek alındı bugün sonucum geldi negatif olarak yazıyor
    Maalesef hatalı sonuç gelebiliyor daha önce duyduk ve biz de bizzat yaşadık ben bu noktada kabul ederler mi bilmiyorum ama testi yeniden yapmaları için ısrarcı olurdum herhalde. Siğil varlığı baya baya hpv ile ilişkili çünkü hpv negatif olduğunuzu pek düşünemedim

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Siğil varsa = hpv vardır. hatalı sonuç olabilir. ek olarak onların baktıgı tipler sizde olmayabilir, kaç tipe baıldı bilmiyorum ama.

Durum
    Bergkamp1859 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Erkeklerde testlerin pek geçerliliği yok. Özellikle gittiğiniz klinik bu testlerde sıkıntı yaşatan bir yer

Durum
    UsluCocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı yardım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben birkaç bir şey yazacağım.

Çok yakın bir arkadaşım* özel laboratuvarlarda çalışırken, son kullanma tarihi geçen solüsyon kullandıklarını; hamilelerin bile testlerini cihaz hatalı vermesine rağmen tekrar tekrar testler yapmadan kolaya kaçıp (firma sahibinin söyledikleri doğrultusunda) negatif veya pozitif yazabildiklerini söylemişti.

Bakanlıktan teftişe gelecekleri önceden belli olduğu için, her şey dört dörtlükmüş gibi gezdirip; çay çorba içirip yolluyorlarmış.

Tabi ben bunu 2-3 sene önce arkadaşımın yakınması ile duydum.

Synovo gibi birçok şubesi olan, daha kurumsal yerlerde ise pek bununla karşılaşılmadığı ama (çalışana verilen değer açısından)maaşının da pek iyi olmadığından bahsetmişti.

Böyle bir durumda köklü yerlerde 1-2 test yaptırmayı öneririm.

Selamlar 👋🏼