Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Cın3 olanların son durumu ???

Durum
    Butterfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cın3 olanların son durumu ???

Ben ve arya dışında cın3 olan var mı arkadaşlar???

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Cın3 olanların son durumu ???

Alıntı Butterfly Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben ve arya dışında cın3 olan var mı arkadaşlar???
    Valla ben leep konizasyon oldum, cin3ten kurtuldum, en son 3 ay onceki durumuma göre temizim.

Durum
    Tecrübeli Üye

Evet kuzucum sen 1-0 öndesin banada ikinci leep yapıldı umarım sonuc olumlu çıkar �� Kabusum oldu resmen .... yaklasık bir aydır da ahcc kullanıyorum ☺ï¸

Durum
    Admin

Evet kuzucum sen 1-0 öndesin banada ikinci leep yapıldı umarım sonuc olumlu çıkar �� Kabusum oldu resmen .... yaklasık bir aydır da ahcc kullanıyorum ☺️
    Bana 2 defa leep yapıldı canım ama ilki leep gibi degildi. Sadece minik bir parca aldı patolojiye yollayınca cin3 çıktım ve bu sefer cidden leep konizasyon oldu.

Seninki nasıl gelişti kuzum?

Durum
    Tecrübeli Üye

Geçen yılki smear sonucum temizdi bu sene yine rutin kontrole gittim smear sonucumda cın1 cıktı bıyopsi yapıldı cın1-cın2 cıktı bunlar türkiye hastanesinde yapıldı isim verdim özellikle gitmeyin çünkü hpv llilere vebalı muamelesi yapılıyor...ardından cerrahpaşaya onkolojiye gittim leep olmam gerekiyordu kolposkopi fln derken orda da cin2... neyse ben leep olup kurtulucam zannederken dünya başıma yıkıldı cın3 ve insitu karsinom öıktı sonucum cerrahi sınırlar pozitifti .... ikinci leep olucak daha büyük parça alınıcak dediler sonucumu bekliyorum şimdi baya zor zamanlarlar cidden geçsin gitsin die dualar ediyprum....

Durum
    Admin

Geçen yılki smear sonucum temizdi bu sene yine rutin kontrole gittim smear sonucumda cın1 cıktı bıyopsi yapıldı cın1-cın2 cıktı bunlar türkiye hastanesinde yapıldı isim verdim özellikle gitmeyin çünkü hpv llilere vebalı muamelesi yapılıyor...ardından cerrahpaşaya onkolojiye gittim leep olmam gerekiyordu kolposkopi fln derken orda da cin2... neyse ben leep olup kurtulucam zannederken dünya başıma yıkıldı cın3 ve insitu karsinom öıktı sonucum cerrahi sınırlar pozitifti .... ikinci leep olucak daha büyük parça alınıcak dediler sonucumu bekliyorum şimdi baya zor zamanlarlar cidden geçsin gitsin die dualar ediyprum....
    Hadi ya ama leep %95 basarılıdır diyorlardı, tekrar nüks etmesi bu kadar hızlı mı oluyor? Bak şimdi canım sıkıldı...

Durum
    Tecrübeli Üye

Tekrarlamadı cnm smear sonucu bıyopsi leep fln hepsi bi tık üstü cıktı malesef smear hata verebılıyormus cunku gecen yıl temızdım....tüm bu olanlar şubattan bu yana gelısen durumlar .... eski hpv sitesinde aynı durumda olan ınsanlar vardı ama son durumlarını bılmıyorum ...bana bundan sonrası kanser tedavi şart dedi doktorum fuat demirkıran.

Durum
    Admin

Tekrarlamadı cnm smear sonucu bıyopsi leep fln hepsi bi tık üstü cıktı malesef smear hata verebılıyormus cunku gecen yıl temızdım....tüm bu olanlar şubattan bu yana gelısen durumlar .... eski hpv sitesinde aynı durumda olan ınsanlar vardı ama son durumlarını bılmıyorum ...bana bundan sonrası kanser tedavi şart dedi doktorum fuat demirkıran.
    Nasıl yani canım ben anlamadım, simdi pap smear yanıltabiliyor evet. Ama nasıl tekrarlamadı? ilk leep yaptırdıktan sonra su an cin2 olman tekrarlama değil mi? ya da dogru duzgun leep mi yapılamadı anlamadım ki şimdi ben..

geçen sene temizdin, simdi tekrar cin2 isen tekrarlamış işte? tedavi şart derken ''rahmin alınmasından mı yoksa leepten mi bahsedıyor doktorun?''

Durum
    Tecrübeli Üye

Cnm ben hpv ile şubat ayında tanıştım direk konizasyon yapmak istemedikleri için (doğurganlığı korumak adına)ikinci leep işlemi yapıldı... smear yanılttı dedım cunku gecen yıl temızdı bu sene bunlar cıkınca smear gecen yıl hata vermiş dendi...tedavi kısmına gelince 3 defa leep yapılma hakkı varmış umarım benım ikinci leepte temızlenmıstır ... yani birinci leepim martta ikincisi mayısta yapıldı.

Durum
    Admin

Cnm ben hpv ile şubat ayında tanıştım direk konizasyon yapmak istemedikleri için (doğurganlığı korumak adına)ikinci leep işlemi yapıldı... smear yanılttı dedım cunku gecen yıl temızdı bu sene bunlar cıkınca smear gecen yıl hata vermiş dendi...tedavi kısmına gelince 3 defa leep yapılma hakkı varmış umarım benım ikinci leepte temızlenmıstır ... yani birinci leepim martta ikincisi mayısta yapıldı.
    3 defa leep yapılma hakkı?

rahim uzunluğu kısalıyor diye mi? yoksa dogurganlıgı etkiliyor diye mi?

1 kez leep olmak dogurganlıgı etkilemiyormuş.

Çok karışık anlattın be tatlım Vallahi anlamadım, sen simdi sırayla yaz ben sana sormak istediğimi sorayım.

1. sen geçen sene rutin kontrolünü yaptırdın. temizdin.
    2. pap smear'ın yanılttığını şubat ayında öğrendin bu yılki kontrolünde temiz çıkmayınca aslında geçen sene de temiz değildin? doğru mu. ve orayı hafifçe kazıdılar (buna ilk leep diyelim)
    3. Bundan sonra muhtemelen senin testlerinin temiz cıkması gerek, yoksa leep operasyonun yapılamamış sınırlarda devam ediyor olması lazım?
    4. Sen tekrar mayısta gittin pap smear'in yanılttığını nasıl anladın da ikinci defa mayısta leep yapıldı.

Şunu merak ediyorum: sen ilk leep'i oldun ve sonra temiz çıktın (güya? ilk leepten sonra parça alıp patolojiye yollamadılar mı? burası da ayrı bir olay) hadi temiz çıktın ve sonra tekrar smear mi yapıldı durup dururken kolposkopi mi yapıldı da sen tekrardan cin2 oldugunu ogrendın.

Sonuç olarak ilk leepten sonra temiz cıkman gerekirken tekrar cin2 çıktın belli bir süre sonra: Bu sence tekrarlama degil mi? bence tekrarlama.

Yani ben şundan korkuyorum: ben leep yaptırdım ve su an temizim. 1 yıl sonra ben de cin1-cin2 olabilir miyim yani?

Bu Konu için Etiketler