Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 3 yillik hpv hikayem

Durum
    ymr22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

3 yillik hpv hikayem

Merhaba hpv ile bundan tam 3 yıl önce askerlik yaparken tanıştım. penisimle vücudumun birleştiği yerde 7-8 taneçıkmıştı. tabi o zamanlar bilmiyordum böyle birşey olduğunu ve bunu araştırmak veya doktora gitme lüksüm yoktu çünkü sınır ötesinde askerlik yapıyordum. durumu revirde ki doktora danıştım önemli birşey değil dedi bir kaç krem verdi bende tabi kafama takmadım hiç. kremleri kullandım hiç etkisi olmadı haliyle. ben askerden geldim tabi hiç önemsemiyorum et beni felan sanıyorum 2 yıl bunlarla yaşadım ama ne çoğalma oldu ne iyileşme. en sonunda iş yeri doktoruma danışarak öğrendim daha sonra internette araştırma yaptım başımdan aşağı kaynar sular döküldü ben bittim dedim daha sonra internette önerilen o lanet pamuklu sirkeyi uyguladım penisi mahvettim ne siğile etki etti üstüne deriyi yaktı üstünden 3 ay geçti hâla izi geçmedi yanık izi kaldı. sonra acilen dermatolojiden randevu alıp doktora gittim o bana ürolojiye gitmem gerektiğini söyledi. ürolojiye gittim doktor gördü koter yapacağız dedi daha sonra bu 7-8 siğili yaktı. ilaç ve krem verdi bunları kullan 1 ay sonra kesin kontrole gel dedi. ben daha sonra imütor kompleks aldım immuneks aldım her gün bunları kullanıyorum traş olmuyorum ve temizliğe dikkat ediyorum. psikolojik olarak da gayet iyiyim kurtuldum gözüyle bakıyorum. şuan yaktıralı 1 ayı geçti hiç bir tekrarlama yok önümüzdeki haftaiçinde kontrole gideceğim. inşallah kurtulmuş olurum. ahcc almayı çok istiyorum ama maddi olarak o kadar imkanım yok 1 ay kullanırım belki ama 6 ay kullanıma yayınca ciddi paralar oluyor bende bu yüzden imütor kompleks 100mg tercih ettim. bu benim hikayemdi desteklerinizi hissetmek istediğim için yazdım şimdiden teşekkür ederim. Ek olarak da bir sorum olucak şuan ki kız arkadaşımla 2 yıldan uzun bir süredir beraberiz ikimizinde birbirimizden başka cinsel ilişkisi olmadı ben ona böyle bir virüse yakalandığımı onunda gidip muayne olması gerektiğini ve risklerini söyledim ama kendisi beni asla dinlemiyor bende olsa 2 senedir çıkardı diyor. bundan sonra çıkarsa giderim diyor asla ikna edemedim sizin düşünceniz nedir?

