Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vajinal girişte koyu leke

Durum
    Ayseyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Vajinal girişte koyu leke

Merhabalar, vajinal girisimde koyu bir leke var kesinlikle kabartili ve popullom şeklinde değil, önceden varmiydi bilmiyorum ama bir yıldır var ondan eminim. Ne azaliyor ne çoğalıyor oyle bir leke gibi. Hpv olabilir mi bilmiyorum. Leke ye benziyor. Hpv boyle gorunebilir mi bilmiyorum. Bununla ilgili bir bilgisi yada yorumu olan var mi ? Bir yıldır herhangi bir ilişkim olmadi kimseyle. Zaten sigilim vardı (şuan yok). O gunden beri dikkat ettim bagisikligima ve kendiliginden sigiller yok olup gitti. Bu lekede o zamanlar cektigim fotograflarda da var hala da var. Kaşıntı yok. Kötü akıntı yok. Sigilim olduğu zamanlar ikiside vardı çünkü. Bilgisi olan yorumu olan var mi ?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Vajinal girişte koyu leke

hpv ile leke benzer görünümde olmaz o sebeple ben hpv olduğunu sanmam onun

sigiliniz varsa; hpvsinizdir. Yani su an sigilin gitmiş olması hpv'nin gittiği anlamına gelmiyor, bunun icin hpv dna genotpileme testi yaptırıp 21 tipe baktırın veya en az 14 tipe baktırın. belki hpv negatif olmuşsunuzdur. ama lekenin yine de hpv ile alakası yok.

Durum
    İptalediyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Vin yani vulva lezyonunun nadir görüldüğü koyu leke yaptıgı ve onun da yine ilerleyerek vulva kanseri yaptıgını okudum vin1,2,3 diye ilerliyor bir araştırın hpv virüsü sebep oluyor

Durum
    Elor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ya o kahverengi leke benim de vajina iç dudaklarda var. Bı iki tane sadece nokta şeklinde leke , kanser mi şimdi bu ya. Allah aşkına var mı başka aynı durumda olan nedir bunun nedeni?

Durum
    Yeni Üye

Bende de aynı kesinlikle kabarti ve lezyon şeklinde değil sadece kahverengi lekeler var 2-3 tane , ne ki bunlar daha önceden görüyordum ama hiç aklıma kötü bir şey gelmemişti,. Kanser belirtisi mi ya ? Ben vajinal birliktelik bile yaşamadım. Sadece sürtünme olmustu. Makat siğil vardı bende 3 senedir de yok zaten

Durum
    İptalediyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bilmiyorum biyopsi alınıp incelşyorlarmış araştırma hastanesi yapar bence soruşturmak lazım

Durum
    Tecrübeli Üye

Araştırdım kanserojen hpvler yatay siğil yapıyormuş genelde 16 18 gibi. Cin rahim de olan degisikler vin ise vulvada olan degisiklikler oluyormuş. Lezyonlar büyüdüğü zaman sıkıntı oluyormuş. Bağışıklığımi yuksek tutup tekrar izlicem durumu. Doktora da giderim.

Durum
    Yeni Üye

Vajinanın tam iç kısmına girişinde beyazımsı püturler var bende. Ama elimle dokundugumda sertlik yok sadece flaşla baktığımda görebiliyorum o puturleri. Vajinanın kendi yapısı mi yoksa yeni mi çıktı anlamış değilim. Ben 3 yıl önce kaptım hpv ama benim o bölgeye sadece sürtünme oldu ben makat siğil ile uğraştım. Of ya bı de buna kuruntu yapicam şimdi , beni de bilgilendirir misin ?

Durum
    Tecrübeli Üye

Bence kuruntu yapma. Nasıl pütürler bilmiyorum tam olarak. Ama popillom şeklinde görünmesi lazim. Yilda bir kere kadin doğuma rutin kontrol seklinde gitmek yeterli kuzum. Sakin ol...

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Ayseyy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence kuruntu yapma. Nasıl pütürler bilmiyorum tam olarak. Ama popillom şeklinde görünmesi lazim. Yilda bir kere kadin doğuma rutin kontrol seklinde gitmek yeterli kuzum. Sakin ol...
    ben de @ayseye katılıyorum, kuruntu üstüne kuruntu yapıyormuşsun gibi geliyor, insan kötü senaryolar uretmeye ve onlara inanmaya çok yatkın oluyor bu dönem. Objektif degerlendir.