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: 3 yillik hpv hikayem

Alıntı ymr22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba hpv ile bundan tam 3 yıl önce askerlik yaparken tanıştım. penisimle vücudumun birleştiği yerde 7-8 taneçıkmıştı. tabi o zamanlar bilmiyordum böyle birşey olduğunu ve bunu araştırmak veya doktora gitme lüksüm yoktu çünkü sınır ötesinde askerlik yapıyordum. durumu revirde ki doktora danıştım önemli birşey değil dedi bir kaç krem verdi bende tabi kafama takmadım hiç. kremleri kullandım hiç etkisi olmadı haliyle. ben askerden geldim tabi hiç önemsemiyorum et beni felan sanıyorum 2 yıl bunlarla yaşadım ama ne çoğalma oldu ne iyileşme. en sonunda iş yeri doktoruma danışarak öğrendim daha sonra internette araştırma yaptım başımdan aşağı kaynar sular döküldü ben bittim dedim daha sonra internette önerilen o lanet pamuklu sirkeyi uyguladım penisi mahvettim ne siğile etki etti üstüne deriyi yaktı üstünden 3 ay geçti hâla izi geçmedi yanık izi kaldı. sonra acilen dermatolojiden randevu alıp doktora gittim o bana ürolojiye gitmem gerektiğini söyledi. ürolojiye gittim doktor gördü koter yapacağız dedi daha sonra bu 7-8 siğili yaktı. ilaç ve krem verdi bunları kullan 1 ay sonra kesin kontrole gel dedi. ben daha sonra imütor kompleks aldım immuneks aldım her gün bunları kullanıyorum traş olmuyorum ve temizliğe dikkat ediyorum. psikolojik olarak da gayet iyiyim kurtuldum gözüyle bakıyorum. şuan yaktıralı 1 ayı geçti hiç bir tekrarlama yok önümüzdeki haftaiçinde kontrole gideceğim. inşallah kurtulmuş olurum. ahcc almayı çok istiyorum ama maddi olarak o kadar imkanım yok 1 ay kullanırım belki ama 6 ay kullanıma yayınca ciddi paralar oluyor bende bu yüzden imütor kompleks 100mg tercih ettim. bu benim hikayemdi desteklerinizi hissetmek istediğim için yazdım şimdiden teşekkür ederim. Ek olarak da bir sorum olucak şuan ki kız arkadaşımla 2 yıldan uzun bir süredir beraberiz ikimizinde birbirimizden başka cinsel ilişkisi olmadı ben ona böyle bir virüse yakalandığımı onunda gidip muayne olması gerektiğini ve risklerini söyledim ama kendisi beni asla dinlemiyor bende olsa 2 senedir çıkardı diyor. bundan sonra çıkarsa giderim diyor asla ikna edemedim sizin düşünceniz nedir?
    Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Şu an siğillerinizin geçmiş olması hpvden kurtulmuşsunuz anlamına gelmiyor öncelikle bunu hiç unutmayın. Kendinizi takip etmeyi, doktora gitmeyi ihmal etmeyin. Ahcc kullanabiliyorsanız kullanın. Maalesef çok masraflı ama şu an hpvde en etkili takviye bu görülüyor. Kullanamıyorsanız da bağışıklık güçlendirici gıda ve takviyeler, uyku düzeni, spor, sigarayı bırakmak gibi şeylere dikkat etmeye çalışın olabildiğince.
    Kız arkadaşınızla 2 yıldır beraberseniz ve aktif cinsel hayatınız varsa ona geçmemiş olduğunu asla düşünmüyorum. Bu konuda kız arkadaşınızın biraz daha bilinçlenmesi ve nasıl risklerle karşı karşıya olduğunu anlaması lazım. Ayrıca düzenli jinekolojik kontrollerine gitmiyor mu? Bazı doktorlar da kontrol esnasında hpv ve hpv aşısından bahsediyorlar bilinç oturması için. Eğer kontrollerine gitmiyorsa, smear testi yaptırmıyorsa maalesef bazı risklerle karşı karşıyasınız. Ne yapıp edip doktora götürüp hem smear vermesi hem de mümkünse hpv tiplemesi yaptırması konusunda ikna etmelisiniz. İkinize de geçmiş olsun.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Hpv cinsel yolla bulaşan bir virüstür sadece, askerlik yaparken tanıştım demenizden ötürü belirtme ihtiyacı duyuyorum. Havludan, havuzdan, çarşaftan bulaşmaz.
    Kız arkadaşınızın tepkisini de enteresan buldum. Burada çok insan gördüm, hepsi panik olarak ya yazar ya da doktora gider hemen konuştuktan sonra. Siz ona bulaştırdıgınıza emin misiniz? Onun size bulaştırmış olma ihtimali var mı? Yani zaten bu virüsü biliyor olma ihtimali var mı? Ben sadece deneyimlerime dayanarak ufak bir not eklemek istedim yanlıs anlamayın.

Ahcc'yi 1 ay kullanmamak gerek, hiçbir etki etmez. Zaten 2 ayda anca vücutta etkisini göstermeye başlıyor. İmutor beta glukan tavsiye ederim, birde forumda güvendigim bir üye tavsiye etti: arwell diye bir takviye. imutordan daha fazla beta glukan varmıs, bunu da tavsiye edebilirim imutor yerine.

Durum
    Yeni Üye

Ne yazık ki bu sabah uyandığımda 1 tane ufacık siğille karşılaştım 1 aydır tam sevinip kendimi toparlamaya başlamışken bu sabah dünya başıma yıkıldı resmen

Durum
    Yeni Üye

Bilgileriniz için teşekkür ederim.
    kız arakadaşım için bu söylediğiniz kontrolleri devlet hastanesi yapıyor mu acaba? yapmıyorsa önereceğiniz bir doktor var mı istanbuldayım

ayrıca ben devlet hastanesinde koter yaptırmıştım haftaya tekrar kontrolüm var ama doktora pek güvenmiyorum hiç ilgilenmedi resmen. bu hastalık için alacağım bir önlem var mı diyorum hayır yok diyor geçmesi için ne yapacağım diyorum geçmez ki bu siğil çıktıkca geleceksin yakıcaz diyor ne yani ben bir ömür her ay siğil yaktırmaya mı gideceğim benim için de önereceğiniz devlet hastanesi veya özel hastane olur bir doktor var mı acaba?

Durum
    Pişman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı ymr22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgileriniz için teşekkür ederim.
    kız arakadaşım için bu söylediğiniz kontrolleri devlet hastanesi yapıyor mu acaba? yapmıyorsa önereceğiniz bir doktor var mı istanbuldayım

ayrıca ben devlet hastanesinde koter yaptırmıştım haftaya tekrar kontrolüm var ama doktora pek güvenmiyorum hiç ilgilenmedi resmen. bu hastalık için alacağım bir önlem var mı diyorum hayır yok diyor geçmesi için ne yapacağım diyorum geçmez ki bu siğil çıktıkca geleceksin yakıcaz diyor ne yani ben bir ömür her ay siğil yaktırmaya mı gideceğim benim için de önereceğiniz devlet hastanesi veya özel hastane olur bir doktor var mı acaba?
    1 ay çıkmayıp ufak bir tane çıkması çok iyi aslında bu moralinizi bozmasın nukslerin azaldığı ve tedavinizin olumlu ilerledigi anlamına geliyor bu. Ayrıca ömür boyu kalmicak tabiki vücut bunu ekarte ediyor. Sana tavsiyem şu kendini guncellememis doktordan uzak durman. Her türlü araştırmada geçip gittiği söylendiği halde bizim doktorlarimizin bu kadar bilgisiz olması cidden üzücü neden avrupadan geride olduğumuzun Bi sebebi de bu zaten ülkemizin okumusuda cahil malesef

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Pişman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 ay çıkmayıp ufak bir tane çıkması çok iyi aslında bu moralinizi bozmasın nukslerin azaldığı ve tedavinizin olumlu ilerledigi anlamına geliyor bu. Ayrıca ömür boyu kalmicak tabiki vücut bunu ekarte ediyor. Sana tavsiyem şu kendini guncellememis doktordan uzak durman. Her türlü araştırmada geçip gittiği söylendiği halde bizim doktorlarimizin bu kadar bilgisiz olması cidden üzücü neden avrupadan geride olduğumuzun Bi sebebi de bu zaten ülkemizin okumusuda cahil malesef
    önereceğiniz bir doktor var mı istanbul içinde özel veya devlet hastanesi

Durum
    Pişman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Yani erkekler için bilmiyorum açıkçası dr levent Türk vardı üroloji uzmanı forumdaki erkek arkadaşlar memnundu ondan Bi araştırın isterseniz

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Pişman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani erkekler için bilmiyorum açıkçası dr levent Türk vardı üroloji uzmanı forumdaki erkek arkadaşlar memnundu ondan Bi araştırın isterseniz
    kadınlar için doktor öneriniz var mı kız arkadaşım için soruyorum

Durum
    OldNova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Amaç siğilleri tedavi etmekse, herhangi bir hastanenin cildiyesi olabilir. Hepsi kriyo yapıyor zaten, otomatiğe bağlamışlar. nüks ettikçe gidiyorsunuz bitene kadar. Bu yüzden tavsiyem en yakın hastaneyi belirleyin ve ona gidin en azından ulaşım derdi çekmeyin.

Ancak kadın hastalıkları doktoru ve jinekoloji için tavsiye önemlidir.

Geçmiş oldun.